Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen megfordult a bioritmu...

Teljesen megfordult a bioritmusom. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta teljesen megfordult az életem. Ami nekem éjszaka az másoknak nappal, ami nekem nappal az másoknak éjszaka. Ha nincs iskola, nincs munka akkor körülbelül délután 3kor kelek, és reggel 6kor fekszek le aludni. Néha meg tudom fordítani, mondjuk úgy, hogy egyszer nem alszok el reggel és alvás nélkül kibírom a napot, este lefekszek aludni, fel tudok kelni reggel és akkor kicsit visszaáll a folyamat, de valahogy mindig az a vége, hogy ugyanitt kötök ki. Amikor éppen dolgozom, vagy suliba járok akkor úgy változik a dolog, hogy este szintén nem alszok 2-3 óránál többet, viszont délután alszok egy csomót. Szóval akármit próbáltam meg az elmúlt évek során, mindig az lett a vége, hogy pár nap (esetleg 1 hét) után visszaálltam az éjszakai életre. Ez már lassan 6 éve így megy.

20F


2012. dec. 23. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Önuralom kell hozzá, minden este feküdj le ugyanakkor, akkor is, ha még nem vagy fáradt.
2012. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fenét, a felkeléshez kell önuralom. Ha nincs, akkor vagy fent maradsz egy éjjel, vagy altatóval próbálkozol.
2012. dec. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, elég gyakran eltolódik a lefekvésem 4 órára.


Legyél teljesen kész 2 órával a lefekvés tervezett ideje előtt, azelőtt egyél, mossál fogat stb. Ezzel meg lehet előzni, hogy csak azért ne feküdjél le, mert már ahhoz is túl fáradt vagy, hogy felállj. Ha számítógép előtt ülsz éjszaka, akkor egy órával mielőtt le akarnál feküdni kapcsold ki. A monitorok kékes fénye blokkol valami fáradsághormont. Olvass könyvet helyette. Ha van rá lehetőséged, akkor az ágyban, hogy ha elálmosodnál, akkor már fel se kelljen kelned, csak a villanyt lekapcsolnod.

40F

2012. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyesmi lenni, bár az én életemben leginkább semmilyen rendszer nincs. Akkor alszom amikor rám jön, akkor vagyok fönt amikor jól esik. Ha a napi feladataidat rendesen ellátod, akkor miért nagy probléma, hogy máshogy élsz mint a normális? Én kifejezetten szeretem, hogy nincs rendszer az életemben, pont attól őrülnék meg, ha lenne. Az iskolai feladataim elvégzésében egyáltalán nem befolyásol. 19/L
2012. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, amikor nem dolgozom, két nap alatt átmegyek bagolyba. Sajnos csak egy megoldást ismerek a dologra: fel kell kelni korán. Amikor fél hatkor kelek, akkor el tudok aludni este tízkor.
2012. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen. visszaállni rohadt nehéz. én nem bírok simán úgy, hogy nem fekszek le reggel. mert ha átesek egy holtponton nap közben, akkor este megint nem vagyok fáradt hiába nem aludtam.


az működik, hogy szép lassan két óránként körbe tolni az egészet előre felé. ekkor az a furcsa, hogy iszonyat fáradtság tud rám törni néha abban a két extra órában, ahogy tolom előre napról napra. pedig mint írtam egyben kibírom, hogy egy alvást kihagyok.


nagyon fura dolog ez az egész alvás ciklus.


az a kulcs, hogy ha egyszer vissza állsz ne tolódj előre megint. és ez persze rohadt nehéz. főleg, ha az ember valamilyen buli okán reggel megy haza. Szerintem ilyenkor azt kell csinálni, hogy nem aludni sokkal tovább, mint amúgy, minden erőt megfeszítve fel kelni mondjuk két órával az után, ahol amúgy kelnél és túlélni a szokásos fekvési időig.


Amúgy is nézni kell az órát és lefeküdni mindig ugyanakkor. Ki kell alakuljon egy rohadt erős szokás ahhoz az időponthoz. És az tényleg jó, amit korábban írt valaki, hogy ha mondjuk kettőkor akarsz lefeküdni, akkor ne kettőkor akard kikapcsolni a gépet, hanem már előbb mondjuk egy fél órával legalább.

2012. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!