Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegségre utal,...

Ez mentális betegségre utal, ha igen, milyenre (dolgok "észlelése", ami "nincs is ott")?

Figyelt kérdés

A "problémám", hogy sokszor történik olyan, hogy a látóteremben lévő dolgot nem annak látok, ami valójában. Nem hallucinálok vagy ilyesmi.


Gyakorlati példa: nézek egy oszlopot és a szemem sarkában látok egy vázát is. Amikor hirtelen ránézek az oszlopra, akkor úgy látom, mintha a szemem sarkában egy pl.: macska lenne. Tehát azok a tárgyak vagy dolgok, amikre nem koncentrálok, néha másnak látszanak. Sokszor meg is ijedek mert van olyan, hogy úgy tűnik valaki áll mellettem, ilyesmi. Remélem érthető. Ez utalhat valamilyen mentális megbetegedésre?


Köszönöm!


2013. márc. 7. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát néha csinál ilyeneket az agy.

Nekem pl volt egy macskám, de váratlanul meghalt. Annyira megszoktam hogy mindig ott rohangál körülöttem, hogy mikor már nem volt, még hetekig hallottam a nyávogását, és a szemem sarkából mindig mintha láttam volna.


Neked mióta áll fent ez a probléma? Lehetséges, hogy túlbonyolítod a dolgokat? Nem vagy szétszórt, idegeskedős típus? Lehet hogy már az is ront a helyzeten, hogy félsz hogy valami bajod van, és mindig figyelsz arra hogy mit látsz a szemed sarkában

2013. márc. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nálam ez a dolog olyan 1,5 hónapja kezdődött. Annyira nem foglalkoztam vele de feltűnt.
2013. márc. 10. 06:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem amit leírsz, az teljesen normális. Amúgy sok mindent nem lehet kezdeni vele.
2013. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!