Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterek és a pszicholó...

A pszichiáterek és a pszichológusok szakrendelőben miért kérnek külön pénzt? Mit gondoltok erről? Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Jártam már olyan pszichiáternél, amelyikkel jó ha 10 mondatot összefüggően beszéltem, csak receptet írt ki, és 3. alkalom után kijelentette, hogy hozzá csak akkor lehet járni, ha 2000 Ft-ot fizetek, per alkalom. Ezért olcsóbban írja ki nekem a gyógyszereket, szóval tulajdonképpen nem vesztek semmit. Mondanom sem kell, h nem járok már hozzá.

A pszichológus meg első alkalomkor közölte, hogy nála 5000 Ft egy terápiás alkalom, csak az első ingyenes... Hát így oda sem mehetek.

Ha gazdag lennék egyértelmű, hogy nem az ilyen kis senki állami szakrendelő beli pszichiáterhez járnék, hanem valami szaktekintélyhez, mondjuk Szendi Gáborhoz, vagy Csernus Imréhez, vagy mittudom én... De nekem még ennyi is sok! Ezért maradnak a gyógyszerek.


2010. máj. 28. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

basszus, az sztk alapú rendelés ingyenes! én jártam pszichiáterhez 3 évig, soha nem kellett fizetnem, igaz nagyon rohammunkában zajlik a kezelés, 15 perc/beteg és főleg a recept felírásáról szól a dolog... meg persze 2 hónappal előtte be kellett jelentkezni


pénzt csak a magánrendelésen kérhetnek a betegtől!

2010. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha sztk-ban voltál, akkor ez egy szabálytalanság. Bár sztk-ban szerintem csak pszichiáter van, nem??? Pszichológus a mi sztk-nkban pl. nincs.

De nem kötelezhet pénz fizetésére, akár fel is jelenthetnéd. De legjobb lett volna beszólni neki, hogy nem kérhet pénzt. Bár nyilván utána semmit nem ért volna az ő kezelése, mert nem bánt volna veled jól. Próbálj meg másik sztk-ba menni másik pszichiáterhez!

2010. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tök mind1 a gyógyszereket fölírja oszt jó napot. :(

Itt van pszichológus is. Igazából ha jól tudom ez a kerületi sztk-nak a kihelyezett ambuláns mentál gondozója, gondolom azért van pszichológus.

De kerestem már mindenfelé, felhívogattam jó pár embert és nagyon elkeserítő, hogy olyan árakat szabnak ami nagyon kevés embernek megfizethető. Hol segítő szakma ez? És akkor az állami szférában meg csak szakmailag sz@r emberek vegetálnak, és még van pofájuk ezért pénzt is kérni.

2010. máj. 28. 13:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Először elmész maszekhoz, gyógyszert felírja stb, utána meg sztk-shoz, receptet feliratni ingyen.
2010. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A magánrendelés nyilván nem ingyenes......


A Hippokratészi eskü szerint bezzeg ellenszolgáltatás nélkül gyógyítgatnak.


Az öngyilkosjelöltnek pl.: a BKV még a forgalomkiesést is kiszámlázza, ha a Szabadság hídra mászik fel. Összességében Tűzoltóság stb. másfél millió egy ilyen balhé.

2010. máj. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szendi Gábor szcientológus (bár tagadja), úgyhogy őt tuti nem ajánlanám. Az, hogy egymás után fi...gja magából a könyveket, nem jelent semmit! A Csernus pedig egy állat, és most nem a "gyógyítási" módszereire gondolok.

Egyébként még nem is hallottam ilyen pofátlanságról. Biztos elküldtem volna őket az anyjukba. De azért fel ne add! Keress tovább!

2010. máj. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Csernus pedig egy állat" - drasztikus, de igaza van bármennyire is fáj.

Nem is kér többet, mint más doki attól akinek van türelme várni rá.

2010. máj. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát tőlem sem kért pénzt a pszichiáter :O

Beutalót kell kérned a körz. orvostól, és elmenni az sztk által finanszírozott rendelőbe....nem hinném, h bárhol kérnének pénzt, csak magánrendelésen....

2010. máj. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Pszichiáterként egy nagy nulla (Csernus). Mindenkin ugyanazt a "módszert" alkalmazza, amikor tudvalevő, hogy esetenként más és más, az illető egyéniségéhez és problémájához passzoló (jobb szó nem

jutott eszembe) terápiát kell alkalmazni! Tudok róla egyebeket is, de nem fogom kibeszélni ezt a szerencsétlent, még ha fel is fordul tőle a gyomrom.

2010. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A hatodik válaszolónak:

Miért, mindenki szcientológus, aki elhiszi, hogy van Földön kívüli élet, és hogy bolygónkra az élet származhatott a világűrből, nem?

2016. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!