Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet e káros hatása a Depeche...

Lehet e káros hatása a Depeche Modenak?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, "módos" vagyok, szinte előbb megismertem a 'Dévbácsit', mint az apámat. :D Ezzel nem is volt semmi baj addig, mig meg nem halt a számomra legfontosabb ember, a nagymamám. Ekkor 9 voltam. Kezdődtek a bajok: megtanultam angolul, megértettem és átéreztem a módszövegeket, és olyan életfilozófiát alakitottam ki, hogy amit Dave énekel, az úgy van.10 évesen Rá néztem fel a legjobban, Ő lett számomra a Messiás, az égett belém, hogy Ő a példa... És ennek nem a legjobb következményei lettek. Nagyon szeretni akartam valakit, ha már azt akit eddig szerettem, elment... És Dave volt ez az ember. Talán kicsit jobban is szerettem, mint kellett volna... Fél év alatt annyi rajzot gyártottam, hogy az egész szobámat ki tudtam vele tapétázni. Egyre jobban elzárkóztam mindentől és mindenkitől, a kis szentélyembe, Dave dalaival vigasztalódva. Asszem ez tett tönkre. 12 évesen elkövettem azt a hibát, hogy szántszándékkal megvágtam magam(mert Dave is felvágta 1szer az ereit, azt hittem, ez segit...), azóta sikerült szétvagdosnom a komplett bal karom. Az meg hogy sikerült megörökiteni a szeretetemet: belevágtam a csuklómba pengével hogy Dave.. Valami fizikait akartam, ami megmarad, nem csúszik ki a kezemből, hát megkaptam... Soha nem fog elmúlni. 1 éve csinálom, és abba akarom hagyni, elegem van az állandó dührohamokból, ami mindig előjön, ha módot hallgatok, és tudom, hogy rossz vége lesz, de mindig bekapcsolom, mindig... Lehet, hogy ez a Depeche miatt van? Segitségre lenne szükségem... :(

2013. ápr. 9. 10:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem az együttes miatt van.


Olyan bonyolult és összetett az elméd (de nem csak a tied), hogy ilyen fura, nem túl egészséges dolgokra is képes. Ha úgy érzed ez nem egészen jó, hát keress fel egy pszichológust. Bárkinek szüksége lehet rá kisebb vagy nagyobb problémák miatt, nincs ebben semmi fura.


Igazából lennének alap dolgok, amikkel karban kellene tartani a testünket és a szellemünket, de ezek talán nem igazán elterjedtek mondjuk itthon. Ezek után mindenféle eü. probléma sajnos természetesnek mondható. De tudsz tenni ellene!

2013. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez Depechtől független, ez rólad szól. pszichológus, kineziológus. Valakihez menj ha már magad nemtudsz mit kezdeni a helyzeteddel.
2013. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tényleg! :) Csak azért kérdeztem, mert az osztálytársaim észrevették a hegeket, és ki tudták sakkozni egyedül is, hogy azok ott nem maguktól vannak... Szerintük a 'hülye zene' miatt van az egész, a tagok múltbéli viselkedése, meg a szövegek (Blasphemour rumours, New dress...) Nem tudom, mennyire ismeritek, de elég cifra. Az egyiknek idegösszeomlásai voltak, a másodiknak öngyilkossági kisérletei, a harmadik meg alkoholista... Mindegy, nem ez a lényeg. Hanem hogy meg akarom szüntetni a dührohamaimat, csak nem tudom, hogy. Nem merek pszichológushoz menni...
2013. ápr. 9. 20:28
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nem mersz, hidd el Dave is elküldene ha tudná hogy hasonlókon mész át mint ő...


Próbáltam utalni rá, hogy a pszichológusban nincs semmi különös, fogorvoshoz is jársz időnként, nem?

2013. ápr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ohh simán menyj el, nem nagy űgy. Télyleg.
2013. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
ügy, es tényleg. Mostmár csak megtanulok írni..
2013. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Semmi, baj, én se tudok gépelni rendesen! Bár nem tudom... A fogorvos rossz példa, mert a no1 fóbiám. :) Igazából a beszélgetéstöl félek a legjobban, mert 4 éve nem beszéltem senkivel sem úgy öszintén... Eltoltam ott, hogy falat építettem magam köré, de nem tudom, hogy hozzam helyre...
2013. ápr. 9. 21:41
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csináld azt, hogy elmész, (én kineziológushoz mennék de pszichológus is jó), és elhatározod, hogy ha nem érzed magad késznek, túl kényelmetlen lenne megnyilnod, akkor még nem teszed. Ezt közölheted is vele. Hogy szeretnék elmondani pár dolgot, de nembiztos hogy most ezen az alkalmon ez meg fog történni. Aztán meg valószínüleg úgyis elmondod és megkönnyebülsz. Ehhez mit szólsz?
2013. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó ötlet! Csak nem tudom, hogy kezdjek hozzá. Akarom a változást, de nem merem a jól megvastagodott páncélt leszedni magamról, mert akkor még annyi menedékhelyem se lenne, mint most. Az osztályom már így is halálra szekál, amiért ilyesmit csinálok, és nem tudok mit tenni ellene, végül is igazuk van, teljesen az én hibám, ami történt... Szóval rettegek a változástól, egyenesen rettegek...
2013. ápr. 9. 23:52
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
:) Hát de ez van. Túl kell néha tennie magát az embernek 1-2 dolgon. Ez ilyen... :) Vagy túlteszed magad, vagy marad a régiben...
2013. ápr. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!