Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, hogy 30...

Mi az oka annak, hogy 30 fölött sem tudok sok esetbe kiállni magamért?

Figyelt kérdés
Egyébként nem vagyok visszahúzódott alapjáraton és nem érzek kisebbségi komplexust de mégis nehezen reagálok és sokszor nem is tudom mit reagáljak bántásokra.Újabban olyan tanácsot is kaptam,hogy el kell fogadnom magam így(természetesen nem szakember mondta) ezzel a nehézséggel.Létezik olyan,hogy valaki alapból ilyen vagy ez tanult dolog is egyben.Ilyen idősen lehet változtatni?Nagyon szégyellem!!Van valaki aki hasonló gonddal küszködik?
2013. jan. 18. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A férjem. Mármint aki 30 körül sem tud soha rendesen kiállni magáért, amikor kell. Ő az a fajta, aki mérgelődik, ha bántják, nem tetszik neki a helyzet, de ahelyett, hogy ép ész érvekkel meggyőzné a másikat az igazáról, inkább kiabál, veszekszik. Pedig én 2 mondattal kb. megoldanám a helyzetét, ha én lennék a helyében.

Ez amúgy a szüleinél valósul meg, akik sokszor kihasználják és lenézik őt. És ez nagyon megviseli őt lelkileg. Gondolom ezért nehezebb is neki.

Lehet veled is van egy ilyen dolog, hogy nem jutnak eszedbe ész érvek, amikkel egyből kivágnád magad, esetleg érzelmesebb típus vagy és azért nem megy.

Szégyellni nem kell, csak néha állj a sarkadra, illetve próbálj dolgokat ne úgy felvenni, ami tudom, néha nehéz.:)

2013. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valóban érzelmes típus vagyok és érzékeny.Szerintem kissé megszokottól eltérő.Egyébként nem vagyok visszahúzódó,mert szeretek sokat beszélgetni és nyitott vagyok sok mindenre.Ki merem mondani amit gondolok.Van egyéni véleményem.A párom szerint izgalmas és megunhatatlan vagyok.Ha valaki hirtelen megbánt vagy gorombán beszél velem akkor nem tudom mit reagáljak és akkor meghúzom magam.Gyáva vagyok?Csernus biztos azt mondaná.
2013. jan. 18. 15:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Csernus biztos azt mondaná... ez jó. :D


Én 40 évesen is ilyen vagyok! Hidd el nem vagy te ettől kevesebb, csak a bunkókat nem tudod kezelni (én sem), és érzékenyebb vagy az átlagnál. De tudod a bunkókkal nem is érdemes leállni, mert legyőznek a rutinjukkal. Mi nem vagyunk ebben rutinosak, de fejleszthető. Pl. játssz a honfoglalón, ott elég sok bunkó beszólás van, ott gyakorolhatsz. :)


Egyébként nyugi, ettől ne ess kétségbe!

2013. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!