Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ciki ha valaki pszicholó...

Miért ciki ha valaki pszichológushoz jár?

Figyelt kérdés
Én nem,hanem egyik haverom.De olvastam,hogy Amerikában ez teljesen elfogadott dolog.De itthon miért nem?
2013. febr. 24. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Azért mert nagyon sokan összekeverik, hogy valakinek az idegeivel vagy a lelkével van gond.

Ha pszichológushoz jár valaki, akkor egyből azt feltételezik, hogy agyban valami nincs rendben. Pedig a hibát nem ott kell keresni.

Meg nagyon sok ember nem hajlandó segítséget kérni, bármennyire is szükség lenne rá, ezért nem általános, ezért kirívó, hogy valaki ilyen helyre jár.

Pedig sok embernek hasznos lenne.

2013. febr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Minden orvoshoz ciki járni.
2013. febr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem alapvetően a lelki probléma is "ciki" hazánkban. Sok ember egyáltalán nem tudja kezelni, ha valaki azt mondja neki, hogy ő pánikbeteg, vagy depressziós. Vagy luxusbetegségnek tartja és megveti az illetőt, vagy az ismeretlenségből fakadóan ijesztőnek találja, így a továbbiakban nem is akar tudomást venni a dologról. Tehát úgy ahogy van tabu az egész témakör. Ebből fakadóan a pszichológia is csak egy humbug tudomány lehet. Rengetegen gondolják úgy, hogy "beszélgetni a barátaiddal, családoddal is tudsz", ha nem tudod ily módon, vagy egyedül megoldani a lelki problémáidat, hanem egy kuruzslóra is rászorulsz, hát az a gyengeség netovábbja.
2013. febr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
En is voltam pszohologusnal es egy kicsit olyan furcsaqn ereztem magam . Szerintem nem ciki de nem megbizhatoak
2013. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert itt fura, ha felvállalod, hogy segítségre van szükséged lelkileg, és gyengének néznek.
2013. febr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, de engem konkrétan hülyének néztek, mikor egyszer ingerülten kicsúszott a számból, h "cs.szd meg, én ezzel pszichológushoz járok". Ez van...
2013. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!