Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmibe nem merek belekezdeni,...

Semmibe nem merek belekezdeni, mert nagyon gátlásos vagyok, nagyon izgulok társaságban?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam, mert tanulni sem merek semmit elkezdeni, mert mindenhol emberekkel kell foglalkozni, emvűberek között lenni, nagyon levagyok blokkolva, mindig azt tapasztalom hogy nem vagyok szimpatikus senkinek, és rögtön furcsa arcokat vágnak rám...nagyon sokszor megtörént már ez velem, és a doktor se tudna segíteni..nem tudok viselkedni társaságba, nagyon szorongok..nagyon..egy szó nem jön ki a torkomon...

N


2013. febr. 16. 18:41
 1/4 anonim válasza:
Mindenképp menj el pszihológushoz, ő talán tud segíteni, ha hagyod. Ne fél elmenni.
2013. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a hozzáállásodon kellene változtatni.

Gondolj arra, hogy biztos ismersz olyan embereket, akiknek van valami testi hibájuk, vagy más miatt nem előnyös a külsejük, vagy egyéb probléma van velük, mégis nagy a társaságuk és sokan szeretik őket,egyből beilleszkednek.Én is ismerek ilyeneket.Ők vidámak, nyitottak, optimisták, szeretik az embereket.

Ha valaki fél, gátlásos, akkor látszik, érződik rajta, hogy elzárkózik.Ezt a kívülállók többféleképpen értelmezhetik. Lehet, hogy bennük ezzel olyan érzést keltesz, mintha neked lenne bajod velük és így aztán persze, hogy nem is keresik a társaságod.De gondolhatnak nagyképűnek, vagy különcnek is, ellenségesnek, nem fogják egyből levonni azt, hogy "jajj, szegény, gátlásos, menjünk oda hozzá.."

Szóval, ne félj nem fognak megenni.Hasonló érzések másokban is ott vannak, ők is félnek az új helyzetektől, új emberektől, csak könnyebben uralkodnak ezen.

Legalább mosolyogj.Az vonzó és szimpátiát kelt a többi emberben.

2013. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig a társaságban való szorongást csak gyakorlással lehet "meggyógyítnai".tapasztalatból mondom...
2013. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam már komolyabb helyeken társaságban is, jópárszor, és sosem segített...nem is fog...mosolyogni meg mosolygok, de irtam is, hogy akkor meg olyannak tűnök mint akit le lehet nyomni....
2013. febr. 22. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!