Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van koztetek olyan akinev...

Van koztetek olyan akinev pszichoszomatikus zavart, szomatizacios zavart allapitottak meg (szorongassal, es depresszioval)? En 21eves lany vagyok es ez nagyon elviselhetetlen allapot.

Figyelt kérdés
odaig fajult,hogy mar dolgozni sem tudok 4honapja allandoan idetlen tuneteggyuttesek jonnek ki rajtam ,de az orvosok csak a egy helyen talaltak gondot a gyomromba gyulladast illetve helicobacter fertozes 3,5 honapnyi hanyas utan...leis fogytan 7kgt...de azt most kezeltek ki,illetve folyoton asitozok, almos vagyok ,mellkasomba elojon ilyen csikis ingerult erzes..faj mindenenm, gyenge vagyok,bizonytalan szedules fejfajas a homlokomba szemem mogott nyomas vannak jobb napok is persze,de nem merek visszamenni dolgozni...annyira bosszanto,ezt a betegseget lehet gyogyitani?mert mar lassan elszall minden remenyem:S most fog pszichiaterhez beutalni orvos korhazba...eddig egy nover jar hozzam a pszichiatriarol,o is csak azt mondja mozogjak ,meg h kapcsolodjak ki,de nem tudom befolyasolni a tunetek letrejottet, es az idejet sem tudom meddig fonak tartani es hirtelen valtanak at mas tuneteggyuttesekre.Van aki meg ezzel kuzd,kerlek aki tud valamit irjon,koszonom
2009. okt. 16. 16:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy 19 éves lány vagyok, és a háziorvosom szerint pszichoszomatikus betegségem van. Jelenleg is nagyon rosszul érzem magam, ez a hét katasztrófa volt. Azt ajánlotta h menjek el pszichológushoz, de én nem vagyok biztos benne, hogy ez nem szervi baj, még nincs kivizsgálva. Szóval úgy tűnik még elöttem van egy halom "tennivaló". Eddig nem foglalkoztam nagyon a dologgal, de mostmár egyre rosszabb, és ez nem normális h gyakran rosszul érzem magam (korábban csak azzal magyaráztam h fáradt vagyok...). Szóval jövőhéten lehet h megpróbálom a pszichológust...nem tudom mennyi éretelme van, de az egyértelmű h lelki problémáim vannak...de kezd elegem lenni.

2009. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Koszi, hat hallod ettol szornyubb betegseget nem igazan tudok elkepzelni...ezek a tunetek neha ugy elfajulnak h alig birok folkelni reggel az agybol,illetve egyszer mar azis elofordult,hoy egy napon at remegett az egesz testem annyira gyengenek ereztem az izmaim remegtem minden lepesnel...de hala egnek csak egyszer fajult el nagyon durvan,de enyhebben is elojon sokszor, sot az izuleti fajdalmak es az agyonv*ertseg erzes is sokszor jelen van,illetve szedules nyomas a fejbe,allandosult fejfajasok,szomorusag kilatastalansag...ha ezeket erzed,mint en akkor valoszinu,hogy egy a bajunk,enis azt hittem szervi bajok,de semmi annyira bedurvul az a mellkasi tunet is hogy mar azt hittem meghalok...a szivem is lassan vert napokig,mar minden vizsgalat elkeszult rajtam es negativ minden,ugyhogy a pszichiatria az egyetlen lehetseges megoldas,csak az ijeszt meg,hogy a net azt irja ez egy kronikus allapot a szomatizacios zvar,ami annyit tesz orokre nyomi leszek:-Smajd,irj legyszi valamit magadrol,hogy mi van veled, me lega nem vagyunk egyedul ezzel a bajjal,koszike,hogy irtal
2009. okt. 17. 23:58
 3/19 anonim ***** válasza:
én vagyok :) húú ilyen izomrángás meg izomgyengeség szintén van mostanában! a lábam (a talpamnál) meg már fél éve fáj..de nem foglalkoztam vele... tegnap kb minden belső szervem úgy fájt h azt hittem annyi, vagyis hm nem hittem semmit csak azt h ez nem jó így...viszont szerintem nekem szociális fóbiám is lehet, előfordulhat h amiatt vannak ezek a problémák is...jah meg depresszió :) (orvos mondta még fél éve, de most kb ugyan ott vagyok) de mivel fizikailag eddig nem voltam ennyire rosszul, mondom, nem foglalkoztam a dologgal...majd írok ha kiderül vmi, te is írj :) szia
2009. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
szija, hat nekem is eloszor nem volt fizikai gondom, az kb 4 honapja van,de elotte egy evvel mar gondjaim voltak,de negy honapja ilyen rosszak a fizikalis tunetek.Az orvos azt mondta a szervezet eddig birta a gyurodest, es mostmar tunetekkent jelennek meg a regi gondok, illetve a fel nem dolgozatlan serelmek, ugyhogy marhajo.Jobbulast neked!!!Es majd irj, mi tortent a vizsgaltokkor, illetve,hogy milyen eredmenyek lettek.szioka
2009. okt. 19. 12:09
 5/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ma én is katasztrófálisan vagyok. Én már 32 éves vén banya :) vagyok, de attól még ugyanolyan szar. Most is alig bírok írni, annyira remeg a kezem. Egy merő görcs vagyok, kimozdulni nem tudok a szobából, csak várom, hogy teljen az idő. De minek....

2009. okt. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Annyit szeretnék még kérdezni tőletek, hogy nektek van párkapcsolatotok? Apám azt mondja, hogy az a bajom, hogy nincs barátom.


Amúgy hétfőn megyek kivizsgálásra. Remélhetőleg kiderülnek a dolgok...bár nem tudom melyik lenne a jobb eset. szervi baj vs pszicho szarság...

2009. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
szija 32 eves sorstarsno:-(enis sokszor arra varok,hogy muljon mar el, mert enis ugy vagyok,hogy meg irni is faj.Nagyon sajnalom,hogy te is szomatikus tunetektol szenvedsz,mert ez SZENVEDES,mas szoval nem lehet jellemezni!Jobbulast mihamarabb neked,maskor is irhatsz ,hogy hogy vagy.Az elso lanynak: Szija hat nekem van baratom 2 eve elek vele angliaban,de az nem segit a dolgon,mert nem tudod befolyasolni a testi tuneteidet sajnos.Jobbulast neked is, majd irok meg kesobb sziasztok..
2009. okt. 25. 21:56
 8/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm a jókívánságodat! Külföldön élsz? Talán ott még nehezebb lehet...nem tudom. Én is kívánom Neked a mielőbbi gyógyulást! A 32 éves banya :)
2009. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
aha ,itt vagyok,es masfel eve lett almatlansagom, utana ra egy evre ez a betgseg:-Sremelem jobban leszunk,de ha nem akkor meg valahogy kitartunk!majd az orvostudomany probal segiteni rajtunk..
2009. okt. 26. 18:19
 10/19 A kérdező kommentje:
de amugy meg nem is vagy ven:-D tok fiatal vagy,eleg mokas vagy ven banya:-D:-)
2009. okt. 26. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!