Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat szorongom, generalizált...

Sokat szorongom, generalizált szorongás lehet?

Figyelt kérdés

Leginkább emberek közt jelentkezik, de az utóbbi időben már egyedüllétemben is előjön. Úgy érzem sehogy sem jó, emberek közt nem szeretek lenni, viszont magányosan meg unatkozom és azért szorongom mert úgy érzem hogy igy sem jó.

Egy pszichológus segithetne? Mármint gondolom hogy nem tudná ő megmondani hogy mit tegyek annak érdekében, hogy jobban érezzem magam, viszont csak föl tudna írni valamit, amitől megszűnik ez a feszültség.


2012. dec. 30. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus pont, hogy tanácsot ad és segít meszüntetni a szoorongás okát, persze ne várd, hogy 1 hét alatt jobban légy.Gyógyszet ne ad, csak pszichiáter, persze hozzá is járnod kell, felügyelnie kell a gyógyszerszedésed. Pszichológushoz menj első köben mindenképp.
2012. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szinte egész nap szorongsz, akkor valóban generalizált szorongásod van. Nekem az volt pár éve. Orvoshoz fordultam vele, mert más lehetőség nem volt. Egyébként nyugtatót fognak felírni.
2012. dec. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első körben mindenképp menj pszichológushoz! Ő nem fog felírni semmit, de talán megtaláljátok a problémád okát! Gyógyszert csak akkor szedj ha már semmi más nem segít, nem olyan jó dolog pl egy antidepresszáns szedése. A pszichológus jó dolog :)
2012. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mivel semmit sem írsz magadról, első kőrben csak a háziorvost, gyerekorvost, iskolaorvost tudom javasolni. Feltétlenül keresd meg, akihez tartozol, és mondd el a panaszodat.

2012. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kérdésem már csak azért is tettem föl, mert nem vagyok biztos benne hogy ez kóros lenne, mivel létezenk szorongó típusú emberek is. Ezért nem vagyok biztos abban hogy betegségként kell tekintenem rá, vagy valami normális dologra, amely része a személyiségemnek. Egy pszichológus azt is be tudja mérni hogy melyik változatról van szó. Előfördulhat hogy személyiségvonásra akar majd kezelési módszert találni?
2013. jan. 1. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Figyi.. nem vagy beteg az biztos, és a pszichológus segít, hogy ne is legyél! Van aki évekig szorong, abból elöbb utóbb baj lesz ha nem törődik vele..
2013. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az, hogyvalaki alapvetően szorongóbb, nem feltétlenül bajj, de ha panaszt okoz, akkor foglalkozni kell vele, a gyógyszertőlsem kell félni, de mellette, atogén tréning, meditáció, szakembertől vagy önállóan, de rendszeresen végezve, ez a kulcs, és a szorongás értelmét vesztve megszűnik, de ez nem egyik napról a másikra történik, hanem kitartó önneveléssel, és gyakorlással.
2015. okt. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!