Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkos ember magának...

Az öngyilkos ember magának való, önző?

Figyelt kérdés

Szerintem nem! Az a magának való, aki inkább maga mellett tudna, akárhogy is szenvedsz, kínlódsz, utálod az életet. Sok ember nem ismeri az érzést, amikor keményen nélkülöznöd kell. Az egészségeden, tisztálkodáson, alapvető dolgokon kell spórolnod. Hogy miért? Azért hogy éhen ne halj! Sajnos lassan két munkahelyen fogok dolgozni, mellette suli, és ugyan a spórolás mellett lassan, de csak fogy a spórolt pénzem. A családra nem számíthatok, nagy a nélkülözés. Csak egy példa. Múlt hét előtti héten beteg voltam, merthogy elég gyenge az immunrendszerem, és kértem egy kis pénzt valami multivitaminra. Természetesen nem kaptam, így még most is kicsit beteg vagyok, és még a vitaminok sincsenek meg. Nem szórom a pénzt, sohase cigiztam, nem bulizok. Még sincs 21 évesen semmim, még csak remény sem, egy élhető életre. Csak egy nyamvadt kis életem van, ami napról napra egye csak romlik. Aki mindent megkapott, vagy csak nem kellett nélkülöznie ezt nem értheti. Ők azok akik lenézik, leköpik aki feladni készül. Nem értik, hogyan veszhet ki valakiből az életkedv. Lassan két éve már hogy elvesztettem Édesanyámat, azóta elég keményen depressziós vagyok, de még így is próbálkozok, igyekszek, dolgozok hajnalig. A baj csak az, hogy nem jutottam előrébb. Mindig büszke voltam a munkámra, mert nem árkot ástam, és szerettem amit csináltam, de így hogy nem tudok előrébb jutni, mint utolsó bástyám ez is csalódásokhoz vezet. Az említett közel két évben elég sűrűn gondoltam az öngyilkosságra, de nem dobtam el egyből az életem. Végigküzdöttem, és dolgoztam, akármennyire is hátráltatott a depresszió. Nos, számomra ez a két 2 év szenvedés elég volt. Nyilván nem holnap, meg holnapután, de amint összedől a kártyavár kis életem, és elvész az a kis maradék reményem is, én biztos nem fogok habozni. Igyekeztem rendes életet élni, nincs összevagdosva a kezem, se hasonló butaságok. Úgy álltam az élethez, hogy mindent bele, és ha már tényleg nem bírom, akkor egyszerűen végzek magammal, "előzmény nélkül".

Elsősorban tanulságként írom ezeket. Nem mindenkinek egyszerű az élete, van aki nem tud megbirkózni a sok szarral amit már fiatalkorában kap. Valami olyasmi ez, mint amikor a sérült állatot sajnáljuk elaltatni, pedig látjuk hogy szenved, és már sohase lesz rendes élete.



2013. márc. 4. 02:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Önző, mert egy csomó embernek okoz fájdalmat, okozhat durva bűntudatot a tette miatt.


Annak is tök rossz lehet, aki rátalál a hullájára.

2013. márc. 4. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
En kimennek spanyolba csovinek, ha semmi nem jon ossze. Lehet lakast foglalni, kukakbol meg boven van kaja.
2013. márc. 4. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

-,- jól felfogtátok a mondandó lényegét.


Kérdező minden tiszteletem a tiéd, de miért érdekel olyan emberek véleménye, akik ennek a töredékét sem tapasztalták az életben?..Bölcsebb vagy náluk e téren, az átlagembernek nem kell ilyet átélni, és alapjában nem is akarnak vele foglalkozni.


Amúgy biztos sokan olvassák a kérdésed, de nem lehet ilyenre mit írni, viszont valami tanulságot csak levontak, szóval amellett, hogy kiírhattad magadból valahova a történeted, ennyi értelme azért lesz, habár valszeg csak a sorstársaid fogják megérteni, akármilyen kicsit is vannak hasonló helyzetben.


Gondolom sokat gondolkoztál rajta te is, de az öngyilkosságnál mindíg van jobb, hiszen akkor tényleg vége mindennek, lófasz nincs utána, viszont ha igyekszel, és inkább odafigyelsz az élet apró örömeire, igyekszel magadnak becsempészni ilyeneket a mindennapokba, csak kivívhatsz, kialakíthatsz magadnak egy elviselhető életet...


Meg azért az élet nem így van kitalálva... persze sokaknak sokkal több jut, de sokaknak még nálad is kevesebb, és pl ha mindenki, aki nélkülöz így vélekedne az életről, megcsappanna az a 7milliárd népességszám.


A múltadért, ezekért az évekért semmi kárpótlást nem fogsz sajnos kapni, csak bölcsebb leszel, és ha egyszer kijössz ebből az átmeneti állapotból, az élet örömeit többszörösen jobban fogsz élvezni, mint akinek mindent elérakott az élet.

19/f

2013. márc. 4. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Ismerem a nélkülözést és így is úgy gondolom, az öngyilkosság az egyik legönzőbb dolog a világon.


amúgy miért zavar az, hogy önző dolog?

2013. márc. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

szerintem egyeltalán nem önző dolog. ez olyan, mint régen a tanár-diák kapcsolat volt. mindenhol (az én sulimban) azt reklámozták állandóan.

ha a saját döntések nem bántóak másra, akkor nem önzőség. akkora álarc az egész önzőséges baromság...

csak az élet iránt elvakultak írják ezt...

2013. márc. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Én is itt tartok, csak húzom az időt, hátha valami változni fog, de semmi.Bárcsak elég erős lennék hozzá, hogy végre megtegyem.

Merre fele laksz, és beszéltél már valakinek erről? barát, családtag?


-Igen általában magának való, de semmiképpen sem önző.

2013. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"ha a saját döntések nem bántóak másra, akkor nem önzőség. akkora álarc az egész önzőséges baromság... "


ha öngyilkos lesz valaki, az egy csomó embernek okoz baromi nagy fájdalmat, bűntudatot, szenvedéststb. Egy csomó embert tehetsz tönkre azzal hogy öngyilkos leszel. Nem lennék annak sem a helyében, aki a hulládra talál.


Másoknak fájdalmat, szenvedést okozni a saját érdekünkben, önző dolog.

2013. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kérdésem miértje pont abban rejlik, hogy ez a visszatartó erő sokunknak. Az hogy akár 1-2 embert is, de őket magukra hagyjuk az életben. Egy kezemen megtudom számolni hány barátom van, mindegyikük néhány hét alatt elfeledne. A családom is kicsi, nem lenne annyira szörnyű. Konkrétan a két testvérem miatt igyekszem felzárkózni. Nekik jobban bejött az élet, de az elvesztésemet biztos nem lenne egyszerű feladat feldolgozni. Ahogy eddig, úgy ezután is igyekszem, de teljesen elvette a kedvem az élet. Az hogy mindig kitűztem a kis céltáblákat, mindig egy lépés előre, de végül nem jutottam sehova. A kudarcok, de inkább a sikerélmény hiánya, és a kilátástalanság elvette mostanra a kedvem a próbálkozástól. Sohase kértem hogy kapjak meg mindent a seggem alá csettintésre, de hagy dolgozzak meg érte becsülettel. Jelenleg egy kis hátszél kellene. Kicsi anyagi, kicsi lelki támogatás, vagy egy ígéretes cél, vagy lehetőség.

Az a legrosszabb amikor megragad az ember mély depressziós hangulat, és a pozitívabb hangulat között. Akkor aztán se előre, se hátra. Azt úgy hívom hogy zombi állapot. Ugyan élsz, de csakúgy vagy, arra játszol hogy teljen az idő, de nem csinálsz semmit. A mély depressziós hangulat jobb, valahogy közelebb kerülsz a tettlegességig agyban.

2013. márc. 6. 00:33
 9/11 anonim ***** válasza:

ha nincs pénzed, max 30 éves vagy, mehetsz EVS önkéntesnek, azt sokan használják "ugródeszkának" is.

[link]


nyelvtudás nem szükséges (bár van ahol kell, de van több projekt, amihez nem).

Fizetik a kiutat, szállást, zsebpénzt, ellátást, egészségügyet....

2013. márc. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
max 1 év időtartamra mehetsz egy külföldi országba. a legtöbben Európába mennek, de ismerek olyanokat is akik pl. Argentínában voltak.
2013. márc. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!