Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyulhatnék meg?

Hogyan gyógyulhatnék meg?

Figyelt kérdés
Több, mint négy éve van egy problémám, amiről senki sem tudja, hogy mi is pontosan. Az orvosok sem. Én agorafóbiára tippelek. Már egyszer (nem tudom, hogyan) "kigyógyultam belőle". Legalább is rosszulléttel, de el tudtam végezni a dolgom. Most viszont megint előjött. Kerülöm a közösséget, állandó hányingerem van. Ha ki kell menni az utcára, rosszul vagyok, orvoshoz NEM TUDOK ELJUTNI, mert rosszul vagyok. Ha jönnek hozzánk, rosszul vagyok. Már még akkor is rosszul érzem magam, ha csak szimplán itthon vagyok, nem szól hozzám senki sem. Teljesen megkeseríti az életem. Tizenöt éves vagyok, már szinte barátaim sincsenek. És mint említettem, orvoshoz sem tudok elmenni, ami még jobban megnehezíti a dolgot. Az orvosok is mindig csak azzal jönnek, hogy erőltessem meg magam. De nem tudom... Kétszer voltam két különböző kórházban. Fura, de már csak innen várhatom/várom a segítséget. Nagyon elkeserítő helyzet. Ki lehet ebből gyógyulni? Hogyan? A válaszaitokat előre is hálásan köszönöm!

2013. márc. 15. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy hangzik, hogy agorafobiád van. Orvosi segítség szerintem szükséges, de amit én tennék a helyedben, az a relaxáció. Én végeztem agykontroll tanfolyamot, persze tudom, hogy oda nem fogsz tudni elmenni, de CD-n elérhető a relaxációs hanganyag. Szerintem nagyon jó, én rengeteget használom, Lazíts a címe. Abban is segít, hogy programozd magad relaxált állapotban arra, hogy pl.ki tudsz menni a házból, emberek közt lenni, anélkül hogy ez kiborítana. Nagyon egyszerű módszer, de rengeteg probléma esetén jól működik. Hallgasd naponta legalább háromszor, ha az 1-es kicsit hosszabb verzió nem tetszik, akkor a zenével alájátszott 2-es (reggeli meditáció), és 3-as esti meditációt alkalmazd inkább. Amikor szünet van az anyagban, hogy elképzeld amit szeretnél, mindig képzeld el magad felszabadultan az utcán pl. Annyira megnyugtató hallgatni, és bár biztos időbe telik, de segíteni fog.

[link]

2013. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Neki fogok kezdeni. Nagyon bízom benne, hogy ez a módszer segíteni fog.
2013. márc. 16. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!