Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Célját vesztett, motiváció...

Célját vesztett, motiváció nélküli lettem. Mit tegyek, hogy új lendületre kapjak?

Figyelt kérdés
A depresszió úgy érzem megkörnyékezett. Ugyan van munkám, párom de a boldogság messziről elkerül. A családi hátterem erős bomlásban van (apám eladogatja a cuccaimat az engedélyem nélkül). Nehéz anyagi helyzetben vagyok, mivel huzamosabb ideig munkanélküli voltam, így a mostani kezdő fizetésem is még édes kevés. Azért ha jól összehúzom magam megvagyok. A páromat szeretem ő is engem, de mintha nem akarna tudomást venni arról, hogy boldogtalan vagyok. Szeretnék azt hiszem tanulni, legalábbis régebben szerettem volna, de nem látom értelmét, hogy a kevés pénzemet erre költsem. Annyi minden másra kellene. Jogsira, nyelvvizsgára, autóra, a régi cuccaim pótlására. A páromtól nem kapok lelki segítséget, úgy érzem nem érdekli a dolog.

2012. dec. 27. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A boldogságot az örömszerzést magadban keresd. Amíg nem szereted magadat, mert nem tudsz kiállni magadért, addig nem leszel kiegyensúlyozott. Depresszió csak elbújás a probléma elől. A megoldást neked kell megtalálni. Mi az, hogy apád eladja a cuccodat? Ki legyen az aki kérdőre vonja apádat? a társad? Légy már férfi az ég áldjon meg.
2012. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy férfi? Lehet hogy nő, a kérdésből legalábbis nem derül ki. Mindegy is.

Először le kéne tisztáznod hogy mit akarsz.

Tanulni vagy anyagi javakat? Ha nyelvvizsgára készülsz az is tanulás. Ha jogsira az is, de akkor már kocsi is kéne, ahogy írod. Biztos hogy kell? A cuccaidat meg miért akarod pótolni, van köztük valami ami létszükséglet? Ami még megvan, rakd el apád elől.

Nincs értelme tanulásra költeni, de más dolgokra, tárgyakra igen, ez elég kifogásnak tűnő dolog.


A pasidnak/csajodnak meg miután ezt letisztáztad mondd el hogy boldogtalan vagy és vagy így is kitart melletted vagy nem. Senki sem pótolhatatlan, ő is talál mást ha akar, te is. Lehet hogy szereted de lehet hogy épp egyedül kéne megtalálnod a saját utad.

2012. dec. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. A könyveket meg a nyári ruháimat sajnálom
2012. dec. 27. 12:58
 4/4 A kérdező kommentje:

Inkább az a rossz, hogy a cuccaim között turkált. Olyan mintha betörtek volna hozzám.


Komolyabb tanulmányok indítására sincs pénzem, időm, lelki energiám, lendületem. Pedig nem érzem még későnek az egyetemet. De szükségem lenne egy kis támogatásra, amit hiányoltam otthonról mindigis.

2012. dec. 27. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!