Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Különcnek érzem magam és az...

Különcnek érzem magam és az is vagyok, nade nem normális is?

Figyelt kérdés

Neveltetésemből és lényemből is adódóan mindig megtanultam a leckét. Ez a dolgom, hogy iskolába járjak, az a munkahelyem. Tőlem telhető legjobban akarom csinálni. Majd az egész életben úgy akarok teljesíteni, a családomnak jól főzni, a melómat jól végezni, a háztartást jól rendbentartani. Most tanuló vagyok, jól tanulni.

Ráadásul minden tárgyban van érdekes témakör, és minden tárgy valahol TÉNYLEG alapműveltség.

Napról napra tanultam. Alig halogattam, mert az stresszelt. Amit utolsó napra hagytam, az reménytelen volt.

Kitűnőre érettségiztem. Volt, amiért megszenvedtem keményen, más tárgyból szerencsém volt.


Most egyetemista vagyok. Sajnos büfészakon, de valamennyire érdekel, és ha már büfészak, már csak azért is szeretnék kihozni belőle minden tőlem telhetőt.

A tárgyak felét évközben is átnézem, a házikat hétvégén megírom, nem hétköznap este csapom össze trehányul. Amely tárgyakra évközben nem figyelek oda, azokra is zh/vizsga előtt hagyok minimum 4 napot.

Nem szeretem utolsó két napra hagyni a tanulást, akkor reggeltől estig tanulni, hanem inkább négy nap alatt délelőtt közepétől délutánig. Aztán pihi. Így úgy érzem, jobban megmarad, mivel amit egyik nap megtanultam, másnap, akár harmadnap is még átfuthatom.

Most is egész tegnap meg ma délután tanultam. Viszont hét közben lazítottam, és voltam itt-ott barátokkal, programokon.


Olyan lúzernek érzem magam.

Tényleg nincs még egy ennyit tanuló emberke, vagy csak jól titkolják az emberek? Igaz, hogy másnak is meg kell szenvednie a tudásért, és más se flegma, csak színészkednek?


Nem véletlen van ebben a témakörben...

Tudom, hogy maximalizmus, de az én felfogásom szerint az embernek maximalizmusra kell törekednie. Más kérdés, hogy hogyan viseljük, ha megpróbáltuk, és annak ellenére mégse sikerül. Ha kudarcot vallok, próbálok lenyugodni, nem foglalkozni vele.


Úgy érzem, a tanulás nem stresszel, mert vagy érdekel az anyag, vagy leköt, és nincs időm arra gondolni, hogy érdekel-e.

Hobbijaim vannak, barátaim vannak, eljárok sportolni is.


Mégis lejjebb kellene adnom?


2013. febr. 24. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Ha valamit megtanulok, és tudok, azt élménynek érzem.


Ráadásul nehezebben is ragad rám az információ.


Ami érdekel, az ragad rám.

De ami nem...

Pl. Honfoglalón tapasztalom, hogy a hétköznapi kérdésekre, a "hogyan nevezték régen ezt és ezt", a "mondás hogy tartja" - egytől egyig nem tudok válaszolni.


Ezért is tanulok keményen az iskolában.

Ráadásul mostmár igyekszem itthon is odafigyelni a szellemi tevékenységre, mert hajlamos vagyok én is a gyk és a face chat előtt lustulni.


De annyira egyedül érzem magam ezzel...

Más is van, aki mondja, hogy szeret tanulni. De ők is utolsó két nap tanulnak zh-ra és vizsgára, ők is összecsapják a leckét. És ők is nagy szemeket meresztenek rám.

2013. febr. 24. 21:37
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem fizetni nem tudnának annyit, hogy annyit tanuljak mint te xD! én miután hazaértem, el nem tudnád képzelni, hogy mennyire szarok az egészbe. hazajövök, bepakolok holnapra, kezit csókolom viszlát. egy kezemen meg tudom számolni hányszor tanultam ebben a tanévben. max 3-4-szer. a maximum 15 perc volt talán. minek tanuljak, ha úgy is teljesen felesleges, a büdös életbe ha 2 millió évig élnék se használnám az iskolai anyag 90-95%-át, és 2 hét múlva azt sem tudom már, hogy mi volt. főleg úgy, hogy kit érdekel, hogy mennyi pl. matekból 3x+jmg72 a négyzeten +56277 és hasonló értelmes dolgok. vagy hogy egy költő mire gondolt mikor egy verset írt. KI NEM SZARJA LE??? most komolyan. én meg olyan vagyok, hogy ami érdekel, abból jó vagyok (angol csak 5-ösök meg pár 4-es). de ami teljesen felesleges, unalmas értelmetlen marhaság, abból elég a 2-es, hogy ne bukjak meg. leckét írni szünetbe szoktam, meg tanulni is felelés vagy dogák előtt, a 2-es így megvan.
2013. febr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Figyu, ha te így érzed jól magad, és így érzed azt, hogy te irányítod az életed, akkor ez így rendben van.


Azt meg hadd tegyem hozzá, hogy azokból lesznek a kontárok és a hozzá nem értők, akik miatt a felnőtt lakosság mondjuk 80%-a nap mint nap felcs*szi az agyát, mint azok a "mások" akikről te beszélsz. Nem mindegy, h egy vizsgát 2-re vagy 3-ra megcsinálva kipipálod, és lépsz tovább, szakmailag semmit sem fejlőfdve, mint ha tényleg értelmesen feldolgozod azt, amit kell, és a tudást magadévá teszed.


Az már csak a személyes véleményem, hogy bár sokkal több olyan ember lenne, mint te.

2013. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tartsd az irányt.

Jól csinálod.

Én középiskolát elustultam. Ma úgy csinálnám ahogy te, és habár "felesleges" bizonyos dolgokat valóban megtanulni, mint ahogy írja az egyik fentebb író, hogy ki a szart érdekel mit gondolt. Na de, amikor eltelik x év, és habár pillanatnyilag, abban az évben jó volt a kettes versfelelésből és stb, de sok kicsi sokra megy, és bizony ha sok év múlva úgy dönt az ember, hogy hát mégis tanulna tovább, vagy teljesen más kezdi érdekelni, és a pontszámok is magasak...akkor rájön, hogy: mért nem tanultam többet. És akkor már marhára érdekel, hogy mért is írta azt a költő úgy ahogy, meg hát ma már pl. sok mindent jobban értenék.


Csíkszentmihályi Kreativitás című könyvében, ír a nőkről, hogy nagyon sokan utólag sajnálják, hogy nem tanultak többet, és jobban matekot. Jobban eltudnának helyezkedni...és rengeteg nő van lásd, aki nem boldogul a reállal. Szóval jó előre is gondolkodni. Hamar elmennek a kamasz évek, és a munka megtérül. Még akkor is ha akkor épp azon az órán, rohadtul nem érdekes, amit tanítanak...de hát ezt akkor még ki fogja fel?!

2013. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan milyen légkörben vagy, de a lényeg, hogy nagyon jól csinálod, és nyugodj meg, mások is tanulnak ennyit, én is szeretnék ilyen maximalista lenni.


Még barátkozol is, ezért a tudásod nagyobb eséllyel lesz felhasználható a kapcsolatok révén.


Annyit érdemes megfogadnod, hogy a tanulási szokásaidrólne nyilatkozz, csak ha direkt kérdeznek, akkor is csak szerényen, és szinte semmitmondóan. Az emberek olykor irigyek, és ez rosszul nyilvánulhat meg feléd, bár szerencsére a legtöbb egyetemi légkörben azért ilyen helyzetben inkább tisztelet övezi az embert, de nem ért vigyázni.


Akik szorgalmi időszakban nem tanulnak, azok vizsgaidősuckban tanulnak annyit, mint te, de még talán rosszabb eredménnyel is.


Teljes életet élsz, mi is itt igazából a probléma? :)

Nem vagy normális a leírásod alapján, ez tény, de nem a pejoratív értelemben, vagyis nem átlagos, hanem átlag feletti vagy.

2013. febr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Most is matekozom, bár voltam úszni. Direkt azért IS, hogy legalább addig ne tanuljak :D Másrészt szeretek. Amúgy már nem sok van hátra, és este értem haza. Tehát nem hajtottam túl magam ma.



Hát, remélem így van :)


Mi, nők általában érzelmesek vagyunk. Na jó, én pont nem, sajnos túlzottan nem. Mármint magammal kapcsolatban igen, de empátia kellene még :D

De alapvető feladatunk a gondoskodás a családról, a gyerekek nevelése. 100 éve változott ez meg.

Szerintem érthető, hogy a legtöbb nő humános.

Én pont reálos vagyok, és habár nem érdekel a humán, fontosnak tartom. Amúgy volt irodalomban is, amit igenis szerettem. Valamiért pont az orosz realizmus, akkor a romantika, magyar költők, főleg a XX. századiak... Megtanulni már nem szerettem az irodalmat, de órán hallani igen.

2013. febr. 25. 21:51
 7/7 A kérdező kommentje:

Elég bizonytalan vagyok magamban. :/

Érdekes, aki azt mondja, hogy jól teszem, hogy tanulok, ő maga is utolsó pillanatokra hagyja. Vagy max 20 percet foglalkozik vele.

Azt mondják hétköznap, pihenjek, hétvégén pihenjek, nade akkor mikor tanulok? :D

2013. febr. 28. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!