Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulási problémáim vannak,...

Tanulási problémáim vannak, motiválatlan vagyok. Hogyan tudnám élvezni a tanulást?

Figyelt kérdés

Néha úgy érzem, hogy társaságra volna szükségem, akikkel együtt lehet tanulni, megbeszélni a nehézségeket és beszélgetni a szakmáról. Ennek van értelme?



Egyedül szoktam tanulni és nehezen megy, lassan fogom fel és unalmasnak találom. Néha olyan, mintha már nem is érdekelne és elegem van mindenből.


Folyton halogatom a tanulást. Az idei félév a teljesítményem mélypontja.


Mit tudnék tenni, hogy könnyebben menjen?


2013. jan. 2. 02:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Van értelme, nekem az volt az egyetlen ami segített. Az érettséginél, utána sose volt ilyen társaságom, és szenvedtem mint a kutya.

Szokásos tippek hogy gondolj arra magadnak tanulsz, hogy senkiházi leszel ha nem végzel jó eredményekkel stb, de ezek úgyse segítenek ha épp egy nehéz szakaszban vagy.

Inkább erőszakold meg magad kicsit. Olvasd el a Tanulásmódszertan c. könyvet. Akár tanulás helyett is, motiválni fog és az többet ér mint kínlódni tananyaggal.

Ha már végképp nem megy, olvasd föl magadnak hangrögzítőre a tananyag egyes részeit, és hallgasd újra mondjuk 10-szer. Vagy ahányszor csak tudod. Én így mentem át a záróvizsgán ötössel, amikor már mindenből elegem volt és éreztem hogy fogalmam sincs semmiről.

2013. jan. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!