Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus, vagy pszichiáter...

Pszichológus, vagy pszichiáter foglalkozik zárkózott, visszahúzódó, önbizalomhiánnyal küszködő emberrel? Melyik ír gyógyszert, és melyik beszélget?

Figyelt kérdés
Már unom, hogy nem merek emberek közé menni, félek, utálok mindent, állandóan fáradtnak, öregnek érzem magam. Nem tudok határozottabb, talpraesettebb lenni. ( 25 vagyok). Gyógyszert nem akarok szedni, sajnos gyerekként kellett ( más okból kifolyólag). Kell hozzá beutaló? Ha magánrendelésre megyek, kb. mennyibe kerülne?
2013. jan. 9. 00:37
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Pszichiáter kezel gyógyszerrel, őket kerüld el amilyen messzire csak tudod, ha nem akarsz totál megzakkanni.

Pszichológus valóban segíthet, de általában nem olcsó mulatság.

2013. jan. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2013. jan. 9. 00:52
 3/10 A kérdező kommentje:
Tizenévesen jártam mindkettőnél, a pszichiáter írt fel gyógyszert. A gondjaim nem oldódtak meg, viszont eltompultam, és rászoktam...
2013. jan. 9. 00:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Sztk-ban van pszichológus is én oda jártam, és ingyenes.

Nem volt beutalóm, csak annyi, hogy magamtól elmentem a pszichiátriára és ők ajánlották a pszichológust aki náluk rendel

2013. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt keress valakit

[link]

2013. jan. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én TB által finanszírozott pszichiáterhez jártam, aki semmit nem beszélgetett velem, csak felírta a gyógyszert, aztán amikor látta, hogy semmit nem használ, adott beutalót (én is nagyon zárkózott, visszahúzódó, nulla önbizalommal rendelkező ember vagyok) és most -szintén- tb által finanszírozott pszichológushoz járok kognitív terápiára.

Szerintem ebben a háziorvos tudna első sorban segítséget nyújtani. Magándokikkal nincs tapasztalatom, de szokták mondani, hogy nekik nem érdekük, hogy meggyógyulj....

Sok sikert kívánok!

2013. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első körben pszichológus. Ha ő úgy ítéli meg, hogy gyógyszerek nélkül nem kezelhető az állapot, akkor tovább fog küldeni.
2013. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A leírtak alapján pszichológusra van szükséged. Ő olyan megoldást nyújt, ami hosszú távon a személyiséged javára válik. Ha túlságosan bezárkózol, akkor ebből az állapotból csak a pszichiáter által felírt gyógyszer segít. Ezt megelőzve kellene először pszichológust felkeresni. Hosszú folyamat ez, ha magánrendelésre mész, az drága. De ő ért a te problémádhoz. Bizonyos közretekben van a rendelőintézetekben is pszichológus rendelés. A házi orvos meg tudja mondani, hogy kell-e beutaló. Ha igen, akkor adnia kell.
2013. jan. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nálunk sztk-ban eddig csak pszichiátert láttam, és rengetegen vannak. Háziorvossal meg az a probléma, hogy nem lehet vele beszélni. Múltkor pl. rajtam kívül a párom, 2 asszisztensnö, és 2 beteg volt bent, közben meg telefonált az orvos. És ez nem olyan dolog, amit nyíltan, bárkki előtt kiteregetnék...
2013. jan. 11. 20:46
 10/10 anonim ***** válasza:
akkor szólsz neki, hogy legyen szíves téged egyedül fogadni, milyen már az, hogy többen vagytok bent????
2013. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!