Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináltok, ha előjön a...

Mit csináltok, ha előjön a Tourette szindrómátok tünetei?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Megijedünk, utána orvoshoz fordulunk.
2013. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A tic kezelésére használt szerek között vannak úgynevezett antipszichotikumok illetve vérnyomáscsökkentésre is használt készítmények. A hangulatzavarokat vagy az esetlegesen társuló kényszerbetegséget pedig depresszió elleni gyógyszerekkel, vagy pszichoterápiával lehet kezelni.

Ezt találtam. Keress orvost aki kezelni tud, mert gondolom ezeket a gyógyszereket nem lehet vény nélkül megvásárolni. Ideg orvoshoz kell fordulni

2013. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Haszontalan válasz lesz: káromkodok.
2013. febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem nincs tourettem. A touretteseket kérdem, hogy mit csinálnak, mert elég sokféle van.
2013. febr. 4. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
A TIK tüneteit úgy lehet leggyorsabban megszüntetni, ha akarattal, tükör előtt állva csinálod. Tehát nem várod meg amíg mondjuk elkezd rángatódzni a szemhéjad, hanem odaállsz a tükör elé és próbálod minél többször rángatni magadtól. Ez a tüneti kezelés. Ki kell találnod, hogy hol van olyan hely a testeden, ahová ha áthelyezed a rángatódzást, azt nem veheti észre a környezeted. Ott kezded ütemesen csinálni. Ez a TIK áthelyezés. Közben pedig felkeresel egy pszichológust, aki feltárja, hogy mi váltotta ki, tehát megkeresi a gyökereket. Ha ez megvan, akkor meg fog szűnni. Nem biztos, hogy gyógyszeres kezelésre is szükség van.
2013. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
semmit...grimaszolok egyet vagy kattogok a torkommal...de már elégé vissza tudom tartani...csak ha ideges vagyok akkor jön elő...de nekem nem voltak olyan durva tüneteim soha de van a családomban valaki akinek rendes idegrángatózásai meg pislogásai vannak...
2013. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!