Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Arachnofóbia pszichiáterek és...

Arachnofóbia pszichiáterek és pszichológusok nélkül is megoldható? Sajnálom, tudom, hogy erről már kérdezett más, de a válaszolók egyike se tudott segíteni.

Figyelt kérdés

Egyik kedves válaszoló egy linket adott, de meg láttam a pókot a képen és azonnal bezártam az oldalt, nem tudom elolvasni miatta. A másikat megpróbáltam, hogy üvegbe tenni a pókot és megpróbálni megfogni az üveget, de nem tudtam, helyette elsírtam magam és elszaladtam uhh.. Le lehet győzni ezt a fóbiát pszichiáterek és pszichológusok nélkül? Igazából csak azért aggódom, mert nem tudom.. Tényleg azt csinálják, hogy leültetnek szembe egy pókkal ilyen esetben? (nem feltétlenül szó szerint) Láttam ilyet és nem szeretnék benne részt venni. Nagyon nehéz elaludnom is miatta, általában amint lecsukom a szemem, pókokat látok, általában 2-3 órán át próbálok elaludni. Ez úgy 6 éve megy folyamatosan, de most kezdem igazán érezni és egyre rosszabb. Kérlek segítsetek =(

Köszönöm


2009. aug. 28. 00:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát jobb lenne, ha felkeresnél egyet, ha ilyen súlyos.

először csak azt fogja csinálni, hogy ellazít, kicsit hipnózis szerű, és lassan rávezet gondolatban, hogy pók közelében vagy. de ha nagyon megijedsz, akkor abbahagyja. de így szépen fokozatosan előbb gondolatban nyugtat meg, elképzelteti veled a helyzetet, és közben a szavaival megnyugtat. és csak hosszú idő után, mikor már gondolatban sikerül, akkor szembesít egy pókkal a valóságban.

ezt végülis magadnak is megcsinálhatod, csak sokkal nehezebben fog menni magadat megnyugtatni. ellazulsz, ilyen agykontrollszerű dolog, és elképzeled a pókot messziről, de közben próbálsz nyugodt maradni, és ha már megy, akkor gondolatban közelebb hozod magadhoz. de ezt sokáig kell gyakorolnod, amíg már félelem nélkül el tudod képzelni, hoggy a kezedben tartod.

2009. aug. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Jesszusom, én dettó!!! Én is ilyen súlyos arachnofóbiában szenvedek kicsi korom óta,mint Te...
2010. márc. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

teljesen megértelek, minden szavad, mintha csak én irtam volna.. rettegek tőlük. nem az h undorodom hanem rendesen félek. félórás sirogorcsot kapok ha egy pók van a közelemben. ez borszasztó...és a legroszabb h nem törődnek ezzel a szüleim

16L

2012. aug. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hát remélem azóta megszűnt a dolog, de én a mai napig hasonló cipőben járok.Nekem az segített, hogy olvastam róluk, megismertem hogyan élnek, de képeket nem nézegettem róluk.Így kikerültem a ,,megfogásos" módszert, és ugyan ma se rajongok értük, de már életben tudom őket hagyni, és tudok aludni is tőlük.
2013. júl. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Arachnofobia -> Pszichiáter -> Antipszichotikum -> Jelentős javulás az antipszichotikum szedése mellett, az ilyen súlyos fóbiát NEM lehet gyógyítani, ha mégis, az klinikai eset.
2018. júl. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!