Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan birkózzak meg ezzel a...

Hogyan birkózzak meg ezzel a problémával? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy iszonyú gyorsan romlanak a fogaim, amit valószínűleg a genetikának köszönhetek. Régebben mindig a körzeti fogorvoshoz jártam, de neki sikerült több fogamat is teljesen tönkretennie. Ezután elmentem egy magándokihoz és elköltöttem az összes nyári munkával keresett pénzemet. És ez megy már évek óta. Amit megkeresek nyáron pénzt, azt elköltöm a fogaimra. Hiába mosok naponta többször fogat, semmit se használ. Nem tudom, hogy ez meddig mehet így tovább. A szüleim egyáltalán nem segítenek. Már iszonyú gátlásos vagyok miatta. Régebben rengeteget mosolyogtam, most meg egész nap fapofával járok. Úgy érzem, hogy kezdek magamba fordulni, nincs kedvem emberek közé menni. Egyszerűen tehetetlennek érzem magam, nagyon frusztrál, hogy nem tudok megbirkózni ezzel a problémával.

19/L



2013. márc. 27. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs valami vitaminhiányod? Calcium + D vitamin, bár gondolom a fogorvos ezt mondta már.
2013. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rengeteg tejet iszok és szedek multivitaminokat is.
2013. márc. 27. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:

A fogorvosod nem válaszolt még erre a kérdésedre?

Valamilyen szinten meg lehet előzni a fogak romlását. Az orvosodnak el kellett volna mondania minden ilyen lehetőséged.

Szerintem próbálj egy másik fogorvost, mert sajnos érdekük, hogy romoljanak a fogaid.

Pl barázdavédelem (egy védőréteg a fogra) foganként úgy tudom 1000 ft. ez évekig véd, és egyáltalán nem romlik tőle a fog a barázdáknál. Ha ezt a lehetőséget nem ajánlja fel a fogorvos, és hajlamos vagy rá, akkor te sokkal többet fogsz neki fizetni a fogaid javíttatására.


Sajnos tudom, mert ebben élek. Fogorvosokkal vagyok nap-mint nap, művelnek néha felháborító dolgokat.

Ők is csak a pénzt akarják, és nem érdekük a beteg fogainak egészsége.

2013. márc. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Édesanyámnak is sorban romlottak el a fogai, ez sajnos néha adottság kérdése, és nem tehetsz ellene. Neki felül műfogsora van, már kiskorom óta, pedig nem volt idős, mikor szült, csak 24 éves.

Én csak ezt tudnám megoldásként javasolni, hogy csináltass műfogsort, akkor nem kéne vele többet szenvedned. Az sem egy olcsó mulatság, tény, de egyszer megvan, és hosszú ideig tart.

2013. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

No, egyetlen dolog okozza a fogak romlását. Ez nem más mint a sav. A romlékony fogak tehát annyit jelentenek, hogy valakinek a szájában savasabb a kémhatás. Emiatt leginkább a fognyűvőmanot (streptococcus mutans) szokták okolni, ami a szánhidrátokból termeli a savat. Azonban bulémiásoknál észrevehető, hogy a gyomorsav is okozza.


Nincs véletlen refluxod?


Illetve candidád? A candida elterjedéséhez szükséges az elsavasodott szervezet, és fent is tartja magának az állapotot.


[link]


A tej pl kifejezetten táplálja a candidát, így nembiztos hogy a benne levő kálcium képes visszalúgosítani a candida táplálásából adódó savasító hatását.

2013. márc. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ajánlom a calcium magnéziumot (lehetőleg citrát formában) CalMag néven is előfordulnak így együtt. Ezek a szervezeted által elsődlegesen használt lúgosítók. Ezért tud hiányozni a csontokból, mert máshol nagyobb szükség lehet rá.
2013. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fluorid!
2013. ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bármit, csak fluoridot ne!
2013. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!