Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns mellékhatások?

Antidepresszáns mellékhatások?

Figyelt kérdés
Soha nem szedtem semmilyen antidepresszánst, ellenben a munkahelyemen a vezető kezdett szedni egy hete valami kedélyjavító vény-köteles gyógyszert és teljesen érthetetlenül viselkedik, a kedélyes vidámság és az agresszív kitörés váltogatja egymást. Nem tudom mit tegyek/tegyünk, mert nem akarjuk elveszteni az állásunkat egy ilyen dühkitörés alkalmával. Mit javasoltok, mit tudok tenni és milyen mellékhatások lehetnek (még)?

2013. ápr. 10. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
én egyetlen mellék hatást ismerek, ami bőven elég is hogy ellene legyek: növeli az öngyilkosságra való hajlamot
2013. ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én is azt szedek. màr a második fajta antidepresszánst írták fel pont ma.

én még fiatal vagyok (18 éves), és kb úgy érzem magam mint egy zombi. nincs kedvem semmihez, élni végképp nincs. nekem migrénre írták ezt fel, de egyáltalán nem hat. szerintem ez ellen semmit nem lehet tenni. nekem is ha olyan kedvem van akkor nem szólok senkihez ha meg olyan beszélgetek mindenkivel. ezzel nem lehet mit tenni. el kell fogadni h gyógyszert szed, erről csak az orvos rendelkezhet :s

2013. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Több éve szedek antidepresszánst, bár én is fiatal vagyok még (20). Kezdetben jelentkezhetnek mellékhatások, én ingerlékenyebb voltam és gyakran elsírtam magam. Olyan két-három hét múlva azonban ezek nyomtalanul elmúltak.

Van ez így. El kell fogadni.

2013. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 22 vok és semmilyen mellékhatást nem vettem eddig észre.Pedig elég sok mindent írtak róla.ÖNgyilkosságra való hajlam megnövekedése stb.
2013. ápr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 2/4


migrénre antidepresszáns? gratulálok az orvosodnak!


egyrészt ideggyógyász fel tud irni Zomig nevű fájdalom csillapítot kifejezetten migrénre. egy baj van vele: 3 dbos 3600ft


a migrénre viszont van egy nagyon jó megoldás: mikor kezded érezni hogy fájni fog a fejed fájdalomcsilapitó (algoflex vagy bármi ilyen "gyenge") és sok folyadékot kell magadba erőszakolni.


ha már kialakult a migrén akkor sötét szoba, csend és pihenés/alvás.


a migrénes fejfájás megelőzhető is: nyilván az időjárásból adodó front érzékenységet nem lehet kiküszöbölni, de nem szabad minden apró-vagy közepes méretű problémán görcsölni, idegeskedni


mindezt mondom ugy, hogy 2008ban kórházba küldött a háziorvos CT-re mert hogy nem normális hogy ennyire fáj a fejem (amit kaptam injekcioban fájdalom csillapito nem használt, egy korty vizet se tudtam inni mert kihánytam).


én ezeket a gyógyszereket senkivel se szedetném.. csak elnyomják a dolgokat, de nem oldanak meg semmit. a személy felfogásán kellene változtatni, de nyilván egyszerűbb és gyorsabb gyógyszert felirni.. a dokit meg mit érdekli nem az ő ismerőse..

2013. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok féle hatást kiválthat.

Mélyítheti a depresziót ahogy az 1. írta, de jó hatása is lehet.

Próbáljatok megértő lenni vele, türelmesek, és ha vannak is kisebb nagyobb gondolok úgy csináljátok hogy lehetőleg ne lássa. Érezze úgy hogy minden rendjén megy a munkahelyen

2013. ápr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!