Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt kényszerbetegek...

Vannak itt kényszerbetegek akik maguktól meggyógyultak?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hónapja tört rám ez a kényszer. Főleg a tisztálkodásnál jön elő. Egy-egy alkalommal 10-15x mosok kezet, mert beképzelem, hogy van valami piszok a csapon a törölközőn amit le kell mosnom... Egy alkalommal 3X zuhanyzok, és a mosogatásról már ne is beszéljünk...
2013. jan. 14. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. jan. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Neked milyen tünetek vannak? Jársz orvoshoz?
2013. jan. 14. 13:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, vannak ilyenek. Annyi a titka, hogy ne hagyd elhatalmasodni magadon ezeket a gondokat. Beazonosítod,analizálod és megsemmisíted az érzést magadban tömören ennyi. Ebben az esetben mondjuk napi 1 fürdés és 3x-i kézmosás mondjuk úgy a normális akkor lőj be magadnak egy kvótát és akkor annyiszor csinálhatod aznap a zavaró tevékenységet. Amikor elfogy a kvótád akkor nincs több, retkes maradsz ennyi, van aki hónapokig elvan fürdés nélkül mégis él. Aztán ha az agyad megszokja hogy ez a normális akkor onnan ehhez tartod magadat:D
2013. jan. 15. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak, de inkább csak voltak ilyenek.

Nálam az volt, hogy 10 szer ellenőriztem, hogy bezártam-e az ablakot és még mindig nyugtalanul éreztem magam, véletlenül nem hagytam-e nyitva.

Nagyon idegesítő volt, ezért utána néztem a kényszerbetegségnek.

Nyilván alapból nem volt nekem olyan komoly, de azt mondtam magamnak, mikor bezártam, hogy oké most be van zárva és így is marad, ez csak egy betegség, ellenőrizheted akárhányszor attól még be lesz zárva.

Ellenőriztem egyszer és elmentem, nem hagytam magam visszamenni.

Sok sikert!:)

2013. márc. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!