Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziósok miért akadnak...

A depressziósok miért akadnak ki, ha önzőnek nevezik őket?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok akik elvből nem szednek gyógyszert, mert majd ők megoldják maguktól.


Nem önzés ez azok felé akik mellettük élnek , és kikészülnek az állandó hangulat ingadozásuk s.t.b. miatt?



2013. márc. 14. 01:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Önzőség érezni? gondold át még egyszer a kérdést. Ez pont olyan hülyeség, mint amikor valakit az zavar hogy jó kedvem van, mert neki szar napja van, ezért legyen nekem is szar napom.
2013. márc. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ők nem önzők, hanem depressziósak. Én már vagy 8 éve szenvedek ebben, havonta egyszer előjön, és akkor egy hétig elviselhetetlen vagyok. Tudom magamról, hogy beteg vagyok, de nem szedek gyógyszert. Hogy miért nem? Mert az orvosok nem voltak hajlandók felírni, csak elküldtek mindenféle helyre, hogy ott majd meggyógyulok, de hát nem jött be. Azt mondják az orvosok is, hogy ezt nem gyógyszerrel kell kezelni, hanem ha nagyon akarjuk, akkor ki tudunk belőle gyógyulni. Pláne, hogy vannak olyanok, aki a depresszió miatt pont hogy minden gyógyszer magukba tömnek, mert nem érzik jól magukat. Előlem is mindent eldugnak, mert mikor rámjön, képes vagyok egy doboz nyugtatót is egyszerre beszedni, csakhogy ez elmúljon.

Viszont vannak, akik nem hajlandók beismerni, hogy betegek, és ha orvos kényszeríti, akkor sem szedik be a bogyókat. Ők sem önzők, egyszerűen csak betegek, és a betegség miatt nem tudnak reálisan gondolkodni sem.

2013. márc. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
De gyökér vagy kérdező. Akkor ennyi erővel minden betegségben szenvedő önző, nem? Az alkoholisták pl. nem azok, hogy a saját szenvedélyük fontosabb, mint a szeretteik? A dohányosok szintén.
2013. márc. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Majdnem válaszoltam, de amikor rájöttem, hogy még írni sem tudsz, arra gondoltam, nem vagy azon az értelmi szinten, hogy megértsd, amit mondanék! :)
2013. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1. ezt nem egészen értem, arra gondoltam , hogy önzés azt mondani "hát én nem szedek semmit mert megoldom" , közben pedig minden hangulat ingadozásnak a környezet issza meg a levét.


2. az jó ha te reálisan látod a helyzetedet és tenni is szeretnél ellene! Furcsa ha egy amúgy értelmes ember nem tudja belátni, hogy a gyógyszer használt, és mégis abbahagyja. jobbulást neked.


3.igen, az alkoholisták is nevezhetők önzőnek. Ne már, hogy az egészséges családtagok minden bántást viseljenek el meg mindenhez alkalmazkodjanak és mindenről mondjanak le mert szegényke beteg. Bocs ha én ezt nem tartom normálisnak!


4. hát ezzel nem vagyok előrébb...

2013. márc. 14. 13:01
 6/14 anonim válasza:
Hogyan lenne önzőség? Én is elég komoly depresszióval küzdök, de nem szedek gyógyszert. Az antidepresszánsok leépítenek, főleg ha súlyos depresszió miatt nagyobb adagot kellene szedned! Prozac mellet megnézem hogyan végzel szellemi munkát.
2013. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Sőt a rákosok is azok. Nehogy már a családtagok szenvedjenek, azért, mert ők betegek. Komolyan...
2013. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem fair ha egy depressziós a betegségre való hivatkozással tönkre tesz más embereket , családot, társat, és nem tesz a gyógyulásért semmit.
2013. márc. 14. 16:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: szerintem te nem vagy tisztában vele, hogy egyáltalán mi az a betegség, általában.

Szerinted minden beteg önző, mert nem ugrál elég gyorsan, és ez téged idegesít.

2013. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ezekhez nem kell depresszió.

Én depressziós vagyok, nem szedek gyógyszert, de ha elígérkezem, meg is jelenek. Ellenben volt egy "barátnőm", aki folyamatosan késett. nem 10 percet. 40 percet, órát, vagy gondolt egyet, el sem jött de nem szólt volna. Úgyhogy ezek után én el is vártam tőle, hogy tűrje a hangulatingadozásaimat...

2013. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!