Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizlaom, önbecsülés helyreál...

Önbizlaom, önbecsülés helyreállítására van működő tanfolyam, tréning, módszer, stb?

Figyelt kérdés

Valami olyasmit keresek ami viszonylag rövid időn belül segít. Mondjuk 1-1,5 év.

Vagy aki defektes az is marad?

Azt sem tudom kitől és hol kérhetnék segítséget.

Se pénzem,se türlemem, se időm egy dilidoknál szórakozni aki úgy sem tud segíteni. Sok-sok év alatt.

Ott vagyok,hogy be kell vallanom az életem teszi tönkre ezek hiánya. Nem tudom,hogy változtathanék ezen .

Vagy a Csernusnak van igaza és azzal kell foglalkozni ami gondod okoz.

Na de pont azért kerüljük azokat,mert gondot okoznak.

Attól nem lesz nagyobb önbizalmam ha sportolok.

Attól ne lesz jobb, élvezhetőbb,örömtelibb, elégedettebb az életem. Tudom,mert sportoltam. Ott is gondot jelent az önbizalomhiány.

Mert reklámoznak sokmindent. Leginkább jó pénzért.

Ki is használják,hogy van rá igény és gondolom sok sz.rt is tuti modszerként hirdetnek. Csak vedd meg.



2013. febr. 6. 19:48
 1/4 hör-mör ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!


Tudod,én is hasonló cipőben jártam,azért tudlak megérteni.

Én is kerestem,kutattam,egy csomó könyvet megvettem,elolvastam a sok értelmetlen zagyvaságot,ami "mindenre jó",valójában azonban semmire,használhatlanok.Aztán egyszer csak rábukkantam és ez már akár közhelynek is hangozhat, de igaz, a Könyvek Könyvére, a Bibliára, elkezdtem olvasni az Újszövetséget, majd az Ószövetséget, elgondolkodtam az olvasottakon és tkp.nem kellett,hogy elteljen 1-1,5 év, csupán pár hét és szinte mindenre megkaptam a választ, természetesen az önbecsülésre és az önbizomhiányra is.A világ összes könyve /most már tudom/, nem ér fel a Biblia egyetlen lapjával.Tehát jó szívvel,nyugodt lelkiismerettel tudom Neked is ajánlani.Próbáld ki és meglátod!

2013. febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

KÖszönöm. Eszebe jutott már más okok miatt is.

Ugyan ajánlottak egy könyvet: A Tudatalatti csodálatos hatalma. Ismered? Azt is hallottam ról,hogy vallásos megközelítésből meg nem ajánlott.


Lernád,hogy a Bibliűban mi segített neked az önbizalomhiány és önbecsülés helyreállításában? Melyik rész segített megérteni,hogy miért alakult ki és,hogy lehet változtatni rajta?

2013. febr. 11. 18:47
 3/4 anonim válasza:

Nekem is ilyen problémám van és nekem is lassan tönkreteszi az életem, szóval én is meghallgatnék 1-2 tanácsot :/

A Biblia nekem 100% hogy nem jönne be mert elég szkeptikus vagyok.

2014. júl. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elmondom, nekem mi segített, talán hülyén hangozhat, de nálam bejött. Én elkezdtem példaképeket keresni, olyanokat, akik sok ember előtt szerepelnek, például énekeseket, színészeket, és figyeltem őket.


Interjúkat néztem, olvastam róluk, és elemeztem a viselkedésüket, majd szép lassan megpróbáltam a jellegzetes reakcióikat a saját életembe is átültetni.


Belegondoltam, hogy ugyanolyan emberek, mint én, semmivel sem jobbak, vagy rosszabbak, mégis simán kiállnak, mindegy, hogy néznek ki, milyen a hangjuk, mekkora hülyeséget mondanak olykor, és leutánoztam őket. Gázos szituációkban megkérdeztem magamtól, hogy hogy viselkedne most XY.


Aztán úgy megszoktam, hogy most már alig kell magam emlékeztetni a kis praktikákra, reflexből megy, bízom magamban.

2014. nov. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!