Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pókfóbiámmal kihez fordulhatné...

Pókfóbiámmal kihez fordulhatnék? Most már nagyon komoly gondot okoz. Kezelik egyáltalán? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Gyermekkorom óta rettegek a pókoktól. Lassan 30 éves vagyok és egyre csak rosszabbodik. Most már ha meglátok a lakásban egy pókot remegek, elakad a lélegzetem, áll a szőröm és sírógörcsöt kapok. Nem viccelek segítségre lenne szükségem. Egyszerűen nem tudom kezelni. A hálószobánkban az utóbbi időben szinte nincs olyan este hogy ne jönne be és ráadásul nagy kb.3cm-es pók és szerintem ugyanolyan fajta. Félek hogy valahol itt táboroznak az udvarban az ablak alatt. Pici babám van ha a közelébe kerül pók tudnom kellene kezelni ez így nem megy tovább.... Segítsetek ha tudtok kérlek! Egyáltalán hogy lehet őket kiírtani? A Raid és Vape nem segít!
2009. szept. 3. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is pókfóbiával szenvedek, nálam nem ennyire súlyos. De szerintem a pókok mindenhol ott vannak mindenhová be tudnak jutni, ha lakásban nem akarsz pókot látni, sűrűn kell takarítani ( lepórszívózni plafont, szekrény mögött, radiátort, falakat, mindent). A lakáson kívül pedig ugye védtelen vagy :S
2009. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, megértelek, én a madarakkal vagyok így, bár nem ennyire erősen, de lehet hogy azért, mert ők nem jönnek be (hálistennek) a lakásba.


Kineziológus is tud segíteni ilyen feszültségoldásban-feloldásban. Egy telefonnal kiderítheted, ebben tud-e segíteni. (elvileg ennél komolyabb dolgokban is tudnak).

2009. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam az oldotta meg a dolgot hogy elkezdtem őket háziállatként(nem madárpókot, a házipókokat) tartani. Megismertem a szokásaikat, hogy mit miért csinálnak, hogyan élnek és rájöttem mekkora hülye voltam hogy féltem tőlük, mert lenyűgöző élőlények. A hazai pókok SOHA nem fognak szándékosan megcsípni, 2 fajuk van összesen ami veszélyesebb de nem halálos és egyik sem megy be soha a házakba. Ami a házban van az a sokkal veszélyesebb legyeket és szúnyogokat fogja el, a csótányokról nem is beszélve. Tiszta haszon. Általában az a ház ahonnan kiírtják a pókokat, hamarosan megtelik az egyéb és sokkal károsabb rovarok tömegeivel.

A pók nem akar téged bántani, nem miattad jön a házba, nem fog megcsípni, pláne hogy csak igen kevés faj elég nagy ahhoz hogy át tudja harapni a bőröd. A csípés az esetek negyedében "száraz" csípés, azaz nem juttat be mérget csak harap, amit észre sem lehet venni.

25 évig éltem egy olyan házban ami tele volt különféle pókokkal és egyetlenegyszer csíptek meg észrevehetően, és az is 2 másodperces égő érzés volt. Ennyi.

Még valami veszélyesebb, az ignorancia. Ha tudod melyek azok a pókok amik veszélyesek, felismered később is és el tudod kerülni őket. Ha csak annyit teszel hogy sikítófrászban törsz ki és nehéz objektumokat dobálsz az állat irányába, azzal max egy betört ablakot érhetsz el.

A kiírtást meg se kíséreld mert nem fog sikerülni, egy pókmamának vagy 50-100 kispókja lesz és gyorsan felnőnek. Ha jól gondolom kaszáspókról van szó, azok különösen hasznosak és veszélytelenek.

Szedd össze magad és ignorancia helyett tanulj róluk!

2009. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én ilyet akarok venni, nem tudom használna e.

[link]


mindenesetre én sem bírom őket, nem merem szétnyomni őket ha mglátom, max távolról valami hosszúval éppenhogy. Régebben volt, hogy valami sprével fújtam amíg meg nem fulladt. panelban lakom amúgy és fiú vagyok. Egyenesen rettegek tőlük.

2009. szept. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha magamnak nem is, a gyerekemnek biztosan megszerezném ezt, időben:

[link]

Unokahugomnak szereztem, imádja kikeresni a fajokat a plakátról, vagdosni, megkeresni a könyvben a helyét, beragasztgatni, elolvassa az oda vágó részeket, tanulja... Van már kedvenc pókja is...

2009. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ez miben oldja meg a pókfóbiáját?
2009. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pszichoterápia, vagy semmi.
2009. szept. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat! 09:32-es nagyjából tisztában vagyok azzal amiket írtál csak ez rajtam nem segít. Az agyam nincs összhangban a reakcióimmal. Most megnéztem valószínűleg házi zugpók ami bejön (kaszáspók). Az az igazság hogy nagy állatvédő vagyok, imádom az állatokat undorra tekintet nélkül. Amíg nem jön be én sem bántom :-(.

Megpróbálom ezt a pókriasztót hátha segít (bár kételkedek) akkor nekik is jobb mert nem jönnek be és így nem bántom őket (ill. a férjem mert lecsapni sem merem)

2009. szept. 4. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!