Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék mások előtt...

Hogy tudnék mások előtt megszólalni?

Figyelt kérdés
Gimibe járok és sulit váltottam,a volt sulimban kaptam beszólásokat,hogy hogy nézek ki,milyen a hangom,milyen halk vagyok meg ehhez hasonlók és nagyon rosszul esett. Azóta nem merek megszólalni még az új suliban sem,mindig azon kattog az agyam,hogy most biztos rólam beszélnek az oszttársaim,hogy milyen hülye hangom van,mennyire bátortalan vagyok.Amikor meg az ismerőseimet,barátaimat kérdezem a hangomról,akikkel bátran tudok beszélgetni azt mondják,ez hülyeség tök jó hangom van.Mit csináljak mégis ha hallgatok rájuk és eldöntöm ezt,h beszélni fogok határozottan,és ott tartunk,hogy felelnem kéne vagy hasonlók,akkor nem bírok.Segítsetek légyszi!!
2009. szept. 1. 22:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon sokáig ez volt a problémám mondhatjuk, úgy h általános sulitól kezdve. Ugyanis raccsolok. Az R betűt nem tudom kiejteni. (logopédus sem segített) A nevem Réka:) az élet fintorra.

Sokáig én is csendben voltam nem szóltam, de így is úgy is kiközösítettek (több oka is van pl: több költözés).

Aztán egyszer megdumáltam magammal a dolgot és arra jutottam, hogy én így szeretem magamat és nem érdekel, h ki mit szól. Úgy sem fogok változni senki kedvéért. És ezzel semmit sem tudok tenni:)

Most sokkal magabiztosabb vagyok, és mikor szívatnak csak annyit mondok, nekem legalább van szexepilem:)

Fogad el magadat annyi az egész és utána, más gonosz kis véleménye nem fog aggasztani.

L/22

2009. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Rendben,de jelen pillanatban biztos vagyok benne,hogy ti erősebbek vagytok mint én!Túl kell lépnem,mert nem élhetem le így az életemet!:)
2009. szept. 13. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!