Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egyszer pszichoszomatikus,...

Ha egyszer pszichoszomatikus, mi a jó fenét kezdjek vele?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és három hónapja szenvedek egy szinte nem is létező 'betegségtől'. Egyeket csuklok. Napi sokszor egy darabot, és kész. Mivel nem állandó, így a praktikák sem válnak be. A három hónap alatt két nap volt, amíg csak egyet csuklottam, de soha nem voltam 0-tól 24-ig tünetmentes. Egy rakat vizsgálaton vagyok túl, és nincs semmi. Egyre inkább emlegetett a lelki okok, és ha igazán belegondolok, van is dolog, amihez tudom kötni, ami akkor frusztrált, mikor kezdődött ez az egész. Optimális az lenne, ha megbeszélném ezt anyával, vagy valakivel a családból, de sajnos nincs ember, akivel olyan viszonyban vagyok, én midig az a magamban őrlődő fajta voltam. Na meg, nem csak egy dolog stresszel, és a családom illetve a helyzetünket is ezek közé a dolgok közé tudom sorolni. Mivel az orvosoknál is mindig van velem valaki, meg bezárkózó vagyok inkább amúgy is, ott sem mondom soha, hogy talán akkor ne fizikailag keresgéljünk... Hogy léphetnék végre ki ebből? Megoldás kellene, mert még ez a dolog is csak tetézi azt, ami idegesít, és lassan felrobbanok. Mit tehetnék?
2013. jan. 10. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszéld ki magadból az eredetét.

Akár itt, akár egy blogban.

2013. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én remegtem (sokszor annyira, hogy a toll kiesett a kezemből), meg úgy bólogattam, hogy nem vettem észre. Elkezdtem terápiára járni, és pár hónapom belül látványosan javultam, majd el is múlt. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy sose jött vissza, mert ha nagyon stresszes vagyok, akkor remeg a kezem, nade közel sem olyan mértékben, mint előtte, és nem folyamatosan. Mivel ez a probléma már 12éve fennállt, amikor elkezdtem járni, azt gondolom, magától sosem múlt volna el. Lehet, hogy Neked az is elég lenne, ha találnál valakit, akivel őszintén beszélhetsz erről, nem feltétlen kell szakember. De mindenképp vedd komolyan, mert tapasztalat szerint rosszabbodhat a helyzet! :/ Nyugodtan írj privit, ha gondolod! :)
2013. jan. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz. Ha az iskoládban van, mehetsz oda is, de a kórházakban is van olyan, akinél nem kell fizetni, TB alapon megy. A szüleidet sem kell beavatnod, ha nem szeretnéd, elmehetsz nélkülük.
2013. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól írta a Gyáva Oroszlán!

Írd ki magadból. Mi mindig itt vagyunk, nem kell beutaló, és mindenhez értünk.

2013. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Blogom nagyon rég óta van, ott mindent leírok, mindig, mikor csak tudok. Sajnos az emberekben egyre kevésbé bízom, mikor végre valaki változtat ezen, és közel engedem magamhoz, az sajnos nem szokott jól elsülni, például azt az embert, akivel hosszú idő előtt először mertem bármiről őszintén beszélni, most veszítettem el, végleg. Eddig ez fájt a legjobban, amivel találkoztam. Tudom, ennyi idősen még ezer és egy ilyen, sőt, biztos sokkal fájdalmasabb dolog fog velem szembe jönni, mindig mindenki ezt mondja, és el is hiszem, de egyenlőre még nem tudok rosszabbat elképzelni, nem éreztem soha így, és most megint totálisan elvette az emberekbe vetett bizalmamat, és olyan pesszimista világnézetet adott, amilyen még szintén nem volt bennem. Itt szívesen elbeszélgetnék, de az az igazság, hogy egyre kevésbé érdekli az embereket az ilyesfajta dolog... Ha 8 mondatnál többet írok egy kérdésbe, végigolvasni sincs türelmük... Nem, hogy válaszolni. Pszichológushoz nem igen akad módom eljutni, az iskolába sincs, és egészségügyi intézmény sincs olyan a közelben, azt hiszem, ahol csak így ingyen fogadnak. A privit lehet, hogy igénybe fogom venni, de most nincs túl sok időm.(: Azért köszönöm minden válaszolónak!
2013. jan. 15. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!