Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy gyógyuljak ki a szociális...

Hogy gyógyuljak ki a szociális fóbiából?

Figyelt kérdés

Félek az emberektől

félek beszélni velük

félek barátkozni

plusz még antiszociális is vagyok



2013. márc. 30. 14:23
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

piszkáltak az iskolában, bántottak megvertek, én meg nem mertem vissza szólni soha. ezért alakult ki ez a betegség.

F/21

2013. márc. 30. 14:24
 2/16 A kérdező kommentje:
úgy érzem hogy ebből már sose fogok kigyógyulni és szenvedni fogok az egész életemben
2013. márc. 30. 14:27
 3/16 anonim válasza:

Szia, Szerintem ez máshogy nem megy, csak gyakorlással. Mióta van ez így? Pontosan mitől félsz? Nekem is ilyen gondom van. Beszélgethetünk ha van kedved. szégyenled magad azért félsz? Am én is úgy érzem, hogy reménytelen kitörni. Meditálás, sport sokat segít, meg az ha rá vagy kényszerítve, hogy emberekhez szólj. Vonaton pl meglepően jól lehet beszélgetni.


21/N

2013. márc. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ezért alakult ki. Arra sikerült rájönnöm, h még mindig gyűlöletet érzek magamban a 15 évvel ezelőtt történtek miatt, így ameddig nem tudok nekik megbocsájtani, addig szorongani is fogok. Addig eljutottam, h képes vagyok beszélni az emberekkel, hallják amit mondok, de még mindig meg vagyok bélyegezve azzal, h "visszahúzódó" vagyok. Nem tudok közeli kapcsoltatokat kialakítani, barátkozni. Ezt a kis lépést, h merjek beszélni az emberekhez, úgy értem el, h minden bátorságomat összeszedtem és, ha remegő hanggal is, ha dadogtam is az ijedtségtől, ha leízzadtam és remegtem, akkor is beszéltem. Egy idő után már könnyebben ment. Szerintem ebből nagyon nehéz kigyógyulni teljesen, mert a félelmeinket kell legyőznünk.Nekem is csak pár lépést sikerült előre tennem, de már ennek is örülök, h az alapvető kommunikációra képes vagyok.
2013. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Azt sem értem miért visszahúzódás ha nem pofátlankodom olyanok közé akiknek nincs rám igénye. :D
2013. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"szégyenled magad azért félsz"

Félek az emberektől. Félek hogy bántani fognak.


ezt olvasd el:

[link]

2013. márc. 30. 15:50
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy kigyógyulok ebből. MIndig otthon vagyok a 4 fall között, lassan beleőrülök
2013. márc. 30. 15:51
 8/16 A kérdező kommentje:
nagyából 12-13 éves kortól
2013. márc. 30. 15:52
 9/16 A kérdező kommentje:
ÉN csak interneten, beszélek emberekkel. Munkahelyemen nem bántanak, csak mindenkit idegesítek azzal hogy nem beszélek soha senkivel. Folyton rámszólnak, "mit szólsz ehhe" "Mondj már valamit" stb...
2013. márc. 30. 15:54
 10/16 anonim válasza:
Munkahelyeden szerintem aranyosak. :) Érdemes lenne agykontroll témában olvasgatnod. Sokat segítene!
2013. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!