Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, aki pszichológu...

Van itt olyan, aki pszichológus-pszichiáter végzettségű, intelligensnek tartja magát és vállalná, hogy tanácsot ad, ha elmesélem a TELJES történetemet, problémámat?

Figyelt kérdés

Ugyanis főleg az az itteni tanácsadással a bajom, hogy az oldal jellegéből adódóan mindig csak részleteket írhatok le, és ezért pontatlan kép alakul ki rólam a válaszolókban, hiszen érdemi segítségnyújtáshoz az kell, hogy TELJES képünk legyen valakiről. Ami több évnyi ismeretségével, vagy hosszú-hosszú beszélgetésekkel alakul ki, nem egy ilyen oldalra feltett egyszeri kérdésből.


Úgy érzem, válságban vagyok, és nincs hova fordulnom. Pszichológusoknál voltam, de csak egy volt, akinél tényleg úgy éreztem, hogy megértett, belém látott és tudja, hol a baj. Csak az a baj, hogy ő 1. messze van, 2. és ez az minden pszichológussal a bajom: sokba kerül. Nevezzetek zsugorinak, de én egyszerűen sajnálok annyit kiadni érte, amennyi egy pszichológus órabére. És hiába beszélgetünk egyfolytában 3 órát, még akkor is úgy érzem, felületes kép van rólam. Az kéne, hogy legyen valaki, akivel MINDENNAP beszélhetek.


Nekem nem pszichológus kéne, hanem barát, rokon, aki odafigyel rám és meghallgat, de ugyanakkor ért is az emberi lélekhez. Mert az első feltétel még adott lenne, de hiába akarnak pl. a szüleim segíteni, nagyon érzem, hogy nem értik, miről van szó, nem tudnak lelátni olyan mélységekig, amiket a pszichológus feltár, nincs hozzá meg az ismeretük. Nagyon ritka az olyan ember, aki tudja, mit kell kérdezni, aki lényeglátó, aki elég bölcs, hogy megértse a probléma valódi okát. Radikális változásra készülök az életemben, és kínos, hogy a szüleimnek nem igazán bírom megmagyarázni a miértjét. Nem értik a problémámat.



Talán rossz helyen keresgélek, de egyszerűen ötletem sincs, kihez fordulhatnék, aki nem kér rengeteg pénzt, nem csak havonta egyszer lehet vele beszélgetni és megért. Nem ismerek ilyen embert, és állandóan ugyanazokon a dolgokon jár az eszem, úgy érzem, becsavarodok. Úgy érzem, többet ér az életem annál, minthogy 20 évesen feladjak mindent. Meg akarom menteni magam.



Van valaki, aki tudna segíteni? Remélem, érthetően írtam és mindenki érti, mire gondolok.


2013. jan. 2. 03:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Te sem gondolod komolyan, hogy valaki ingyen fog itt interneten keresztül rendelni. Háziorvosi beutalóval klinikán, kórházban ingyenes ellátásban részesülhetsz. Javaslom, keresd fel a háziorvost mielőbb, ha komoly gondjaid vannak. Ne itt akarj szakszerű segítseget.
2013. jan. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Külföldön vagyok, egy jó ideig még nem tudok élni ezzel a lehetőséggel.
2013. jan. 2. 04:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Értem. Sajnálom, de hidd el, nem ez a honlap a legalkalmasabb, ha neked komoly segítség kell. Nem tudom, mit csinálsz külföldön, de találj egy hobbit, egy sportot, keress egy jó sorozatot, legyél a családdal, itthon pedig doki!
2013. jan. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki már itt tart, ahol a kérdező, akkor gondolom már nem lenne elég neki a hobby keresés...


Én is sajnálom rájuk azt a sok pénzt, főleg tekintve a magyar viszonyokat és sok "szakember" hozzáértését.

Én is hasonló cipőben járok mint te. Egyszerűen magányos vagy, ez a te problémád. Én megpróbálnék a helyedben társaságot keresni. Jobbat sajnos nem tudok mondani.

2013. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A társaság-keresésben több gondot is látok:



1.: Mindenféle beképzelt problémáim és előre gyártott félelmeim vannak a társaságokkal kapcsolatban. Egyébként is az az érzésem, hogy túl kevés inger ér, egy utcán se bírok úgy végig menni, hogy ne cikázzon át ötmillió gondolat a fejemen, hogy mi fog éppen történni, hogy ez nem a valóság, hogy "úristen, ki vagyok én és mit csinálok?", hogy semmi értelme nincs semminek, stb. Ahogy megismerek valakit, rögtön elméleteket kezdek el gyártani és látni vélem a szemében, hogy megvet azért, amiért szemüveges vagyok, nem vagyok elég izmos, vicces az akcentusom, furcsa beszédstílusom van, gyerekesen öltözködöm. Ez nekem már a velőmig belémivódott, az, hogy valaki hülyének néz, az egyik leggyakoribb megérzésem.


2. Ez elég furán fog hangzani, de a többiek számomra valahogy nem túl érdekesek. Állandóan magammal vagyok elfoglalva. Mindig ezeket a problémákat vizsgálom, állandóan azon töprengek, mi legyen a következő lépés, jó-e, amit csinálok, máshogy hogy lehetne, miért tartok itt, hogy lehetne változni. Amikor pl. egy baráti -vagy haveri- társasággal elmentünk céltalanul kóvályogni este a városban, az nekem dögunalom volt. Tömény értelmetlenségnek tartottam azt, hogy összegyűlünk este öten, veszünk 5 üveg sört meg néhány üveg töményet, iszunk, hülyeségeket mondunk, az aktuális részeg gyerekre vigyázunk, hogy ne menjen neki a vonatnak, mert beszólt neki, meg ne menjen oda másokhoz az utcán, aztán a hidegben hazasétálunk nagy nehezen. A "lazítás" számomra nem megkönnyebbülés. Én kitartóan és hajlíthatatlanul le akarok számolni a problémáimmal, vissza akarok találni régi önmagamhoz és meg akarok felelni a belső ideálomnak. Amíg ez nem történik meg, mindig azt érzem, hogy nem én vagyok az, akit látnak, minden mást időpocsékolásnak érzek.



A másik, hogy mondom, nekem nem elég ezen a szinten az, hogy elmondjam egy barátnak, akit a foci, a buli meg a zh-ra való készülés érdekel, hogy mit érzek. Szakemberre van szükségem. Vagy olyanra, aki, bár nem az, egy szakember élettapasztalatával és emberismeretével rendelkezik.



Az egyik erényemnek az ítélőképességemet tartom. Azt hiszem, pontosan érzem, mikor vagyok valamiért én a hibás, mikor áltatom/csapom be magamat, és ebben egyáltalán nem érzem magam hibásnak. Úgy érzem, ebben talán a szüleim kellett volna, hogy segítsenek... normális gyerek voltam egy darabig, nem volt semmi baj az önbizalmammal, de aztán eljött egy időszak, amikor sok gyerek rám szállt és ezzel párhuzamosan sokan sugallták azt, hogy egy szerencsétlen kis lúzer vagyok. Azóta átcsaptam az erről az oldalról már jól ismert "nyavajgós vesztes"-kategóriába, aki cseppet sem férfihoz illő módon kesereg és önsajnáltató kérdéseket tesz fel, hogy miért nincs csaja.

2013. jan. 2. 10:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem sajnálnám a pénzt pszichológusra. Persze olyat keresnék, akinek vállalható ára van. Sokan írják a honlapjukon, hogy az első konzultáción fölvázolják milyen típusú és hosszúságú terápiára lenne szükség, és ezzel egyidejűleg megbeszélnek egy olyan árat, amitől az adott páciens nem kerül koldusbotra. Tehát nem mindenkinél van, hogy 15 ezer óránként és punktum! Ráadásul pszichoterápián fontos a személyes találkozás, a páciens testbeszéde, hangsúlya, a keretek sem véletlenül vannak, hogy csak heti egyszer célszerű találkozni. A pszichológus olyanokat tud mondani, amitől a következő találkozásig "fősz a levedben", és így tereli valamilyen irányba a gondolkodásodat. Levelezgetésnek sok értelme nincs. (Na meg szerintem nincs ember, akinek végzettsége van, kellőképp intelligens és valakit "csak úgy" naponta meghallgat.)


Viszont ebben az esetben - "Nekem nem pszichológus kéne, hanem barát, rokon, aki odafigyel rám és meghallgat..." - inkább venned kéne a fáradságot, hogy kölcsönös viszonyt építs ki. Nekem nincs olyan kebelbarátom, akinek MINDENNAP képes lennék egyoldalúan hallgatni az élettörténetét, holott én is szeretek karitatívkodni. Tehát valahogy faragj le az igényekből, és vállald, hogy esetleg egy hasonló cipőben járó emberkét keresel, akivel levelezhetsz és segítetek egymáson. Aztán amint hazatérsz pszichológushoz fordulsz, aki majd csak veled lesz elfoglalva.

2013. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A második hozzászólásod alapján úgy gondolom, hogy erős szociális fóbiád és nem kis önbizalomhiányod van. Pszichoterápia mellett szedtél gyógyszert, ami segített volna az ilyen gondolatokat meggátolni?
2013. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért az erős szociális fóbia túlzás.. akkor nem lettek volna unalmas, "nem partner" ivócimborák/haverok, akikkel lehetett lődörögni, meg az esetleges barátként szóba jövő foci/buli/zh érdeklődésű iskolatársak. Szerintem a kérdező egyáltalán nincs azon a szinten, amihez elengedhetetlen a marék gyógyszer bevétele, persze a pszichológusi segítség nem ártana, hogy rendezhesse kitörni vágyó gondolatait. Inkább ott van a kutya elásva, hogy "Állandóan magammal vagyok elfoglalva." + kevés inger éri. Ez épp elég ahhoz, hogy az ember becsavarodjon. A magány és a non-stop filozofálás saját magáról.
2013. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

külföldön rossz a magány, elszigetelődés


a nyelv hogy megy? tudsz az őslakosokkal kapcsolatot teremteni?


megpróbálnál valakin segíteni, önzetlenül, elmúlnának a problémáid.

2013. júl. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Lehet, hogy már késő de én szívesen segítenék. Igaz, nem vagyok pszichológus, de ha valakivel meg szeretnéd osztani a problémáid én itt vagyok. Írj privit ha szeretnél beszélgetni velem.
2014. máj. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!