Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok élni! Már az...

Nem akarok élni! Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
szegények vagyunk, kiskoromban is kiközösítettek az iskolában. nincs sok barátom, sőt talán csak 1 van, vele is ritkán beszélek. a szüleim nem foglalkoznak velem. nem járok sehová, itthon ülök mindig. elegem van, nem akarok már élni:( egyfolytában sírok, már aludni sem tudok nyugodtan:( úgy érzem az lenne a legjobb ha már nem élnék:$
2010. júl. 5. 22:29
1 2
 1/17 anonim válasza:

Ez butaság, felejtsd el. Nyugodj meg. Nekem is szoktak ilyen dührohamaim lenni és ilyenkor legzivesebben kirohannék a világból, de nem tehetem :( Éld az életed :)

Most nincs több időm írni, de ha gondolod írj e-mailt és beszélgethetünk :)

2010. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ahelyett, hogy otthon önsajnálatba burkolóznál el kéne járnod társaságba, esetleg nyári melóba, így lóvéd is lenne,megismernél embereket.

Más is él szegénységben és még internetje sincs, de nem hogy az, hanem napokig nem esznek.

neked szerintem semmi okod panaszkodni, nem hogy öngyilkonsnak lenni, másnak ez lenne a kánaán.

2010. júl. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem 16 évesen nekem is ezek voltak a gondjaim és nekem is megfordult a fejembe hasonló gondolat.

Aztán kicsit gondolkodtam (talán 3 percet) és azt mondtam, hülye vagy leányzó? Hát te szereted az életet.

Imádok élni és sosem dobnám el magamtól az életet.

2010. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Élsz és itt vagy ennek oka van! Nézd meg a súlyos beteg embereket ők élni akarnak! Szerintem próbálj meg valami szakkörre, csoportba járni (nem vidám vasárnap) iratkozz be valami csoportos sportra ahol találhatsz barátokat, de előtte gondolkozz el rajta, hogy vajon miért közösítenek ki, ha az a baj, hogy nem úgy öltözöl mert nincs rá pénzed akkor inkább örülj neki, hogy nem a társaságodhoz tartoznak. Vannak olyan tevékenységek amik nem ígényelnek nagy költést! Hány éves vagy? Sulizol még? Iskola pszichológus? Annak az 1 barátodnak nincs több barátja akiknek bemutathatna?
2010. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
22:37-es vagyok, ha gondolod írj privit és beszélgethetünk :)
2010. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Változtass valamit a helyzeten!

Kezdj el sportolni valamit, akár rendszeres kocogás vagy biciklizés.

Ha elég idős vagy, akkor menj el diákmunkára.

Alapozd meg a jövődet, hogy te amikor felnőtt leszel ne legyél majd szegény. Ezt megteheted azzal, hogy nagy hangsúlyt teszel a tanulásra. Ha van olyan tárgy, amit jobban szeretsz, akkor abba mélyedj bele jobban is. Van internetetek, onnan is sok háttérinfóhoz hozzá tudsz jutni. Légy szorgalmas a tanulás terén, mert meg fogja hozni a gyümölcsét.

És soha ne add fel! Még akkor se, ha nem könnyű.

2010. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
tanulok még, de úgy érzem hogy nincs értelme:$ szegények vagyunk kissé, és úgy érzem ez már sosem változik. pedig szerettem tanulni mindig.
2010. júl. 5. 22:44
 8/17 A kérdező kommentje:
keresnék barátokat a neten is, akikkel legalább beszélgethetnék:$ csak pl a chaten tiszta hülyék vannak
2010. júl. 5. 22:51
 9/17 anonim ***** válasza:

nekem volt már öngyilkossági kísérletem

a szüleim és a pszichológusom mindig visszarántanak

egyetlen barátom van, ő rengeteget segít másban nem bízok meg

18/F

2010. júl. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonlóak a gondjaim,csak én súlyos beteg is vagyok, de muszáj elfogadni. Ha mások felé is ezt mutatod, akkor nem is lesznek barátaid, a depressziós emberektől elfordulnak.


Én is a neten barátkozom főleg, van egy jó társaság, akikkel elvagyok. Ez egy szerepjátékos oldal, ahol ki tudsz kapcsolódni, lehet dumálni, és a fogalmazási készséged is fejlődik. Szóval nem rossz hely.

Valami ilyesmi kéne Neked is.


Fel a fejjel!

2010. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!