Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csinálja ezt a barátnőm?

Miért csinálja ezt a barátnőm?

Figyelt kérdés

Elnézést ha rossz a kategória, de az idegeskedéstől már koncentrálni sem tudok rendesen, ezért is kérek elnézést az esetle3ges helyesírási hibákért is.

A barátnőmmel több mint 2 éve vagyunk együtt. Én 20 éves vagyok ő meg 18 éves, lassan 19.

Ugye közeleg neki az érettségi, meg a felvételi, és azóta nagyon stresszes, amit megértek nála, mert tényleg rengeteg mindent megtesz hogy minél jobban tudjon teljesíteni, meg én is segítek amiben tudok, a családja, meg külön tanárhoz is jár hogy jó legyen a matekja.

A barátnőm annyira túl reagálja a dolgokat hogy már kezd összeomlani lelkileg meg, fizikailag, is és már kezdem félteni őt.

Amikor eljött a fél év, bizonyítvány stb. akkor ugye nem sikerült neki pár tantárgyból valami túl jól a jegye. lett 3 db 3 asa. Ezen annyira elkeseredett, hogy sírt szinte egész nap, a szülei vigasztalták, mert tudják nagyon jól hogy valamiért nehezen megy neki a tanulás, de igyekszik ahogyan csak tud. Azóta annyira stresszesen tanul hogy már nézni is rossz. A barátnőm néha nálunk alszik, amikor olyan napja van hogy sokáig van bent, mert ő 1 órát buszozik a suliba, én meg itt lakok az iskolától pár utcányira. Amikor 9 órája van vagy 8 akkor mindig itt alszik nálunk mert akkor is csak este 6 körül érne haza a városába, plusz a megállótól még fél óra gyaloglás, már este fél 7 és akkor már fáradt is meg sorolhatnám. Ha meg hozzánk jön már szinte 4 kor itt van. Én jelenleg dolgozom, és én már fél 4 kor hazaérek így nem gond ha ő ideér. A szülei is benne vannak hogy időnként ittvan, mert tudják hogy itt jó helyen van én szüleim is szívesen látják, jóba is vannak, nincs belőle probléma.

Sajnos annyira az agyára megy a tanulás hogy bekattan időnként és düh rohamai vannak.

Múltkor szereltem össze neki egy kisebb teljesítményű számítógépet egy kis szobába ahol nyugodtan tud tanulni anélkül hogy valaki zavarná őt, és hallottam hogy csapkodja a billentyűzete, meg ordibál magába, és elkezdett sírni. Megvígasztaltam és mondta hogy már elege van nem bírja idegileg tovább.

Sajnos már annyira gázos a helyzet hogy már betegségei is vannak, rosszul van időnként, állítólag valamelyik nap elájult a suliban ezt pl a barátnőjétől tudom. Ma annyira beteg lett hogy hazament suliból, és felhívott engem hogy ne várjam ma mert hazament. A szülei is tudják hogy tanulás közben, vagy után annyira kimerül vagy felidegesíti magát hogy düh rohamai vannak.

A múlthéten amikor otthon volt anyukája mondta hogy annyira ideges lett hogy nekiállt pattogni két tányért a falhoz vágott, aztán teljesen összeomlott és sírt a földön állítólag 2 órán keresztül. Az apja ment akkor haza először, mert egyedül volt otthon a barátnőm és ő talált rá ilyen állapotban. Orvoshoz holnap fog, menni de én már nagyon aggódom, mert fogalmam sincs miért csinálja ezt vagy mibaja van.

Én csak arra tippelek hogy idegileg kivan akadva, de nagyon félek hogy nagyon komoly a baj és nem akarom hogy kórházba kerüljön, olyan helyre ahol agyon gyógyszerezik.

Akinek volt már hasonló tapasztalat, vagy már látott ilyet annak megköszönném a válaszát ha leírná hogy ez mégis micsoda pontosan.



2013. febr. 27. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon maximalista,de azért az orvos nem fog ártani.
2013. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha abba belegondolunk, hogy ennyire nem bírna a terhelést, akkor elgondolkoznék a helyében a céljairól: nem ajánlom így neki a nagyon kemény egyetemeket, és ez tényleg nem jó így, hogy kész roncs lesz szegényből..:(
2013. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 poiu ***** válasza:
Szerintem is. Te mindent megtettél, innentől szakember is kell.
2013. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én még csak 11.es vagyok de mikor próbaérettségiket kellett megírnunk akkor én is egyfolytában csak magoltam már én rosszul voltam szédültem , és rá kellett jönnöm nem maradtak meg a fejemben a tanultak pont ezért mert annyira keményen próbálkoztam muszáj pihennie mert az információ nem fog megmaradni neki ! Mondd meg neki tanulások közt muszáj pihennie mert el fogja felejteni különben
2013. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem volt egy nagyon hasonló dolog az idegrohamokat leszámítva, de depresszió, szorongás, mentális zavarok és ebből adódó műtétek - vizsgálatok - műtétek sora... Abszolút átérzem, hogy most ideges vagy, meg aggódsz!


Ha, holnap megy dokihoz, akkor biztosan fognak erről is beszélni, még ha más jellegű vizsgálatra is megy.


Én fél évig bírtam ezt elviselni, utána fogytam 12 kg-ot(egy hónap alatt) és kezdtem rámenni én is, mert a segítséget nem fogadta el a csaj és egyre rosszabodtak a dolgok, főleg egészségileg... Csak, ott a szülei sz@rtak / sz@rnak rá...


Akkor úgy döntöttem, hogy egy utolsó esélyt adok a dolognak, de már nem volt türelmem, így kiléptem a kapcsolatból.


Tehát, ha záros időn belül nem látsz némi változást, a saját érdekedben csak azt tudom tanácsolni, hogy ebből a kapcsolatból lépj ki, amilyen gyorsan csak tudsz, mert később sokkal rosszabb lesz.

2013. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Miért kell így túlreagálni a tanulást?

El kéne beszélgetned vele, hogy mire föl ez a nagy perfekcionizmus, mert szerintem ő többet követel önmagától, mint amennyit valóban követelnének tőle…

2013. febr. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 -os!


Az 5 - ös vagyok!


Szerintem itt alaphangon nem a tanulással van probléma, az csak előhozta a "tüneteket".

2013. febr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ugyan ilyen dolgok történtek velem is! Túlhajszoltam magam és túl vállaltam magam egy időben. Bármikor eltudtam magam sírni és vagdostam magam a földhöz kisebb- nagyobb dührohamok. Nagyon segített nekem, hogy a barátom mindig kiállt mellettem és megnyugtatott. A szüleim is sokat segítettek. Leültek velem beszélgetni, megnyugtattak. Szerencsére nem volt szükség orvosi segítségre. Az a legfontosabb, hogy mindig állj a barátnőd mellett!! Hidd el, hogy ez segít a legtöbbet! :)
2013. febr. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy depressziós és szorong is. Szakemberrel kell beszélnie minél hamarabb, mert nemsokára érettségi. Amennyiben gyógyszerre van szüksége (természetesen nem a legjobb megoldás, de van, amikor csak ez segít a terápiával párhuzamosan) azt minél előbb el kell kezdeni szedni, mert 3-4 hét, amíg az agyban kifejti a hatását és jobban lesz a beteg.
2013. febr. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!