Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen kedélyjavítók vannak?...

Milyen kedélyjavítók vannak? Egyébként hízlal?

Figyelt kérdés

Jövőhéten el szeretnék menni felíratni, mert borzalmas hangulatingadozásaim vannak, sokszor vagyok "mélyponton" lelkileg és ezekből a "gödrökből" valahogy egyre nehezebb kikászálódnom.

Az orvossal majd megbeszélem gondolom részletesebben ezeket a dolgokat és lehet szeretnék gyógyszert is szedni.

Aki szedett már valami ilyesmit, hízlal?

Mert elég sokat sportolok, nagyjából odafigyelek az egészséges táplálkozásra is, de félek hogy feljönnek ettől pluszkilók..amitől még rosszabb kedvem lenne megint:(

Köszi h valaki ír:)



2012. márc. 3. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez nem így van, hogy elmegyek a dokihoz ( melyikhez), és feliratok kedély-javítót. Először háziorvos, kérni tőle beutalót pszichiátriára. Ott kérni időpontot, és kb 1 hónap múlva mehetsz a panaszoddal a pszichiátriára. És ott a doktor dönti el, mi kell neked a gyógyuláshoz. Ha jól adod elő, akkor jó gyógyszert kapsz Ha rosszul kommunikálsz, akkor azt kapod, amit a doki ki bír húzni belőled. A következő pedig a gyógyszer szedése. Alapból egyik sem hizlal. De ha mértéktelenül elkezdesz falni ( örömödben-bánatodban), akkor az étel igen is hizlal.
2012. márc. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amit javasolni tudok, az az, hogy elsősorban próbálozz terápiával, ne a gyógyszer legyen az első. Amúgy igen, sok mellékhatásuk lehet, többek között súlygyarapodás vagy csökkenés is, illetve igen általános mellékhatás a libidócsökkenés...
2012. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Voltam már régebben pszichiáternél, csak bejelentkeztem és mehettem is (ingyen volt, sulin keresztül).

Kicsit összejöttek a dolgok, tudom hogy nem olyan vészes azért a helyzet, csak ha lenne ezekhez kedvem, erőm, sokkal könnyebben tudnám venni az akadályokat.

Amúgy iszonyat egyedül vagyok elég sokszor, és aki kevés emberrel elvagyok, azokhoz sem tudok már igazán normálisan viszonyulni, valamiért képtelen vagyok sokszor még mosolyogni is. És akaratlanul is megbántok olyat, akit nem szeretnék és utána jön az önmarcangolás, hogy miért vagyok ilyen.

Ezért is szeretnék gyógyszert, bár amúgy hülyeség lenne szedni, mert mikor régebben voltam dokinál akkor is megbeszéltük, hogy ha nem muszály inkább ne éljek vele, nem is annyira hiszek benne. A libidócsökkenés nem izgat, úgysincs barátom.

Tehát akkor alapjáraton nem hízlal, csak ha mértéktelenül ennék, akkor az is pipa, mert úgysincs étvágyam motsanában.

2012. márc. 3. 20:31
 4/10 A kérdező kommentje:

*mostanában.

helyesírásra figyelünk ám:D

2012. márc. 3. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, jól érted: alapjáraton nem hizlal. Viszont a szedés folyamán, ahogy egyre jobban leszel, megjön az étvágyad is...No erre kell vigyázni.
2012. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Okés.

De gondolkodtam, asszem nem kell semmi bogyó. dokival majd megbeszélem, ha eljutok.

Tényleg elég sokat sportolok, szóval ha eszek akkor sincs baj.

2012. márc. 3. 22:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem aligha segít a problémádon gyógyszer. De szedd csak, ha ettől nyugodtabban alszol. Egy szelet csoki is jobban hat, tapasztalatom szerint, mint egy SNRI. És az még finom is :)

Ne hidd, hoyg a problémák megoldódnak egy pár bogyótól.

2012. márc. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
magnézium/B6vitamin valamelyest segít, de ne várj tőle csodát
2012. márc. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. szedtem:)
2012. márc. 5. 21:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsenek kedélyjavítók.Ez is egy illúzió amibol csak hasznot húz a konzumcivilizáció.Meg hát eleve minek?Át kellene élni a jó és rossz pillanatokat egyaránt.
2012. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!