Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kezelni a panikbe...

Hogyan lehet kezelni a panikbetegseget?

Figyelt kérdés
Elso eves egyetemista vagyok, es az a problemam, hogy panikbeteg vagyok. Kis dolgok miatt is kepes vagyok akar elajulni. Volt mar, hogy a mento vitt el annyira kikeszultem emiatt. Most vizsgaidoszakban vagyok, de mar 3 vizsgam nem siekrult. Nem tudok aludni ejjelente, hanyok, remegek s odajutok hogy vizsga elott elajulok. Ketszer is megtortent mar. Meg van egy utolso vizsgam, ami ha enm sikerul megbuktam. Szuleimnek meg sem mertem mondani, mert csalodnanak bennem. Nem tudom mit tehetnek, hogy ez elmuljon, vagy legalabb enyhebb legyen.
2013. febr. 26. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenekelőtt merj beszélni róla,mert ezzel egyedül nem lehet megbirkózni.Kérj segítséget,fordulj szakemberhez,legyen az akár pszichológus,vagy természetgyógyász,amiben te jobban bízol,és mindenekelőtt a szüleidhez.
2013. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Évi59 válasza:
100%
Higgyél magadban, az első lépés ez! Merjél szembe menni a félelmeiddel! Próbáld megfoigalmazni, miktől félsz, rettegsz? Kifelé akarsz bizonyítani, vagy önmagadnak! Ne attól félj, hogy a szüleid mit mondanak, ha megbuksz, hanem próbáld nekik elmagyarázni a tüneteidet! Tudom, miről beszélek, hidd el, az én családomban sem értett meg engem ezekkel a tünetekkel, de hinned KELL, hogy le tudod győzni ezt a betegséget, amivel sokan küzdenek. Ez a felismerés sokat segített nekem.Amikor kezdőnek a kitörés jelei, csinálj valami, ami leköti maximálisan a figyelmedet! Én az éjkszaka közepén kapcsoltam be sokszor a tv-t, és teljes erőmmel megpróbáltam odafigyelni, mit mondanak, eleinte piszkosul nehezen ment... Közben az összes villanyt felkapcsoltam, majd kimentem friss levegőre, mélyeket lélegeztem, eleinte kellett egy-egy bogyó, de később már ezek nélkül is le tudtam győzni a tünetek elhatalmasodását. Hidd el, sokan szenvednek ilyesmikben! Ez is segít. Írj priviben, ha tudok, segítek.
2013. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
SSRI-vel
2013. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Vagy menj el gyári munkásnak, konyhai kisegítőnek külföldön, ott nem kell teljesítened..
2013. márc. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség nagyon súlyos dolog,és persze nem mindegy hogy amitől van, azzal állandóan szembe kell-e nézni.Mert ha a vizsgáktól félsz, azt elég nehéz leküzdeni ,sokszor szakember se tud segíteni.Sok hülye gyógyszert felírnak aztán jól eltompítanak olyan leszel,mint egy rakás szerencsétlenség.
2013. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!