Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Barátnőmet molesztálta a...

A Barátnőmet molesztálta a tesója, nem bírja feldolgozni, de nem mer elmenni pszichológushoz, mert attól fél, hogy a tesóját feljelentik hivatalból, ez megtörténhet?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Mért nem szól a szüleinek?

Ha tényleg molesztálja a tesója, akkor mért védi?

Mért nem tesz meg mindent azért a helyzet változzon?

Ha nem tesz semmit, nem fog javulni a helyzet.

Próbáld neki te elmagyarázni, hogy szóljon a szüleinek, nagyszüleinek, vagy bárkinek aki segíthet neki!

2013. márc. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, a pszichológusnak kötelessége jelenteni a bűncselekményt, különösen abban az esetben, ha a jövőben is fennáll a molesztálás lehetősége. Ilyen esetekben nem köti az orvosi titoktartás.
2013. márc. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én hagynám hogy a doki feljelentse, és kapja meg méltó büntetését. De az tuti hogy én már szóltam volna erről a szüleimnek is, apám tuti adott volna neki 2 nagy pofont.
2013. márc. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fontos,h elmondja valakinek, mindegy,h pszichológus,szülő, tanár.Maga miatt is és azért is mert ez nem természetes(csúnya szóval nem normális)dolog. És a testvérének is nagy szüksége lenne kezelésre!
2013. márc. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A testvére egy köcsög a szememben, egy szinten van nálam a pedofilokkal, az ilyen....pedig jó haverom volt.


A helyzet az, hogy az anyjának szólt, az valamennyire rendbe rakta a srácot...azt várom, hogy elvégezze a sulit, melója legyen, és úgy alakuljon a kapcsolatunk, hogy hozzám költözzön, de ehhez neki is sok mindent át kell fogalmaznia az életébe, de pszichológusi segítségre meg szüksége lenne, mert lelkileg ki van, de a testvérét meg nem akarja börtönbe juttatni.

2013. márc. 8. 01:53
 6/9 anonim ***** válasza:
El kéne dönteni,h mi a fontosabb, a barátnőd mentális egészsége,v. a testvére.Ráadásul a testvére BETEG,kezelésre van szüksége! Én tudom,hogyan döntenék,de mindenki más.Egyébként messze nem biztos,h börtön lenne a vége.
2013. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ekeke ***** válasza:

A barátnőd sem lesz jobban, se a tesója nem fog "meggyógyulni", ha a helyzet változatlan marad, sem akkor, ha feljelenti.

Ellenben a testvér tetteinek jogi útra való terelése el fogja rettenteni a későbbi hasonló dolgoktól. Ez az egy, amiben bízni lehet, én emiatt azt javasolnám, hogy a barátnőd feltétlen mondjon el mindent.

Ha nem teszi, akkor semmi nem változik, és a tesója más gyerekeket is tönkretesz!

(egy ember, akivel ugyanezek előfordultak)

2013. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
sztem akár te is szólhatsz valakinek, hiszen tudsz az esetről, de lehet jobban jársz, ha valahogy névtelenül teszed.
2013. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ne hagyja magát!! Ez nagyon fontos, ugyanis a molesztáló azt használja ki, hogy az áldozata fél tőle, nem mer ellenkezni sem. Legyen határozott, Neki nem kell szégyellnie magát, szégyellje magát a molesztáló!!

Világosan, határozottan tudtára kell adni hogy ezt ne csinálja. Eleinte még próbálkozni fog tovább, de határozottnak kell maradni. A határozott elutasítás nagyon fontos. Ettől a molesztáló is meg fog lepődni. A molesztáló ugyanúgy, mint bármely agresszor fél a lebukástól. Kellemetlen helyzetbe kell hozni, ha újra nem hagy békén.

2015. aug. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!