Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek már úgy hogy nem...

Éreztétek már úgy hogy nem tudtok elviselni egy olyan dolgot amivel együtt kell élnetek és megfordult a fejetekben az öngyilkosság, esetleg megkíséreltétek, mert befolyásolja az életeteket?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 18:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
és úgy gondoltátok, hogy nincs más kiút
2009. júl. 22. 18:26
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kiderült, hogy tényleg lisztérzékeny vagyok (korábban már gyanakodtak rá, de akkor a vizsgálat negatív lett), nem állt mellettem senki és a családom sem vette komolyan az egészet. Nagyon rossz volt, akkor megfordult a fejemben. :(
2009. júl. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
szia. sajnos nem írtad, miről van szó, de az öngyilkosságot AZONNAL felejtsd el! nincs olyan, ami ennyire elkeserítsen. kérlek írd meg, akár privátban is, mi a baj, hátha tudok segíteni! és ne légy buta, önző ember, kikészítenéd az egész környezetedet és semmit nem oldanál meg!
2009. júl. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem akarom megölni magam, de foglalkoztat, hogy hogyan tudnám megölni magam, milyen módon, de semmi esetre sem leszek öngyilkos
2009. júl. 22. 18:45
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezerszer:D Na jó nem, általában csak az idegesség miatt de sosem gondolom komolyan
2009. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Életem során többször voltam már elkeseredett, vagy nehéz helyzetben, de SOHA nem jutott az eszembe öngyilkosság, mint kiút!


Az öngyilkosság semmiből NEM KIÚT, legfeljebb menekülés.


Különben az életem során mindig bebizonyosodott, hogy ami MA elkeserítő vagy borzalmas helyzetnek/körülménynek néz ki, az HOLNAPRA megoldódhat és többnyire meg is oldódik! :D


"...Elviselni egy olyan dolgot, amivel együtt kell élni..." = ILYEN NINCS! Semmivel nem KELL együtt élni, elmenni viszont lehet, máris nincs elviselhetetlen körülmény.


Sokszor láttam már olyat is, hogy valaki megtudta: gyógyíthatatlan beteg, hónapjai vannak hátra...

Aztán mégis, csodás módon meggyógyult! Vagy esetleg még évekig élt, és boldog volt ezalatt...

Ha nem adott volna magának esélyt a gyógyulásra vagy a továbbélésre, mindez nem következhetett volna be!

2009. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

"... nem akarom megölni magam, de foglalkoztat, hogy hogyan tudnám megölni magam, milyen módon, de semmi esetre sem leszek öngyilkos ..."


Ilyen hülyeségeken agyalsz?! 8-o

Szerintem te csak unatkozol!

Próbálj valami elfoglaltságot találni magadnak : olvass, sétálj, rajzolj, nézz meg egy jó filmet, tanulj meg kötni, fejts keresztrejtvényt, kezdj el nyelvet tanulni, tanulj meg főzni, tanulj meg zongorázni...

Milliónyi érdekes és értelmes dolgot csinálhatnál, ahelyett, hogy baromságokon töröd a fejed! 8-[

2009. júl. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideje van sajnos egy bizonyos betegségem, ami nem veszélyes ugyan, de amikor fellángol nagyon fájdalmas és lerontja az életminőségemet. voltam már vele millió dokinál, de nem tudnak belőle 100%-ig kigyógyítani. amikor egyszer nagyon durván előjött, akkor annyira voltam keseredve, hogy átfutottam az agyamon dühömben és elkeseredésemben, hogy na most vágom fel az ereimet, mert az összes f.szom kivan. de nem tenném meg soha!

egy lány

2009. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
nem. az öngyilkosság gyenge dolog. és senki, semmilyen körülmények között nelegyen gyenge, mert ez szánaémat ébreszt. nincs olyan az életben amiért érdemes szánalmasnak titulálnod magadat.
2009. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Én már gondoltam egyszer-kétszer az öngyilkosságra, de a következménye, azaz hogy a lélek szenvedni fog, mert bűnt követett el megfélemlített a dologtól. Hiszek a lélekvándorlásban és az öngyilkosság az ölésnek számít és az nagy bűn. Nem isten az, aki bűntet, de a szellemi létező teszi az öngyilkosság következtében olyan helyzetbe magát, amiből aztán ugyanolyan keserves úton fog kimászni, mint az öngyilkosság előtti problémájából, vagy annál is nehezebben. Amióta rájöttem, az öngyilkosság semmire sem megoldás, hát elfogadtam, hogy bármi áron, de élni kell.
2009. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!