Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dohányzás okozhat szociális...

Dohányzás okozhat szociális fóbiát, szorongást, stresszt?

Figyelt kérdés
Elvileg levezetik a feszkót vele. Én hétvégente nem dohányzom, hétközben igen (vagyis mostmár nem, de eddig igy volt). Van hogy hétfőn az első szál ciginél kb érzem hogy megindul valami a szervezetemben, nyugtalan leszek, persze elmúlik, csak egy pillanatra érzem. Lehet hogy nálam ez a 3 dolgo a dohányzás miatt alakult ki?

2013. márc. 11. 23:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nem érti. :D

A lényeg, hogy a dohányzástól nem leszel fóbiás. Ezt saját magadnak beszéled csak be, mert az egyiknél rossz élményed volt és ezzel párosítod. Vonatkoztass el tőle vagy, mint már mondtam ne dohányozz. Bár ez a szociális fóbia nem tudom nálad, hogy nyilvánul meg, de mostanában nagy divat lett mindenre rámondani. Úgyhogy ne olvass annyi webdoktort se. :D

2013. márc. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szorongást és nyugtalanságot igen, szociális fóbiát nem okoz a dohányzás. Ugyanakkor a szociális fóbiát az alapvetően szorongó alkatod is okozhatja, ilyen értelemben nincs összefüggése a szorongásodnak a dohányzással, de az biztos, hogy nem segít rajta, sőt!

Ne cigizz, sportolj, táplálkozz egészségesen, szuggerálj magadba pozitív gondolatokat, ezek segíthetnek.

2013. márc. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szorongást és nyugtalanságot úgy okoz a dohányzás, hogyha nem gyújthat rá és a szervezete így reagál a nikotin megvonásra. Szóval attól, hogy meggyújtja a cigarettát és abban a pillanatban szorong az nem attól van.
2013. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, épp így gondoltam én is.
2013. márc. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi önjelölt, tudálékos dilettáns szakértő sorakozik itt fel hihetetlen.


IGEN, a cigaretta erősítheti a szorongást, mert stimuláns, felviszi a pulzust etc... ahogy a kávé is például. A szorongás jellege (agora, szoci, generalizált) mindegy ilyen szempontból.

2017. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Köszi, hogy helyettem (is) ilyen jól megfogalmaztad.

Minden betűddel egyet értek.:)

Az a sok birka, önjelölt pszichiáter, meg csak ossza azt ami nincs is...

2017. jan. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!