Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már valami szociális probléma?

Ez már valami szociális probléma?

Figyelt kérdés

Eléggé befordult ember vagyok, de közösségben nagyon jól játszom a "szerepem". Közlékeny vagyok, barátságos, nem tűnök valami kívülálló figurának. Ellenben, ha a társaság nagyon össze kíván kovácsolódni, több időt akarnak együtt tölteni a "kötelezőn" kívül (pl. nem csak hobbi, meló, iskoláig, vagy rövidebb programokig terjed), tök rossz érzés tőr rám, és megpróbálok finoman kioldalazni. "Sajnos nem érek rá, pedig milyen jó lenne!" Valójában meg csak be vagyok szrva, valamiért az már sok nekem, otthon szeretnék lenni egyedül, különösebb programterv nélkül. Ezt magam sem értem, mert ők nyilván jól érzik magukat, ha többet vannak együtt és gondolom ez a normális. Én meg már rosszul vagyok, ha egy programunk végezte után kitalálnak egy másikat, ami 4 óra múlva lesz és addig lődörögjünk együtt. Pedig nincs problémám az ott lévő emberekkel, de egy bizonyos szint után az egyedüllét jobban vonz.

Máshol meg úgy érzem, hogy ők annyit akarnak együtt lenni, amivel én föl sem kívánom venni a versenyt, így már gondolkodom rajta, hogy onnan inkább kikopnék. Holott csak attól tartok, hogy előbb-utóbb úgyis kiutálnak, amiért nem vagyok benne mindenben, ez viszont egy tudatos rossz döntés miatt van.


2013. márc. 15. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen ez az. Márha neked az, vagyis annak éled meg...
2013. márc. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát már kezdem annak találni.. de evvel mit lehet kezdeni? Hisz végül is boldogulok, csak egy idő után elég a jóból.
2013. márc. 15. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy szocfóbos facebookcsoport, talán érdekelhet.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__3..


Szerintem itt egyébként konkrétan egy agybetegségről van szó, vagyis egy olyan betegségnek ami hatással van az idegekre is. Ezt pedig bizonyos anyagok okozhatják.


Alapból fáradékonyság, koncentrálási probléma, és feldolgozási lassúság, ezek kiadják sztem a szocfóbiát.

2013. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. márc. 15. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Szivesen. :)
2013. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!