Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tanulási nehézség? Szakmát...

Ez tanulási nehézség? Szakmát tévesztettem? Vagy baj van a képességeimmel?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy tanulási vagyis inkább már szakmai gondjaim vannak.


Ez az a szak és azon az egyetemen, ahova menni akartam. Műszakis szakma, Bsc képzés és 7 féléves. Eredetileg érdekelt meg nagyon vonzónak találtam ezt a szakot.



Viszonylag könnyű volt a bejutás meg úgyahogy jó alapokkal jöttem. Az első év nehéz volt, de elvégeztem. A második is meglett. 2. év végéig nem buktam tárgyakat. És úgy jó vagy átlagosnak tartottam magam az évfolyamomban. A tanulmányi átlagom ilyen 3-4 körüli.


Ez a 3. év már nagyon elveszi a kedvem. Nem tudom mi a bajom, de nem bírok túljutni a problémákon. Már szakmai tárgyakat is elbukok. Sokszor nem értem amiről szó van. Az elméleti dolgokból ahol csak tanulni kell még fel tudok készülni, de ahol valamit alkotni kell, beadandót vagy ilyesmit, ott állandóan fennakadok. Nem tudok önállóan dolgozni. Bizonytalan vagyok magamban.


Ki van adva egy feladathoz egy elméleti anyag és utána jönne a feladat, hogy csináljuk meg. És hiába olvasom el és értem meg az elméleti részt (ha megértem), nem tudok mit kezdeni a feladattal.


Állandóak már a kudarcélményeim és megutálom lassan az egész szakmát. Rengeteg a feladatom, nem tudom utolérni magam, folyton tanulok meg dolgozom a feladatokon, de nem vagyok sehol. Amikor el is érek valamit, olyankor is néha azt gondolom, hogy ennyi befektetett munka árán nem érte meg.


Olyan érzésem van, hogy valami nagyon részletes vezetés kéne nekem, hogy megértsem az adott dolgot. Na meg állandóan az a bajom, hogy több időre volna szükségem, hogy nyugodtan meg tudjam érteni, miről van szó.


Az évfolyamtársaim vagy csoporttársaim meg úgy látom hogy haladnak, ők értik és nekik megy. Legalábbis van akinek megy. Folyton segítséget kell kérnem és állandóan kérdezgetem az embereket, de szerintem már elegük van belőlem.


Mi lehet a bajom? Milyen megoldást találhatok?


2013. márc. 11. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne görcsölj! Amit most elbuksz, azt jövőre pótolhatod még. Vagy ha kihagysz egy évet, akkor majd azután.
2013. márc. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!