Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichikailag megválok magamtó...

Pszichikailag megválok magamtól, és úgy érzékelek mindent, mint egy "külső kamera"? (többi lent)

Figyelt kérdés
Időnként rámtör ez az érzés, általában a legdepisebb időszakomban. Olyasmi hogy per pill én nem is én vagyok, én nem a saját testem ura vagyok, és egy külső semmilyen bolyongó anyag, aki semlegesen tekint mindenre, mint szemlélő, saját magát nem érzi felelősnek semmiért és senkiért, s olykor megpróbál belegondolni, hogy más testében van, és a sajátját mintha kirekesztené és már ne mis azt uralná. Talán csak annyi hiányzik ilyenkor, hogy fizikailag nem szakadok el magamtól. Nem tudom jobban elmagyarázni, és nem is tudom létezik-e ilyen betegség.

2013. jan. 15. 03:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy én ilyenkor nem látok idegennek semmit, az a fajta jelenség nálam külön jelentkezik, leírom pontosan mikor, bár ez nagyon ritka tán 1 kezemen meg tudnám számolni. Szóval történt velem nagyritkán olyan, hogy ébredés után mintha más színben látnám az időt. Ezt szebben nem tudom megfogalmazni. Vagy eszembe jutott valami a múltból, vagy pedig álmodtma ezzel kapcs, aztán aznap úgy éreztem mintha a múltban lennék, bár a környezet minden ugyanolyan volt, cska mintha én láttam volna másképp. Mintha pszichésen átálítódna a dimenziónk érzékelése. Nem tudom ennek mennyire van köze az én problémámhoz. Az üresség meg természetes hogy nem jár fájdalommal, és persze hogy jobb, mert ilyenkor már semmit nem érzel és nem hiányolsz.
2013. jan. 16. 03:05
 12/12 dhajnika válasza:
2013. nov. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!