Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki egyszer él heroinnal...

Ha valaki egyszer él heroinnal, már kialakul a függőség?

Figyelt kérdés
Milyen következményei lehetnek egyszeri heroinhasználatnak? Olvastam wikipédián hogy a legmagasabb a függőség kialakulásának esélye, ez 1 használatra is igaz?

2013. márc. 26. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgylátszik, itt mindenki azt hiszi, hogy csak ő nem szokik rá a kábítószerre, de mások azok igen. Ezerszer leírták már itt: mindenki az elsővel kezdi el. Szerencsére nem rögtön heroinnal. De mire ide jutsz, már kialakult benned a függőség, a baráti kör, már ismersz dílereket, lehet már tartozol is pénzzel. Szóval megy ez....
2013. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyik legjobb barátom mondta hogy az érettségi utáni bulin kipróbálja és hogy mi a véleményem róla, és eléggé féltem attól hogy kialakul nála a függőség.
2013. márc. 26. 17:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy azt próbálta, lehet hogy kamuzik vagy átverték.

A fizikai függőség az első alkalommal már kialakulhat, bár az azbigazság hogy általában úgy a harmadik használat után jelentkeznek komolyabban az elvonási tünetek.

Viszont a rendkívül erős lelki függőség már az első alkalommal kialakul az élmény miatt amit az ember átél ilyenkor és rettenetesen sóvárog az újabb adag után, ezt hívják ópiát éhségnek.

Hidd el az első után hozzá szokik az ember. Én ugyan heroint nem használtam, csak pethidine-t ami a heroinnál kevésbé addiktív ópiumszármazék, de még az is elég erős ahhoz hogy az első kipróbálás után lelki függőséget okozzon.

2013. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!