Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Kényszeresen megismétle...

Mi ez? Kényszeresen megismétlek dolgokat.

Figyelt kérdés

Még csak 16 éves vagyok... Pl. angolból megtanulok 10 szót, és néha beakad valami az agyamban, és úgy érzem, el kell ismételnem 10x a dolgokat. Most persze azt gondolnánk, hogy ez jó, hiszen ismétlés a tudás atyja blalabla.. de ez csak ilyen felszínes ismétlés, szinte félig nem is oda figyelek, csak várom, hogy legyen már vége. kényszeresen csinálom. sok ilyen kényszeres dolgom van, pl. néha úgy érzem, ha valamit nem mondok ki hangosan, akkor valami bajom lesz. meg ha kimondom hangosan, akkor jobban meggyőzöm magamat, pl. valamelyik tárgyból nincs lecke, és akkor 3x hangosan kimondom, hogy nincs lecke, mert magamban nem tudom eléggé meggyőzni magamat... Mi bajom van??

16/L


2013. febr. 13. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
OCD, magyarul kényszerbetegség. Elvileg kezelhető :)
2013. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Éppen most olvastam utána, és maximálisan igaz rám, egy-két pontot leszámítva. Hova forduljak segítségért? Anyukám nem hinne nekem, pedig biztos vagyok benne, hogy ez a bajom, és nem akarom, hogy tovább durvuljon a dolog, már így is eléggé elfajult.
2013. febr. 13. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Iskolaorvos. Kellőképpen eligazít.
2013. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem először a tourett szindrómára emlékeztetett (nekem az van), de ez kicsit más. Iskolaorvos/háziorvos jó ötlet.
2013. febr. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!