Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok használható tanácsoka...

Tudnátok használható tanácsokat adni depresszió ellen? Ti hogyan próbáljátok leküzdeni?

Figyelt kérdés
Nem olyanokat, mint pl. nevess többet, vagy ne legyél optimista, meg keress fel egy pszichológust. Bármi olyan tevékenységet, hogy ne kelljen magamról gondolkodnom és amitől úgy érezhetem nem zár be a 4 fal közé?

2013. jan. 16. 12:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul írtam fentebb, legyél optimista :)
2013. jan. 16. 12:38
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudok még megoldást, de én is szeretnék rájönni a megoldásra.. :/ Én azt találtam ki, hogy ne érezzek semmit, de az meg eléggé nehéz kivitelezni.
2013. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rövid távú kis megoldásokat tudok, de az is olyan tevékenység, amit egyedül csinálhatok... jó lenne másokkal együtt társaságban.
2013. jan. 16. 13:08
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindig jót nevetek, mikor a kérdező beírja, hogy a valóban segítő megoldást ne javasuljuk, hisz maga is tudja, hogy az a célravezető, csak eszében sincs valóban gyógyulni. Annyit akar(sz) pusztán, hogy itt mindenki mondjon mindenfélét, amit majd vagy megcáfol(sz) vagy megköszön(sz), aztán nem történik semmi.
2013. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
naponta kemény fizikai trhelés (fokozatosan) és pszichofitnesz. Nézd a neten.
2013. jan. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csöppet előítéletes vagy?! Azt igazán megmagyarázhatnád, mi abban a segítség: hogy legyél meg ilyen, meg olyan (optimista, mikor depis vagy, nevetgélj, amikor nem tudsz, vagy keress meg egy pszichológus, aki ilyen meg olyan gyógyszereket ír fel, és talán nem is segít…) Mert én nem értem…Ezek után igazad van, semmi nem fog történni. Viszont nekem abban lehet igazam, hogy valamennyire megnyugszok, amikor tanácsokat adnak és remélem, hogy vannak jó szándékú emberek, akik még segíteni akarnak, talán megtudom fogadni a javaslatukat. Nos te tanácsot nem adtál és nem értem minek írtál.
2013. jan. 16. 16:52
 7/12 anonim válasza:
Szedj triptofánt. Ez egy esszenciális aminosav, ami a táplálékban is megtalálható, és az agy ebből állít elő szerotonint, aminek a csekély mennyisége nagyban felelős a depresszió kialakulásáért. (olvass utána) Az antidepresszánsokkal ellentétben, amiknek min. 2 hétig csak a mellékhatásait érzed, ez már pár nap alatt hat. Nekem több éve időszakosan visszatérő szorongásos depresszióm van, a gyógyszerek nemigen segítettek, ettől viszont kb 3 napon belül jobban lettem. Remélem, tudtam segíteni.
2013. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi drága válasza:
Járj el valakivel edzeni,vagy csak legyél többet társasággal.Bármi is történt veled a múltban ne sajnáltasd magad mert az csak mélyebbre ránt.Ha bántanak,akkor ne foglalkozz velük.Alapjáratban a tanácsom:Szedd össze magad és röhögj az élet szemébe.Keresd mindenben a jót.Ha szereted a madarakat akkor figyeld azokat...stb.Találd meg a depresszió gyökerét,tépd ki.Én csak ezt tudom javasolni!
2013. jan. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nekem mondtad, hogy előítéletes vagyok, csak annyit mondanék, hogy a "keress fel egy pszichológust" ügyesen kifelejtetted. Arra mondd el, miért nem ér semmit. Ja, mert esetleg segít? ... Na innentől olvasd újra, amit leírtam!
2013. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha te voltál a 3. hozzászóló, igen, neked írtam. Nem értem miért ilyen a hozzáállásod. Most ugye nem arra kattantál rá, amit leírtam a kérdésem alatti részbe, hogy pl. ilyet meg olyat ne írjatok?

Miért nem akarok elmenni pszichológushoz? Kifejtem neked bővebben, csak hogy megértsd. Bár neked kéne még egyszer elolvasnod, amit leírtam, mert egy félmondattal azt is kifejtettem. Nem bírom a gyógyszereket, egyszerűen ijesztő, amilyen hatással tud lenni a betegre. Ha bővebben érdekel, mi a következménye az depresszióra felírt gyógyszereknél nézz utána a neten. Voltam már dokinál. De hosszútávon nem segít, mondd jó dolgokat, de úgy érzem, ha bajom van azt itt is fel tudom tenni a fórumon és választ is kaphatok. Már kaptam tanácsokat lásd fentebb, és utána fogok járni. Tessék válaszoltam, remélem most elégedett vagy. Örülök, hogy másokon tudsz nevetni... nekem pont ez nem megy.

2013. jan. 17. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!