Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha jön a pánikroha...

Mit tegyek, ha jön a pánikroham? Ti mit csináltok?

Figyelt kérdés

Néhány hete pánikbetegséget állapítottak meg nálam, sajnos azóta elég gyakran, szinte naponta jelentkeznek a rohamok, váltakozó erősséggel.

A gyengébbeket még el tudom nyomni figyelemeltereléssel és mély levegővétellel de amikor erősebben jelentkezik akkor durva testi tünetek is társulnak hozzá, ilyen 160 körüli pulzus, fülcsengé, szédülés és néha remegés is meg persze légszomj.. Ezek a durva rohamok általában 10-15 percig tartanak, de ez a 10-15 perc nekem örökkévalóságnak tűnik, pláne ha mondjuk suliban, óra közben jön rám, mert akkor ki sem mehetek friss levegőre, arcot mosni vízzel, vagy ilyesmi..

Gyógyszert nem kaptam az orvostól, de nem is baj, nem szeretnék szedni.:)

Viszont érdekelne hogy ti mit csináltok 1-1 roham esetén, hogyan terelitek el a figyelmeteket, mi a bevált módszer, stb? Légyszi írjátok le, hátha találok közötte olyat, ami nálam is működik:)



2013. jan. 24. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hasi légzés pánik esetén:

[link]

2013. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát, megpróbálkozom vele, de eddig ez a légzésfigyelés és kontorlálás az ilyen kemény rohamoknál nem igazán jött be..

Mindenesetre azért köszönöm a linket:)

2013. jan. 24. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem értettelek férre azóta vannak a rohamok amióta megállapították nállad a betegséget. Ha ez így van akkor ez csak egy agyi dolog. Tudat alttidban folyton erre koncentrálsz és ez hozza a rohamot.

Èn is pánik beteg voltam. Nem szedtem gyogyszert. Egyszerüen úgy álltam hozzá hogy én nem vagyok beteg. Tevse fogadd el. Egy idö után te is ráfogsz jönni hogy kell ezt legyözni és egy életre véget vethetsz ennek a szörnyüségnek.

Addig is ha van rohamod igyál minnél hidegebb viet, olvass vagy nézzél filmet, nyisd ki az ablakot.. a suliban meg szolj a tanárnak hogy rosszul vagy és ki kell menned. Remélem segítettem :)

2013. jan. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hasi légzés jó, arra is figyelj, hogy ne hiperventillálj, lassan lélegezz nyugodtan azzal lassíthatod a pulzusodat. Én régen mikor még nem tudtam lekezelni magamban, akkoriban sokat segített, ha a magas pulzus mellé elkezdtem futni, és "utolértem" a szívem:)
2013. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Na akkor leírom már ide a történetemet 17 éves lány vagyok(alapjáraton eddig nem érdekelt semmi soha nem féltem semmitől mindig vidám voltam minden hülyeségbe benne voltam) elég sok anyagi probléma akadtak meg egészségügyi problémák a családba hát így kiütött ez a pánikbetegség .. az első héten körülbelül nem láttam semmit, szédültem azthittem h megfogok halni .. lementünk az orvoshoz ő tippelt h valami stressz miatt lehet .. de én persze nemhittem .. ezekután 2-3naponta mindig más tünetem volt . volt h a szívem ütött félre volt h esténként (1hónapig) nemtudtam aludni mert éreztem az egész testembe fejembe a lüktetést olyan magas lehetett a pulzusom .. a vérnyomásom 170re kiugrált volt amikor az egész mellkasom hátam fájt szúrt ugy hogy csak feküdni tudtam .. na mindegy lényeg az hogy mindig változott és ezek mellett volt az alap rosszullétem a szédülés meg furán láttam a dolgokat.. ezekután rámjött az egyik délután egy ilyen roham azthittem hogy szívinfarktust kapok már majdnem elájultam még volt valahogy eldadogtam anyának hogy hívja a mentőt .. aztán bevittek megállapították hogy nincs semmi bajom csak serdülőkori pánikszindróma vagy mi, és akkor mondta a Doktornő hogy igyak nyugtató teát stb.. én meg nézelődtem az interneten nem akartam nyugtatókat szedni és ezt a Neuroptim gyógyszert találtam vagyis nem gyógyszer .. ez csak olyan vitaminokból áll ami amugyis megtalálható a testünkben stb.. a lényeg az hogy már azthiszem 3hónapja szedem de már az első héten sokkal de sokkal jobban voltam és ez annyira jó érzés volt, sőt nekem az emlékezetem is szarrá ment mikor volt ez a pánikbetegségem azt se tudtam hogy hogy hívnak, a másik meg hogy minden nap sírtam hogyén nem akarok így élni .. és már minden elmúlt MINDEN, és megfogadtam ha sikerül kijönnöm ebbő a betegségből akkor segíteni akarok az embereken akik ugyanazon mennek keresztól amin én :) szóval mindenki figyelmébe ajánlom ezt a NEUROPTIMOT nagyon jó, megint mehetek discoba partyzhatok anélkül hogy bármikor is rosszul lennék :)(ha minden igaz 3000ft ez a neuroptim, nekem mindig nagyi veszi azért nem jut most eszembe hogy pontosan mennyi .. de ekörül mozog)Remélem tudtam segíteni.

17/L

2013. jan. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
88%

Sajnos rutin kell ahhoz, hogy az ember kontrollálni tudja a rohamokat. Eleinte nekem is 10-15 percig tartott a roham, de légzéstechnikával most már 1-2 percre redukáltam őket. Majdnem egy évig gyakoroltam a légzéstechnikát, mire sikerült olyan szintre fejleszteni, hogy segítsen. Szerintem eleinte nagyon jó a zacsiba légzés, mert kapkodhatod a levegőt, a zacsiból egyre kevesebb oxigénhez jut a szervezeted, és segít leállítani a hiperventillációt. Nálam jellemzően a szapora szívverés az, ami a legrosszabb, de ha sikerült már valamelyest nem kapkodni a levegőt, akkor a szívverés is lelassul. Nekem még bejött a hasi izmok behúzása és kiengedése. Ilyenkor kis terpeszbe állok, egy kicsit előre hajolok, és így tornáztatom a hasam. Valamiért oldja a feszültséget bennem. Amikor a szapora szívverés kicsit lassabb lesz, akkor mindig elkezdek olyan dologgal foglalkozni, ami nagy koncentrációt igényel. Így valahogy elterelődik a figyelmem a tünetekről, gondolom csökken a stressz is, és szép lassan elmúlik. Eleinte a telefonon játszottam valami játékkal, ami nagy odafigyelést igényelt.

A Neuroptimot egyébként én is próbáltam, de nekem sajnos nem segített.

Ezen kívül célszerű lenne természetgyógyász segítségét is igénybe venni. Én kineziológushoz járok, sokat segít.

Egyébként pedig, szerintem mondd el a tanáraidnak, hogy mi a problémád, és igenis menj ki a teremből, ha erre van szükséged.

2013. jan. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 nylonx ***** válasza:
88%
Nálam mikor egyik pillanatról a másikra elöntötte a testemet a kellemetlen mindenemet átjáró, mással összetéveszthetetlen érzés, akkor csak pár lépést tudtam megtenni hogy valahova lefeküdjek és aztán el kellett viselnem hogy kiteljesedjen majd lecsillapodjon a roham. Ilyenkor órákig nem tudtam lábra sem állni még és több napig "másnapos" voltam. Aztán rájöttem hogy amikor jönni akart a roham le tudtam küzdeni ha azonnal biciklire ültem,mert ha gyalogolni nem is ,de biciklizni még bírtam,igaz sokszor nem sok hijja volt hogy leszállok és kifekszek inkább az útszélére. Bicajozás közben félkézzel bevettem vagy 2 frontont, az egyiket összerágtam.kellett egy óra is mire leszállhattam róla.Bevánszorogtam és ledőltem az ágyra. Utána persze sokáig bicikli nélkül sehova nem voltam képes kimozdulni.
2013. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ah, #5 olyan jó, hogy ezt leírtad, pontosan ugyanezt érzem állandóan!
2013. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
150 es pulzus felett nem pánikrohan hanem tachycardia menj el orvoshoz
2017. máj. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 nincsilyen2020 válasza:
Látom, a topik régi, de hátha még valaki idetéved, és ezzel talán én is segítek neki. Pár éve, néhány hónapig tartottak a pánikrohamaim. Összegyűltek a gondok, és egy nap, a déli ebédszünetben rosszul lettem a munkahelyemen. Azt hittem, infarktusom van. Talán 5-10 percig tartott. Mivel teljesen egyedül voltam, csak kiterülve feküdtem a széken, aztán elmúlt. Nagyon erős fáradtság maradt utána. Haza kéretőztem, és a metrón még kétszer rám jött. Még aznap elmentem az ügyeletre. Vérvizsgálat, EKG. Minden rendben volt. Senki nem mondta, magamtól (Google segítségével) jöttem rá, hogy ezek pánikrohamok lehettek. Mivel aznap rettentően féltem a metrón, szinte törvényszerű volt, hogy ezentúl ott kapjon el. Ilyenkor az ájulás kerülgetett, és szinte teljesen le kellett csúsznom az ülésen, hogy ezt megússzam. Legalábbis, így gondoltam. Mivel ilyenkor mindenki engem bámult - fogalmuk nem volt róla, miért csinálom -, a rosszullétek mellett nagyon szégyelltem magam. Aztán kezdtem dühös lenni saját magamra, és a betegségre. Amikor rám jött, azt gondoltam: a rohadt életbe, itt ez a rengeteg ember, semmi bajuk, én meg itt kínlódok. Csak azért sem csúszok le. Ez csak egy nyavalyás pánikroham. Nem fogok belehalni. Ezt jó pár alkalommal eljátszottam, aztán egyre ritkábban jelentkezett a roham, végül nem jött több. Nem állítom, hogy ez biztos módszer, de nálam bevált. Szerintem érdemes megpróbálni.
2021. ápr. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!