Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hová vezet a tartós sikertelen...

Hová vezet a tartós sikertelenség és a frusztráció?

Figyelt kérdés

NEM ÖNSAJNÁLATra gondolok! Hanem arra, hogy ezerszer változtattam a nézőpontjaimon, ezerszer elhintettem a pozitív gondolkodást magamban, ezerszer átvettem, hogy ne toljuk másra a felelősséget és rengeteg pozitívgondolkodó és életmódváltó tanulmányt elolvastam, sokmindent el is követtem/követek a kitörésért, de ciklikusan mindig oda jutok vissza, ahonnan elindultam. Rájövök, hogy az egész pozitivizmussal csak elhesegettem a dolgokat, mintegy homokba dugtam a fejemet, ámítottam önmagamat, szinte bűntudatot éreztem, hogy eddig is hány évemet rontottam el, holott elvileg mindenért én vagyok a felelős. Csak a baj az, hogy hiába nem veszünk tudomást róla, sok olyan külső körülmény van, amire akkor sincs ráhatásunk, ha isszuk Csernus és Müller Péter szavait. Az egzisztenciális ellehetetlenülés, az ún. "válság" NEM TŐLEM FÜGG!!! És hiába próbálom azt nézni, hogy ne sipákoljak, hanem azt nézzem, hogy mit tehetek, egyre inkább csak a saját tehetetlenségemet élem meg.


Hova fog ez vezetni?



2013. márc. 18. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Welcome to the real world!

Ha ez megnyugtat, a pozitív gondolkodás pozitív hatásait érdemben kutató vizsgálatok is erre jutottak. Az egész pozitív gondolkodás mozgalom olyan, mint egy hatalmas MLM rendszer, ahol a kevés, akinek sikerült, hitegeti a sok balekot, hogy nekik is összejön, ha igazán akarják.

2013. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát hogyha ez a reál wörld, akkor azért az nagyon szomorú és sajnálatos.

Annál is inkább, mert ráadásul nem ez a normál állapot. Gondoljunk csak a kilencvenes évekre, vagy a kétezresek első felére kb.

2013. márc. 18. 20:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én bele se merek gondolni hová vezet a tartós sikertelenség, frusztráció, de szeretnék hozzászólni az olvasottakhoz, hogy ezért érdemes pszichológushoz fordulni, pszichoterápiába kezdeni, pszichológiai könyvek kizárólagos olvasgatása helyett. Mert ott egy külső szemlélő kontrollálja, ha tévúton jársz. Tudja mondani, ha épp homokba dugod a fejed, miközben te úgy érzed sikeresen szemléletet váltottál. Kevesebb az esélye, hogy felesleges köröket futsz, vagy hogy nem is jó irányba haladsz.
2013. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a pozitív gondolkodással, hogy önmagában nem vezet sehova. Nem gondolkodni kell pozitívan, hanem cselekedni. Hogy értem ezt? Egyszerű. Gondold meg nagyon, hogy mibe fogsz bele, de ha belefogtál, csináld végig, ha a fene fenét eszik is. Tegyél meg mindent a siker érdekében, és ha így teszel, tuti, hogy a szemléleted is pozitívra fordul.
2013. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!