Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kóros depresszió vagy csak...

Kóros depresszió vagy csak rossz hangulat?

Figyelt kérdés
Úgy nőttem fel, hogy mindenünk megvolt, a apámnak jól menő vállalkozása volt. A problémák akkor kezdődtek, mikor bejött a válság és a cég kezdett csődbe menni. Szerencsére a csődöt eddig megúsztuk, de nagyon rosszul megy a cég, van, hogy a apám hónapokig nem hoz haza fizetést, ha igen, akkor is csak annyit, amennyiből éppen a számlákat ki tudjuk fizetni. Persze én nem vagyok az a típus, aki feladja harc nélkül, elhatároztam, hogy kézbeveszem a dolgokat. Eleinte saját vállalkozáson gondolkodtam, de most inkább külföldi munkát keresek. A válság első egy-két éve nagyon durva volt, kb kéthetente váltakozott az az érzés, hogy igen, meg tudom csinálni, majd én kirángatom a sz.rból a családomat és az, hogy nem sikerül, reménytelen a dolog, ebben az országban csak meghalni lehet és egyébként sem szeret engem senki (néha rámjön egy ilyen kényszerképzet). Aztán egy éve elkezdtem hinni Istenben, ez nagyon sokat segít, most kb kéthavonta tör rám a rossz.érzés max 1-2 napra. Eddig úgy gondoltam, hogy ez normális, hiszen nem egyszerű most az életem, hirtelen fel kellett nőnöm, kikerültem a védett környezetből, majd elmúlik, ha kicsit rendeződik az életem. De nemrég valaki mondta, hogy szerinte orvosra van szükségem. Szerintetek is? Mikortól számít a rossz hangulat depressziónak?
2013. febr. 7. 19:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáteszek, hogy nagyon aggodalmaskodó típus vagyok, ez nagyanyai örökség, ráadásul elég élénk a fantáziám, olyanokon szoktam filozofálni, hogy pl jaj, mi lesz, ha tíz év múlva lesz egy farmom külföldön és nem találok senkit, aki besegít az állatok mellett és akkor nem tudom meglátogatni a családomat Magyarországon. Szeretem, ha meg van terv ezve az életem és ha egy darabka hiányzik a tervből, akkor megijedek. Ilyenkor az nyugtat meg, ha arra gondolok, hogy Isten mindig ott van, hogy segítsen.
2013. febr. 7. 19:32
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Most felcsigáztál, de nem írtad meg, végül is mi lett a kirángatós tervedből? Elmentél külföldre, és ott ért ez a csapás, vagy még csak a tervezés időszakába, idehaza? Mellesleg én a leírásod alapján inkább pánikra tippelnék, nem depresszióra. Ez sem sokkal jobb, de hamarább ki lehet kezelni.

2013. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most külföldön vagyok, bár egyenlőre egy nem fizetett gyakorlatot sikerült csak szereznem ahol kaját és szállást adnak, de elvileg májustól lesz rendes munkám egz farmon.
2013. febr. 7. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!