Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért sértegetnek felnőtt...

Miért sértegetnek felnőtt emberek gyerekeket vagy kamaszokat?

Figyelt kérdés
Egyik 68 éves tanárom is magyarázta, hogy ő nem azért kezdett el cigizni, mint a 13 évesek, hogy menőzzenek, hanem mert ideges volt. Miért kezel egy felnőtt ember így egy identitását ily módon kereső gyereket? Olyat is sokat láttam a neten, hogy ha egy gyerekkorból épp kamaszkorba lévő mondjuk a facebookon osztja meg aktuális érzéseit, sok felnőtt elkezdi sértegetni? Az ilyenek az ovisokat is alázzák, amikor sírnak mert elestek? Lehet a sok éretlen személyiségű felnőtt miatt nehéz a gyerekeknek is, és valahol konkurenciának érzik őket lelkileg, vagy mi lehet?
2013. jan. 2. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

"mert ideges volt"

Ja, ez kb a létező legszarabb kifogás. :D

2013. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abban semmi sértő nincs, amit az öreg mondott. És igen, a 90%-uk azért kezd el cigizni, hogy menő lehessen a saját körében. Aztán vagy rászoknak vagy nem.


Másrészt a neten történő beszólogatás esetében nem igazán figyelik, hogy ki hány éves, csak beszólnak és kész.

Miért? Mert jól esik nekik, mert csak itt mernek arcoskodni...dtb.

2013. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második válaszoló, félreértettél.

Én azt nem értem, egy felnőtt korú ember, miért viszonyúl így egy gyerekhez, akiknél ezek a dolgok életkori sajátosságok.


Ha egy gyerek elkezd dohányozni, mert keresi az identitását azt egy évkorilag érett ember, miért így kezeli? Nekem ez fura.

2013. jan. 2. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a cigarettázós példád annyira nem felháborító. Hisz az talán tényleg nem baj, ha egy 13 éves gyerek az identitását nem a cigarettázásban találja meg, mikor valóban azért keresgél arrafelé, hogy menő, laza stb. legyen. Ez olyan, mintha a tanár azért "alázná" a gyereket, mert az undorítóan káromkodik. Itt se mondanám, hogy jaj, szegény csak az identitását keresi, hogy lehet ilyen szemét egy felnőtt ember!


Azt viszont aláírom, hogy kiskamaszt érzései, gondolatai miatt bántani nem szabad, csak azért mert az plusz x év távlatából az netán nevetségesnek tűnik.

Én amin a legjobban felháborodok ebben a problémakörben, mikor pl. az 50-es tanár azon élvezkedik, hogy műveltebb, mint egy 12 éves, és próbálja beégetni a gyereket, hogy az milyen "tudatlan". Na az undorító. De ha valóban értelmetlen, rossz szokástól próbálja elvenni a kedvét egy jól irányzott "seggbe rúgással", azért talán majd egyszer a gyerek is hálás lesz a jövőben.

2013. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A dohányzást az a tanár egyetemen mondta, (ahol a legfiatalabb 22 éves volt, nem (kis)kamaszok között). Nagyon lekezelő hangvételben említette az identitást kereső korosztályt, az identitás keresés miatt, nem a féltés beszélt belőle.


Érdekelne, hogy aki ilyen, vagy ismer ilyeneket, miként látja mi miatt van ez?

2013. jan. 2. 19:49
 6/7 anonim ***** válasza:

22 éveseknek mondta, hogy "ő nem azért kezdett el cigizni, mint a 13 évesek"? Wow..

Mindenesetre nem tudom hogy hangozhatott a monológja többi része, de ez a kiragadott részlet nem igazán borzolta volna föl a kedélyemet. Meg mit ne mondjak elég nehezen tudom elképzelni, hogy "az indentitást kereső korosztályt az indentitás keresés miatt" lenéz egy egyetemi tanár..

2013. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem 22 éveseknek, hanem a legfiatalabb volt 22 éves, de ez lényegtelen.


Nem egyetemi tanár az illető, de órát tart felsőoktatásban, de most nem is az ő személyéről van szó. (sokkal durvább dolgai vannak ennek az oktatónak) de igazából ez is lényegtelen.


Kiragadva a szövegkörnyezetből, tényleg nem jön át ahogy ez elhangzott.

2013. jan. 3. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!