Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életem legnagyobb és legszörny...

Életem legnagyobb és legszörnyűbb titka, a vőlegényem szerint viszont hülyeség az egész. Most kihez forduljak?

Figyelt kérdés

A hatalmas fájdalmam az, hogy bulimiás vagyok. Nem kőkeményen, mert alapból normálisan eszem és sportolok is, de kb. kétnaponta vannak falás-hányás rohamaim. Nagyon szeretnék meggyógyulni, mert érzem, hogy ez az állapot tönkretesz teljesen. Nagyon nehezen rávettem magamat, hogy elmondjam a vőlegényemnek az egész történetemet. Meséltem neki az érzéseimről, és hogy széttép ez a "betegség" belülről, hogy szerintem miért van és hogy szomorúságba dönti a napjaimat. Elmondtam neki, hogy szeretném, ha segítene, mert ördögi körben érzem magamat és sajnos nem tudom egyedül megoldani.


Ő viszont nagyon kemény volt velem. Szerint ez nem betegség, hanem idióta vagyok, egyszerűen csak nem kell enni és kész. Úgy gondolja, hogy ez egy kreaált probléma. Nem szó szerint, de lényegében a szemembe mondta, hogy amennyiben a helyzet nem változik, úgy az csakis és kiárólag azért van, mert gyenge és hülye vagyok.


Lehet, hogy így van, és biztosan a gyengeségem az oka... De mégis, valami egészen más reakcióra számítottam tőle. Most végülis egyáltalán nem kerültem közelebb saját magamhoz, és a megoldáshoz, viszont sokkal rosszabbul érzem magamat, mint eddig bármikor. Úgy érzem, kicsúszik alólam a talaj, és fogalmam sincsen, hogy kihez forduljak. Nicsen pénzem pszichológusra, és őszintén szólva nagyon szerettem volna, ha az tudott volna segíteni akiben tényleg megbízok. Most fogalmam sincs, mit csináljak. Az evés és a finom dolgok körül forog az életem. Amióta segítéget kértem (1-2 hónapja) a helyzet sokkal rosszabb lett, már naponta vannak rohamaim. Kezdek magamba zuhanni.


Közben feljött rám 3 kiló is, ami szintén óriási stresszt okoz nekem, rémesen érzem magamat. Megpróbáltam ezt is megbeszélni a vőlegényemmel. Elmondtam neki, hogy szörnyen érzem magamat, mert tudom, hogy nem tetszem így annyira, és hogy olyan boldog volnék hogyha nem érezném azt, hogy mindig a toppon kell lennem. Erre az volt a válasza, hogy ő is rosszul érzi magát a bőrében (ő is felszedett a télen) és hogy majd leadom.


Üvölteni tudnék. Megőrülök tőle, hogy úgy érzem minden nap minden percében 10 pontos nőnek kell lennem. Ami önmagában is nehéz, de mellette itt ez a rémes lelki tályog is, amivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni. Úgy érzem becsavarodok...


Hova forduljak, ha a családom nem játszi, és nincs olyan barátom akiben megbízok? Senkihez. De akkor hogyan jöjjek ki ebből a helyzetből? Annyira fáj a szívem.


Rólam még annyit esetleg, hogy nagyon zűrös múltam és gyerekkori családi élményeim voltak. Lényegében a szüleim abszolút rossz problémakezelési és családmodellje miatt eléggé magamnak való vagyok. Kevés embert engedek közel, általában nem szeretek társaságban lenni, fárasztónak találom a társas kapcsolatokat, a jópofizást. Igazi magányos farkas vagyok a 99% szemében. Akit közel engedek, az pedig csak a vidámságot látja belőlem, a belső félelmeimet nem. Ezen kívül rengeteget dolgozok, iskolába járok, mindig mindenhol teljesítenem kell.


Nagyon köszönöm, ha valaki válaszol nekem.


24/L


2013. márc. 28. 12:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Elkalandoztam. A vőlegényem kielemzése nem ide tartozik. Nagyon szomorú vagyok, hogy nem segít nekem, de nem tudok még vele is harcolni, hogy elfogadja, hogy ez egy kényszerbetegség. Valahogy meg kell oldanom az éltemet, de gőzöm sincsen, hogy hogyan. Nagyon egyedül vagyok.
2013. márc. 28. 13:28
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


Évekig vergődtem olyan pasik mellett, akiknek szintén volt egy "csöcsök-derék-segg" személyiségrésze.

Nem voltam hajlandó belenyugodni.


Igaz, idősebb voltam, mint most te, amikor 25 évesen találkoztam azzal a férfival, akinek nem volt ilyen lemaradt szelete. Aki élvezi, ha szép vagyok, szereti a testem, de aki nem a mell-derék-csípő arányomat értékeli a legtöbbre, hanem azokat a dolgokat, amiket én is a legfontosabbnak érzek magamban. A személyiségemet, az eszemet, a szeretetemet stb. És pesze ott van emellett egy testi vonzalom is, enélkül nyilván nem lenne ép párkapcsolatunk, de amikor 5 kilóval több voltam, mint most, akkor is úgyanúgy szerette a testem.


Ha rám hallgatsz, ne add lejjebb ennél. Igazi férfiak így viselkednek.

2013. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A bulimia mentális betegség, szakember kell hozzá. Saját tapasztalat, hogy a hasonló helyzetben vergődőek azt gondolják, hogy csak a párjuk, a család vagy barátok meg tudják gyógyitani őket. A pár, család, barátok meg általában nem felkészültek erre, u.h. vagy elbagatelizálják a dolgot vagy próbálkoznak amig rosszabbra nem fordulnak a dolgok. Fontos a támogatásuk de nem ők fognak megoldást hozni. (ODCs anya és 2 szintén OCDs lánya trión volt szerencsém megtapasztalni.)
2013. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
49%

El kell pedig hagynod.


Tudom, hogy nehéz lesz, hisz valószínűleg te nem szereted magad, így az önbecsülésed a párod vélt vagy valós szeretetétől függ.


Egyedül kéne lenned kicsit, rendezni magadban a dolgokat, megtalálni magadban, magadért a szépet, és normális férfit keresni.

2013. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Bence_ ***** válasza:
100%

Párod elemzése is ide tartozik mert hatással van rád.

Abban "igaza" van, hogy ez fejben dől el. De a betegségeket nem így szokták kezelni, hogy "idióta" vagy.

Ezt akkor mondja valaki ha se időt, se energiát nem akar fordítani a másikra. Evvel az egy szóval letudja az egészet.

A nyomást, hogy milyennek kéne lenned azt feltehetőleg csak te érzed. Nem külső hanem belső elvárás. Erre van beállítva a gondolkodásod és éppen ezért vissza igazolást is fogsz rá találni.

Olyan segítség kell aki a gondolkodásodon változtat.

Az, hogy híztál 3 kg az nem jelent semmit. Ha majd egyszer babát vársz és hízol pl 10kg akkor a párod le fog hányni? Mondván, hogy nézel ki?

Remélem olyan férfi mellett leszel állapotos akinek úgy leszel a legcsodálatosabb nő a világon!

Egyik hozzászóló írta a házi orvost. Menj beszélj vele.

2013. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Elmondtam neki, hogy szeretném, ha segítene, mert ördögi körben érzem magamat és sajnos nem tudom egyedül megoldani. "


Pedig ő nem tud segíteni. Csak te tudsz magadon, mivel te generálod magadnak a problémát. És az első lépés, hogy felkeresel vele egy orvost.

2013. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

""Elmondtam neki, hogy szeretném, ha segítene, mert ördögi körben érzem magamat és sajnos nem tudom egyedül megoldani. "


Pedig ő nem tud segíteni. Csak te tudsz magadon, mivel te generálod magadnak a problémát. És az első lépés, hogy felkeresel vele egy orvost."



Ez mind igaz. De ettől még lehordani a kérdezőt, aki az illető segítséget kérő menyasszonya, nos ez enyhén szólva is nagyon gáz.

2013. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Ez mind igaz. De ettől még lehordani a kérdezőt, aki az illető segítséget kérő menyasszonya, nos ez enyhén szólva is nagyon gáz"


Ez is igaz, de első sorban a saját fejében kéne rendet rakni és utána a kapcsolatát javítani, megszakítani. Mert egy mentális beteg (hiába szépítjük az étkezési zavarok is oda tartoznak) teljesen másképp látja a körülötte levő embereket. Lehet a vőlegénye sem várja mindezt tőle, csak ő látja így. De lehet, hogy rossz a kapcsolatuk valóban, de nem ez a főproblémája jelenleg szerintem.

2013. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igaz más problémával, de ingyen jártam pszihológushoz. El kell menni a körzetihez, ad egy beutalót, és ennyi. Ez nem lehet kifogás, hogy nincs rá pénzed, és egyébként is zárkózott vagy. Ez probléma, meg kell oldani... A völegényed pedig....hát igaz ,hogy kellenek kompromisszumok egy kapcsolatba sok sok.. de ha a bajban nem áll ki melleted az gáz, mégha az ő szemében ez nem is probléma... ezen tényleg gondolkozz el,mert lesznek még ennél is nagyobb megoldandó dolgok. Akkor is azt kapod majd idióta vagy???
2013. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Az, hogy elmondtad a vőlegényednek a legszörnyűbb titkodat, és megosztottad velünk, már egy óriási előrelépés, hidd el! Én 12évig voltam bulímiás, időszakonként változott hogy mikor milyen durván jöttek elő a rohamok, most már mondhatom hogy nem is gyógyultam meg 100%ban, de nagyon jó úton haladok..Én itt írtam először egy sorstárnak, és nemrég meséltem el a barátomnak a titkomat. Amit a leveled végén írtál, nem lep már meg, de mintha én írtam volna..GYermekkori nehezen feldolgozható traumák, problémák, ami ellen így 'védekezünk'..ha ezzel tisztában vagy, már egy hatalmas lépést tettél a gyógyulás felé, nehéz , nehezebb mint másnak talán, de egyre jobb lesz, hidd el, mert le mersz ásni a problémáid mélyére, ezért legyél csak büszke magadra!! Én az állandó magánytól szenvedek, senkiben nem tudok megbízni, és emiatt állandó félelmeim vannak. A 'társadalom' totál ellentétes képet lát rólam, és ez a kettősség telesen kimerít, egyedül rossz de társaságban is, és mintha nem lenne átjárás a kettő között..Nyugodtan írjál nekem is, nekem nagyon sokat segített hogy pár emberrel őszinte tudok lenni,'idegenekkel ' ez sokszor egyszerűbb..Kitartást, és legyél büszke arra hoyg idáig eljutottál:))
2013. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!