Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől van az, hogy a sok...

Mitől van az, hogy a sok alkoholtól az embernek "filmszakadása" van a sok alkoholtól? Milyen állapot ez?

Figyelt kérdés

Néhány napja buliztunk, és az éjszaka egy részére nem emlékszem. Nem ittam többet, mint máskor, bár nem is keveset.

Nagyon kellemetlen élmény, hogy nem emlékszem az éjszaka egy részére.


2009. szept. 20. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
én állítolag igy csaltam meg a barátom. 1 baszott kép nincs bennem rola... érdekes kérdés, énisvárok választ. bocsi h off..
2009. szept. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát igen, egyszerűen rémes... veszélyes állapot. én barátokkal voltam, de akkor is aggasztó.
2009. szept. 20. 23:23
 3/7 anonim ***** válasza:

hihihi.. a szervezet védekező reflexe lehet ez, kitörli azokat a dolgokat a memóriádból, amikre jobb nem emlékezni.

legalábbis nálam mindig a legkínosabb dolgok szakadnak ki, direkt mondom is mindenkinek, hogy ne meséljék el, nem vagyok rá kíváncsi. :)

2009. szept. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én asszem nem csináltam semmit, és a többiek azt mondták, hogy nem látszódott rajtam. egyedüli jel volt, hogy artikulálatlanul hamisan énekeltem, amit soha nem szoktam. akkor néztek össze, hogy itt van valami. :)
2009. szept. 20. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:

"Rövid ideig tartó (néhány órás) amnéziát eredményezhet nagy mennyiségű alkohol fogyasztása, bizonyos altatók szedése. Az ilyen, rohamokban jelentkező amnézia után a zavartság gyorsan múlik, és a felépülés rendszerint teljes.

Az amnézia során károsodhat a pillanatnyi, a rövid és a hosszú távú memória. A pillanatnyi memória a néhány másodperccel korábbi, a rövid távú memória a néhány napig terjedő időszak, míg a hosszú távú memória a régmúlt eseményeit tárolja."

2009. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi!

ez azt jelenti, hogy abban az időszakban, amire nem emlékszem, részeg voltam ugyan, de nem voltam más állapotban, mint akkor, amire emlékszem, csak utólag kiesett az az időszak? vagy az elfelejtett időszak más tudatállapotban telt?

2009. szept. 21. 12:06
 7/7 anonim ***** válasza:
A memóriádból törlődött az az időszak. Attól még te ébren lehettél, olyan is van, hogy mások olyankor normálisnak látnak, és nem értik utólag, hogyhogy te nem emlékszel.
2009. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!