Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent ha egy epilepsziásn...

Mit jelent ha egy epilepsziásnak kisebb rohama van?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a nagy, elájulós görcsös rohamok mellett lehetnek kicsi, mások számára észrevehetetlen rohamok is. Ez mit takar?? Néha szokott olyan érzésem lenni, mintha leblokkolna az agyam. Pár másodpercre nem tudok gondolkodni, nem értem a szavakat... Többször is van ilyenem, pár perces időközönként. Ha utána eszem, iszom vmit, és elmúlik. Aggodjak h ez is roham? Vagy mitöl lehet? Tök félek légyszi segítsetek...
2013. febr. 20. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
ezeket a kis rohamokat úgy kell elképzelni, hogy az égvilágon semmi nem történik (mármint egy nagy roham esetén a rángatózás) ha épp megszólítják nem válaszol, figyel stb és a következő pillanatban meg magához tér. kb mintha transzba esne olyan a kis roham
2013. febr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el neurológiára ott eldöntik. Az absence epilepszia / kis roham, petit mal epilepszia/ akár így is zajlódhat. Pl: nyúlsz a bögréért kicsit megakadsz aztán folytatod tovább a mozdulatot, ha ilyenkor szólnak hozzád arra sem reagálsz. De ezek lehetnek olyan rövid pár másodpercig tartók, hogy a környezeted észre sem veszi.
2013. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hűűhaaaa. Szedek gyogyszert szval nem kéne ilyennek történnie. Nem értem... Pár hete voltam bent neurológián, rohamom volt, ott rákérdeztem erre, azt mondta az orvos, ha az epilepsziátol lenne, hosszabb ideig tartana. De azért köszi a válaszokat...
2013. febr. 20. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit te leírtál a kérdésedben az nekem tipikusan olyannak tűnik. Én is epilepsziás vagyok, úgyhogy utána néztem mindennek, bár nekem ezek a kicsi rohamok nem jelentkeztek, de olvastam, hogy ilyen módon is megnyilvánul, ahogy te leírtad, szóval nem tudsz gondolkodni, nem tudsz semmire se figyelni.
2013. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én absence-es vagyok gyerekkorom óta, az ismerőseim nem is tudtak róla,amíg én nem mondtam el. Azt hitték csak bamba vagyok vagy hasonlók. Roham közben nem vész el a tudatom, csak nem tudok kommunikálni, hallom, hogy beszélnek hozzám, de nem reagálok. Valóban pár másodperces elrévedés - megállok mozdulat közben, stb., de kezeletlenül ez is veszélyes, gondolj bele, hogy kisétálsz az utcán egy kamion elé... Lamotrigint szedek (itthon Lamolepet, a kórházban Lamictant kaptam), semmilyen mellékhatást nem tapasztalok. Az EEG-m szabályos tevékenységet mutat, csak absence esetén nincsen 'status epilepticus', csupán enyhe deszinkronizáció. Életem első nagy rohamát vasárnap éltem át, de azért, mert a terhességem miatt hirtelen leesett a gyógyszerszintem (ami szintén válthat ki nagy rohamot)- az EEG-m továbbra is normális, az adag emelésével - elvileg - biztonságban vagyunk, én és a babám is.
2013. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem teljesen ilyen gondom van, mert hallom amit mondanak, de én nem értem a szavakat. csak a hangsúly, zenehallgatásnál a dallam jön át, a jelentés nem... az orvosom sem tudja, mi a gond, hnap elmegyek egy másik kórházba, hátha ők rájönnek vmire. meg am meg sem állok a roham közben, ugyanúgy felfogom pl a filmben a képeket, sztem a kamion sem okozna gondot, de azért furcsa. mindenesetre köszi a válaszokat. :D
2013. márc. 17. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Remélem kitalálják, mi okozza a problémádat, még mielőtt rosszabbodna. Engem egyébként a DE-OEC Neurológiai Klinikáján kezelnek, elégedett vagyok, megfelelően odafigyelnek rám, nem próbálnak gyógyszerrel teletömni, stb. Ha számodra esetleg elérhető helyileg, azt javaslom, próbáld meg. Pesten tudok egy jó orvost, az én első orvosom: Prof. Dr. Bereczky Dániel, a SOTE Neurológiai Klinikájának az igazgatója.
2013. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!