Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet e káros hatása a Depeche...

Lehet e káros hatása a Depeche Modenak?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom, "módos" vagyok, szinte előbb megismertem a 'Dévbácsit', mint az apámat. :D Ezzel nem is volt semmi baj addig, mig meg nem halt a számomra legfontosabb ember, a nagymamám. Ekkor 9 voltam. Kezdődtek a bajok: megtanultam angolul, megértettem és átéreztem a módszövegeket, és olyan életfilozófiát alakitottam ki, hogy amit Dave énekel, az úgy van.10 évesen Rá néztem fel a legjobban, Ő lett számomra a Messiás, az égett belém, hogy Ő a példa... És ennek nem a legjobb következményei lettek. Nagyon szeretni akartam valakit, ha már azt akit eddig szerettem, elment... És Dave volt ez az ember. Talán kicsit jobban is szerettem, mint kellett volna... Fél év alatt annyi rajzot gyártottam, hogy az egész szobámat ki tudtam vele tapétázni. Egyre jobban elzárkóztam mindentől és mindenkitől, a kis szentélyembe, Dave dalaival vigasztalódva. Asszem ez tett tönkre. 12 évesen elkövettem azt a hibát, hogy szántszándékkal megvágtam magam(mert Dave is felvágta 1szer az ereit, azt hittem, ez segit...), azóta sikerült szétvagdosnom a komplett bal karom. Az meg hogy sikerült megörökiteni a szeretetemet: belevágtam a csuklómba pengével hogy Dave.. Valami fizikait akartam, ami megmarad, nem csúszik ki a kezemből, hát megkaptam... Soha nem fog elmúlni. 1 éve csinálom, és abba akarom hagyni, elegem van az állandó dührohamokból, ami mindig előjön, ha módot hallgatok, és tudom, hogy rossz vége lesz, de mindig bekapcsolom, mindig... Lehet, hogy ez a Depeche miatt van? Segitségre lenne szükségem... :(

2013. ápr. 9. 10:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igen, tudom! Csak brutálisan nehéz!!! Föleg ha van valami, ami mindig emlékeztetni fog rá... Mert ha eltörsz egy vázát, akkor kidobod, veszel másikat és kész. Szóval azt akarom mondani, hogy nem marad utána semmi. Viszont az, amit én csináltam, az örökre ott marad, nem lehet csak úgy eltüntetni... :( Rajtam marad, hogy ki voltam.
2013. ápr. 10. 07:47
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

Igen, magának a depeche módnak is lehet káros hatása! tudom, ebben az európai társadalomban ezért kiröhögnek, de nagyonis le tud húzni egy zenekar egy rajongót. eleve magának a rajongásnak is lehetnek pszichoszomatikus negatív hatásai, pláne ha a zenekar még egyéb ostoba ideológiát is közvetít a zenén keresztül.

egyébként ezért megint lehet, ki fognak röhögni. van gyülekezet, ahol szintén nem javasolják bizonyos zenekarok zenéinek a hallgatását, köztük a depeche zenéjét sem. a te eseted most pont meg is erősített, hogy azok a gyülekezetek tudnak valamit. nyilván nem lehet az egészet a zenekarra fogni, ott van, ami történt veled, ez nyitotta meg a kaput, és a zenekar csak tovább rontotta a helyzetet, nem véletlenül. Ha nem lett volna ez a zenekar, talán lett volna más, ami rosszat tesz helyette, vagy éppen olyan is lehetett volna, ami meg segít kijönni a helyzetedből.

a helyedben én letörölném, kidobnám a depeche felvételeit. ha ostobaságnak is gondolod, amit írok, egy próbát megér, hogy helyre tudj állni, nem? mert ilyenkor azért csak meg kell mindent tenni, és amit javaslok, mégse irreális javaslat, nem azt mondom pl. h küldj nekem 1 millió forintot. a zenét letörlése, eltüntetése semmiből nem állna, semmibe nem kerülne.

2013. ápr. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem röhög ki senki, jól megalapozott válasz, sokat segíthet a Kérdezőnek!!
2013. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Ezt már hallottam én is, hogy nem tesz velem túl jót ez a zene. Pont egy gyülekezet pásztora mondta, mikor meglátott a táskámon egy kitüzöt, hogy ne hallgassam, rossz vége lesz. Nem mondta, miért, csak azt, hogy ne. Ez még évekkel ezelött volt. Nagyon sokan mondták már, hogy a legrosszabb, amit tehetek, hogy ezt hallgatom, és okosabb lenne, ha kitörölném. Csak az a baj, hogy nem megy. Van olyan, hogy hallanom KELL azt a dalt, azt a hangot, rögtön most azonnal, ha nem, akkor minden a falhoz csapódik egy szép kis hisztiroham következtében. Kicsúszik a befolyásom alól minden érzelem, és elszabadulnak a dolgok... Tombolok, ha nem hallom. Amikor meg bekapcsoltam, és vége a számnak, akkor meg kész, sírás, "nem vagyok jó semmire, mindenkinek az lenne a legjobb, ha nem is élnék, meg akarok halni, nincs kedvem az egészhez" stb. És mindig, kivétel nélkül ez van. Ez már beteges, de nem tudom leállítani, és ez a baj... kitörölni meg még annyira se.
2013. ápr. 18. 00:01
 15/28 A kérdező kommentje:
Csak tiszta gyermeki, naív kíváncsiságból, ezek rajta vannak a nem ajánlatos listán? INXS, Nirvana, Alice in chains, Evanascene, Reamonn, The Cure. Mert ezt hallgatom még Depeche-n kívül, és valószínüleg ez sem túl dícsérendö... Csak ezektöl nincs dühroham. Az csak Depeche-töl van, nem értem mért. :(
2013. ápr. 18. 00:23
 16/28 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elöttem szólókkal, hallgass valami bodog zenét!
2013. ápr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Oliver Shanti :)))
2013. ápr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Néha hallgatok Oasist is.... :) Ünnepnapokon. De valahogy nem tudom, egyszerüen nem tudom letenni a Depeche-t. Nekem ez olyan, mint másnak a cigi vagy a drog. Függök töle. Hülyén hangzik, de így van. És tudom, hogy nem teszek jót ezzel magamnak (a vagdosásról nem is beszélve...), de érdekel is ez engem akkor, mikor elfog a "MOST RÖGTÖN ZENÉT AKAROK!!!" rohamom. Ezt meg kell szüntetni, de nem tudom. :(((
2013. ápr. 18. 19:33
 19/28 anonim ***** válasza:
Ne azon akarj változtatni amin nem tudsz, hanem azon amin tudsz. Ha az kevés, akkor változtass azon is amiröl most azt gondolod hogy nem tudsz változtatni.
2013. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Töröljem ki a Depeche-t az életemböl? Sajnálom, de ez nekem nem megy. Ehhez gyönge vagyok. Szeretném, de valamiért nem tudom. Meg akarok szabadulni, ki akarok törni a ketrecböl, mert idegesítenek ezek a rácsok, de néha mintha szeretném is öket, ragaszkodom hozzájuk. Szeretnék egy aranyközéputat találni, ahol én is jól vagyok és a DM is megmarad, de nem találom...
2013. ápr. 19. 07:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!