Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj hogy ha néha kimarad...

Baj hogy ha néha kimarad egy-egy alvás éjszaka? 17/L

Figyelt kérdés

Van amikor éjszaka egyáltalán nem tudok el aludni. Nem vagyok álmos egyszerűen. Hiába csukom le a szememet, ha nem vagyok álmos nem megy az alvás, ilyenkor éjszaka fent vagyok, többnyire netezek, vagy a telefonommal játszok, könyvet olvasok, filmeket nézek. Ez nagy baj, ha van pár ilyen éjszaka amikor egyáltalán nem alszok és úgy megyek suliba? Hiába erőltetem, nem megy. Van amikor már hajnali 6 fele álmos vagyok, van amikor csak reggel 10-11 fele kezdem érezni, de mindig iszok rá egy-két kávét, vagy energia italt és az megoldja. Szóval lehet ebből valami komolyabb probléma? Már kezdek aggódni, régebben kb 2 havonta fordult elő, most meg mióta 2013 van vagy 4-5 ilyen átnetezett-filmezett éjszakám volt.

Az a baj, hogy én fáradt vagyok. Nagyon fáradt. De álmos nem. És a két fogalom nem ugyanaz.

Most épp (18:08) pont 36 órája vagyok ébren.


2013. jan. 30. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Az energiaitalokról mindenképpen le kellene szokni, mert annyi szar van bennük, hogy csak tönkreteszed vele magad. Próbálj meg sokat mozogni, este igyál nyugtató/altató hatású gyógyteát, lefekvés előtt két órával már ne mozogj intenzíven és ne egyél, nekem ilyesmiket ajánlttak.
2013. jan. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon fiatal vagy meg ahhoz, hogy kavera es energiaitalra legyen szukseged. Amellett, hogy ezek fuggoseget okoznak, tonkreteszik hosszutavon a szervezetedet. A kave savasit, a savassag ellen a szervezet ugy vedekezik, hogy asvanyi anyagokat von el mashonnan, calciumot meg magneziumot. Na szerinted hol talal a szervezet ilyeneket? Hat a csontjaidban, fogaidban meg az izmaidban. Vagyis tobbszorosen is artasz magadnak vele. Az energiaital tele van cukorral, a dietas verzioban pedig cukor helyett mereg van.


Keress ra a neten milyen trukkokkel tudnad ravenni magad az alvasra (meditacios zene, gyogynovenyes altato, este 9 utan semmi cukros kaja/pia, forro furdo, meleg tej, akarmi).


Ha egyik trukk sem valik be, akkor menj el a korzetihez es beszelj vele. Lehet hogy valamilyen kronikus insomniad van vagy valamilyen lappango betegseg.


Most meg aranylag konnyen veszed az akadalyokat, mert fiatal vagy, de ahogy idosebb leszel egyre tobb kavera lesz szukseged, egyre rosszabb lesz napkozben ebren maradni, es a kulsodon is elobb-utobb meg fog latszodni az alvatlansag! (beesett, szurke szemek, fako szinu arcbor stb stb)


A lenyeg, hogy ez nem normalis allapot. Ez ellen tenned kell valamit, kulonben kesobb nagyon megbanhatod...

2013. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hosszú távon tönkreteszi az alvás-ébrenlét ciklusodat, ami depresszióhoz, szélsőséges esetben egyéntől függően öngyilkossághoz is vezethet.


Energiaitalok pedig rongálják a májat és a vesét. Havi egyszer lehetne fogyasztani 250 ml-t. De még az sem tanácsos. Kávé kis mértékben segíti az emésztést, de tényleg csak kis mértékben. Bár ilyen fiatalon lehet hogy elkerülném még.


Én 25 éves vagyok és összesen ittam két csésze kávét egész életemben és vígan megvagyok. Ja és a túlzott energiaital fogyasztás függőséget okoz, amiről nehéz leállni. Pont mint az alkohol, vagy cigaretta. Több ismerősön is tapasztaltam.

2013. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Velem is a helyzet. Általában hétköznap 3-4 órákat alszok..de gyakran van hogy semmit és másnap úgy megyek suliba. Utána néztem, és olyat írtak hogyha valaki ennyire alvászavaros, az nem normális, ez is szorongás vagy depi elődje (nem szeretnék hülyeséget mondani), nálam mondjuk érthető mert szorongásos, depressziós is vagyok, elég sok problémám van... Talán azon is gondolkozhatsz h van e valami mélyebb oka annak, ami miatt nem tudnál aludni, vagy nem akarsz.
2013. febr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!