Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Epilepszia" - na ebből az...

"Epilepszia" - na ebből az ördögi körből hogyan mászhatok ki?

Figyelt kérdés

Az a nagy problémám, hogy trigeminus neuralgiával elmentem a neurológiai szakrendelésre még évekkel ezelőtt. na ott meg "ugyan nem mindegy?" alapon a G5000-es kód helyett a gépbe a G4090-es kódot írták, amelyhez a rendszer autóümatikusan rendelte a diagnozist, azaz "epilepsia". Hát én megkattanok, mert emiatt a háziorvosom is meg ők is tehát évek óta epilepsiás betregként tartanak nyilván, holott közöm nincs hozzá, sosem volt epilepsiás tünetem, de a lényeg, hogy tévedésből a papírra ez van írva.

És a fő problémám, hogy emiatt a háziorvos nem akarja meghosszabbítani a jogsimat. Na puff -ez aztán az ördögi kör. Most mégis mit tehetek:?


Létezik olyan intézet, szakrendelő, országo sneurológiai akármi, ahol nekem ki tudnak adni vizsgálatok alapján egy igazolást, hogy márpedig én nem vagyok epilepsiás? Hogyan lehetne ezt bizonyítani? A szekrendelővel ne gyertek lécci, mert ők nyilván nem ismerik el, hogy csak tévedésről van szó, na meg persze így évekre visszamenőleg fogalmuk nincs mégius miért van a papíromon. Tehát más ötletek?

köszi, ISZONYÚ FONTOS LENNE, A JOGSIM MÚLIK RAJTA


2009. szept. 21. 20:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Megpróbáltad már szakrendelőben? Ha nem, akkor honnan tudod, hogy nem igazítanák ki?

A másik, hogy az epilepzsiásoknak minimum párévente kell járniuk kontrollra, hogy megnézzék, milyen állapotban van. Namost, ha ez neked évekre visszamenően nincs, nincs semmilyen vizsgálati eredményed, stb, akkor tudni fogja az orvos is, hogy ez egy tévedés.

De nem lehetséges azzal az orvossal kiigazíttani, aki elrontotta, vagy eredetileg a kezelőorvosod volt?

A másik lehetőség, ha nem akarsz szakrendelésre menni, akkor a magán, ahol súlyos pénzeket kell fizetni azért, hogy megállapítsák, hogy epilepsziás vagy-e, vagy sem, de ha én az voltam, és miután megállapították, hogy már nem vagyok az, utána is évekig kellett várnom, míg jogosítványom lehetett, tehát amíg gyógyultnak nyilvánítottak. Tehát mindenképpen érdemesebb lenne a hibát kijavíttatni.

2009. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Visszamész a szakrendelésre és újra kivizsgáltatod magad, elmondod ezeket nekik is és ha tényleg nem vagy epilepsziás kapsz egy igazolást róla, hogy nem vagy az. Egyébként ha orvosi papírt kapsz minden esetben nézd meg és kérdezz rá, hogy mi mit jelent. Utálni fognak érte, de az ilyen eseteket csak így lehet kivédeni.
2009. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem magán neurológushoz menj, mert az állami szakrendelők ezt csinálják. ez a bürokrácia.
2009. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Leírtam direkt, hogy a szakrendelővel mi ahelyzet. Én azóta a trigeminus neuralgia miatt többször is voltam ott, azaz szépen szzerepelek a gépükben, a múltkor is szóltam nekik, hogy DE NEM EPILEPSIÁRÓL szóljon az a kuuu gyóügyszerjavaslat és ne az legyen a diagnózisl mire akedves főorvos úr megjegyezte, hog yugyan már nem mindegy? Különben sem tudnak javítani. Szóval nagyon naiv vagy ...


magánrendelésen pedig voltam, méghozzá a megye egyik elismert neurológusánál, és közölte, hogy nem lehetséges sehogyan se igazolni, hogy valaki NEM epilepsziás. Neked hogy csinálták? vagy akkor add már meg annak az orvosnak a címét, elérhetőségét lécci aki erre képes, mert állítólag ez lehetetlen.


Ez olyan mint amikor sportorvos kért tőlem igazolást arról, hogy normális vagyok :-) Akkor is kiröhögtek, mert ilyet nem tudnak adni, és elbeszéllgetve vele, aztán megállapítottuk, hogy persze, egy diagnózist jóval könnyebb adni, na de azt kijelenteni, hogy valaki nem szenved smemilyen betegségben, azt szinte lehetetlen.


Szóval további ötlet? Én nem tudom, valami országos neurológiai intézet aminek a papírját kötelesek lennének elfogani, létezik egyáltalán ? Bár ők se tudom ezek ismeretében mit mernének kiadni, de azért hátha ......

2009. szept. 21. 20:18
 5/21 A kérdező kommentje:

20:14

igen, igazad van, csak a magán meg nem adhat olyan igazolsát, amely úgymodn felülírná a rohadt állami szakrendelő meghállapítását

2009. szept. 21. 20:20
 6/21 A kérdező kommentje:

20:13

Én pontosan ezt tettem, írtam h erre megkaptam a választ, h "nem mindegy?" .... részükről ennyi, csak ne kelljen már dolgozni, kb ez a hozzáállás, már majdnem agyonverem őket.

2009. szept. 21. 20:21
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy diagnózist lehet módosítani, felülírni. Olyan nincs hogy nem, fejlődik az orvostudomány, változhatsz te is, stb. De csak ott tudják ezt megcsinálni ahol az eredeti diagnózist kiállították, tehát mindenképpen oda kell visszamenned. És ha elmondod az orvosnak, hogy 1, nem , nem mindegy, mert jogsi egyebek, lehet lesz olyan kegyes és a jó diagnózisodat íratja be, 2, ha nem ezt teszi, megsúgod neki bizalmasan, hogy létezik betegjogi képviselő. Akinek egyébként a száma ki van függesztve minden orvosi szervnél, ha nagyon nem megy, felhívod, elmondod neki a sztorit és megkérdezed tőle, hogy ő mit javasol. Neki ez a dolga, meg fogja tudni mondani mit csinálj.
2009. szept. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, a betegjogi képviselővel is beszéltem, de finoman elküldött az anyámba. Később megtudtam, a kórház fizet neki ... szal ez mint minden, olyan jól meg van oldva nálunk, de az orvos ellen nem igen fog kezdeménezni semmilyen vizsgálatot, vagy ha fog, az csak látszat-eljárás lesz.

Az orvosnak eddig többször mondtam, minden alkalommal azt ismételte, nem lehet már a régebben írt leletekbe utólag bele nyúlni ... ennyi


Ezért kellene nekem egy országos hatáskörű, amolyan mindent felülbíráló neurológiai centrum, ahol tudom is én, ahogy akarják, de mutassák ki, h nincs epilepsiám. EEG nem mutat semmit, de állítólag ez még nem elég. Komolyan mondom, ez már kész horror.

2009. szept. 21. 20:40
 9/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha valóban epilepsziás lennél, akkor gyógyszert kéne szedned rá állandóan, és ez miatt egy vagy két havonta meg kéne jelenned a rendelésen, hogy felirasd. Kapsz te epilepszia-gyógyszert? Van erről az orvosnál dokumentáció? ha nincs nyoma, akkor nem is lehet ez a betegséged. Átkérheted magad másik orvoshoz, ő megkapja a kartonodat és felülbírálhatja. Nem muszáj neked kikérni, az új választott orvos is megteheti, így neked nem kínos.
2009. szept. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsót megcáfolom, hivatalosan még én is epilepsziás vagyok (tehát nem lehet jogsim stb), mert ugyan az EEG-m nem mutat semmit, de csak pár év után nyilvánítanak gyógyultnak, hiába tulajdonképpen nincs már semmi bajom.

De mért nem mész el másik szakrendelésre? Az nem csak egy helyen van. És a frissebb leleted lesz érvényes, bármit mutatott a régi.

2009. szept. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!